Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

Recommended Posts

Kupując boja ze składaną kolbą kup lepiej od razu stalowy zatrzask ,bo właśnie w bojach zatrzask jest robiony ze ZnAlu a nie ze stali tak jak w cymach. A mi nigdy nic w cymie nie pękło , a miałem ich 4 2 stare wersje Cm.042s i cm.042 całe ze znalu i cm.040 i cm.045a ze stali i tylko w cm.045a urwała się muszka bo w AKSU muszka trzyma zawieszenie. A w bojach masz znalowy zatrzask kolby , batke do kitu, silnik też który przy m120 guardera nie daje rady

 

Kolego Ssnejker co masz na myśli mówiąc ogumienie ? :D.

Edited by gewer12
Link to post
Share on other sites
  • Replies 93
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Widze że nie interesowałes się boyiami przez pewien czas to powiem Ci cos o nowościach GB teraz to jest to samo, boyi ma wzmocniony(o tym mozesz sobie poczytac) batka to 9.6 1300mah ktora teraz jest jedna z lepszych chinskich batek. a zatrzask kolby to koszt 20zł a nie jak w cymie wymiana całego szitmetalu. Do tego przyznam Ci racje silnik rzeczywiście cyma ma lepszy ale w boyiu 120guardera ciagnie mi na niezłym rofie, 130guardera też uciągnie :)

A gumke proponuje systeme energy :)

Link to post
Share on other sites

Mylisz się ;) Miałem boje a jednego sprzedałem 3 miesiące temu, boje miałem 3 RK10, RK01W i Rk06 i W AKSU boja poszedł zatrzask (mówisz ,że koszt 20zł ,ale jeżeli cyma i boj kosztują podobnie ,to co lepiej brać? Cymę ze stalowym zatrzaskiem czy boja w którym zatrzaski się sypnie, mówisz ,że cały szit metal w cymie trzeba wymieniać a mi jak dotąd nic oprócz muszki w AKSU w cymie nie pękło. A z silnikiem się ni zgodzę ,nadal jest do dupy bo mi m120 guardera nie ciągnął.(Chyba ,że władowałem Lipo 11,1V). W cymie masz metalową komorę hopup, w stoku jest (może tylko dla mnie) lepsze guma hopa. Cyma jest podatniejsza na tuning , nie wiem jak w boju bo nie próbowałem ,ale cyma 048 na lipolu 11,1 i m140 SHSa po 6 miesiącach nadal śmiga.

Link to post
Share on other sites

chyba miales stary model mi 120 guardera na stockowej batce smiga wysmienicie a na lipo 7.4 1350mah 25-50c jeszcze lepiej a ja wiem czy metalowa komora HU jest taka lepsza tu są podzielone zdania, do gb boyia też możesz włożyć sprężyne 140guardera jak tylko wymienisz silnik albo batke, i ktoś ogarnięty to poskłada to będzie chulac bardzo długo dla tego warto patrzeć na to czy jest to nowa seria boyia czy stara:) np nowe maja gładki dekiel, lepsza batke(zielona) i gb wzmocnione

co do gumy i tak to zmieniasz na start a więc to żaden argument dodam nity w cymie sa tak do dupy że od patrzenia sie zrywają, boyi jest znacznie lepiej wykonany zewnętrznie jak i metal jest lepszy jakościowo, a więc jest to ogromny + dla kogoś kto ceni sobie takie rzeczy.

Edited by ssnejker
Link to post
Share on other sites

Mylisz się :icon_wink: Miałem boje a jednego sprzedałem 3 miesiące temu, boje miałem 3 RK10, RK01W i Rk06 i W AKSU boja poszedł zatrzask (mówisz ,że koszt 20zł ,ale jeżeli cyma i boj kosztują podobnie ,to co lepiej brać? Cymę ze stalowym zatrzaskiem czy boja w którym zatrzaski się sypnie, mówisz ,że cały szit metal w cymie trzeba wymieniać a mi jak dotąd nic oprócz muszki w AKSU w cymie nie pękło. A z silnikiem się ni zgodzę ,nadal jest do dupy bo mi m120 guardera nie ciągnął.(Chyba ,że władowałem Lipo 11,1V). W cymie masz metalową komorę hopup, w stoku jest (może tylko dla mnie) lepsze guma hopa. Cyma jest podatniejsza na tuning , nie wiem jak w boju bo nie próbowałem ,ale cyma 048 na lipolu 11,1 i m140 SHSa po 6 miesiącach nadal śmiga.

Cyma może mieć nawet ten gb z złota. Nic nie zmieni jednak faktu, że z zewnątrz jest to gówniany złom i tu możecie mówić co chcecie. Boyi to też padaka ale na tyle "jakoś" wykonana, że da się to uratować.

Jakbym miał kupić teraz cymę i naprawiać to wszystko co trzeba to wolałbym z miejsca przepuścić pieniądze np. przez bar, na dobrą kolację lub w ostateczności przez........ niszczarkę.

Boyi w wersji W nie kupiłbym za te pieniądze, właściwie SW też nie- ale ja po prostu swoje widziałem.

Przez ostatnie 3 lata miałem naście kałaszy i prawie najgorsza była cyma*(048m,040,045),

*Wyjątkiem było rk15 które było tak poskładane, że zagościło u mnie 30 minut zanim nie odesłałem tego w cholerę.

Wybór padł na RK-06, tylko nigdzie tej repliki ni ma.

No faktycznie............ nigdzie nie ma. Nie bawimy się w lenia. ;-)

*EDYTA*

Tak się już na 100% dopytam dla pewności, będzie możliwość zamiany kolby na czarną, oraz chwytu przedniego? I jak właśnie jest z dostępnością takich rzeczy?

Możliwość pewnie będzie, dostępność części jest pół na pół. Łoże i nakładkę łatwo znaleźć,

Co do kolby to pozostaje ci polować w chinach.

Edited by 0wn
Link to post
Share on other sites

0wn, no, faktycznie leń, tylko geniuszu nie przeczytałeś, że to nie jest SW...

 

@Jeśli taki problem z tą kolbą, to chyba wezmę rk-03 WS, sam już nie wiem. Składana pełna kolba od cymki wejdzie?

No tak, zapomniałem, w Polsce RK-03 jest nie do dostania. Rany nie wiedziałem, że to będzie taki problem z tym wyborem.

Edited by Alexanderexis
Link to post
Share on other sites

Widzisz "Geniuszu", jakbyś tak nie reagował na pomoc tylko więcej czytał wiedziałbyś, że swego czasu Gunfire miało w ofercie repliki RK-06SW które sprzedawali jak W- Pisałem już to w poście wyżej. Chyba, że trudno go było zrozumieć-przepraszam.

Wybór padł na RK-06, tylko nigdzie tej repliki ni ma. :(

Ja tu WS/SW/S/W nie widzę

Link to post
Share on other sites

"Cyma może mieć nawet ten gb z złota. Nic nie zmieni jednak faktu, że z zewnątrz jest to gówniany złom i tu możecie mówić co chcecie. Boyi to też padaka ale na tyle "jakoś" wykonana, że da się to uratować.

Jakbym miał kupić teraz cymę i naprawiać to wszystko co trzeba to wolałbym z miejsca przepuścić pieniądze np. przez bar, na dobrą kolację lub w ostateczności przez........ niszczarkę.

Boyi w wersji W nie kupiłbym za te pieniądze, właściwie SW też nie- ale ja po prostu swoje widziałem.

Przez ostatnie 3 lata miałem naście kałaszy i prawie najgorsza była cyma*(048m,040,045),

*Wyjątkiem było rk15 które było tak poskładane, że zagościło u mnie 30 minut zanim nie odesłałem tego w cholerę."

Za dużo oczekujesz od replik za takie pieniądze .

Link to post
Share on other sites

Dzięki, teraz to w ogóle nie mam pojęcia co wybrać...

Zadzwoń do Gunfire, Popytaj o RK-06W które mają w ofercie. Kiedyś sprzedawali je a ludziom przychodziły całe stalowe. Sam tak kupiłem RK-06SW. Spytałem czy mają wersję całą stalową.

PS. Ja jestem przewrażliwiony na punkcie wykonania zewnętrznego.:)

Link to post
Share on other sites

"Za 600-800zł oczekuję za dużo? Żeby całość była poskładana prosto? Żeby nie było luzów na nitach? To naprawdę mam wygórowane wymagania."

Replika to chińczyk ,więc cudów nie będzie , ja miałem kilka AK boyia i cymy i zawsze miałem wszystko prosto poskładane (może trafiłeś na wadliwy model). Wiadomo 600zł to już są duże pieniądze ,ale za te 600zł kupujesz chińczyka , a chińczycy robią szybko i z jak najtańszych materiałów, jak chcesz mieć wszystko cacy to kup inokatsu .Trochę kosztuje ,ale wszystko będzie prosto poskładane.

Link to post
Share on other sites

Panowie, błagam o ekspresową odpowiedź, czy ta kolba będzie pasowała do RK-06 SW?

http://allegro.pl/st...2550739803.html

I ani mi się ważyć jej kupować. :icon_biggrin:

 

Będą pasowały?

http://allegro.pl/zbrojownia-gorny-chwyt-do-ak74-nowy-i2548416650.html

http://allegro.pl/zbrojownia-dolny-chwyt-do-ak74-nowy-i2548416594.html

Edited by Alexanderexis
Link to post
Share on other sites

Jakoś stal bardziej do mnie przemawia, już sobie w głowie ułożyłem, że kupie RK-06, więc nie chcę znowu mętliku w głowie sobie robić.

 

No niestety, ale RK-06 z tych 3 sklepów nie dostanę, jedni powiedzieli, że nie mają, drudzy spodziewają się dostawy, ale nie wiedzą kiedy, a trzeci nie potrafili mi dokładnie odpowiedzieć, czy jest to SW czy normalne RK...

 

Bym był jeszcze bardziej wdzięczny za jakieś namiary, gdzie to RK-06 SW można dostać (w Polsce).

Edited by Alexanderexis
Link to post
Share on other sites

Panowie, sam już nie wiem co o tym sądzić...

Dostałem 2 wiadomości od gunfire.

1 Odpowiedź brzmi tak:

Ze stali wykonane są elementy wymienione w opisie repliki czyli korpus, lufa, atrapa rury gazowej, przyrządy celownicze oraz stopka kolby.

Komora hop-up jest przezroczysta, akumulator w kolorze zielonym, posiada wybite numery. Łożyska natomiast wykonane są ze stali.

A 2 odpowiedź brzmi tak:

Obecnie posiadamy wersję z elementami stalowymi. Wersji Full Steel nie posiadamy obecnie.

 

Jest to wycinek rozmowy, ale najważniejszy (dalej są po prostu dane itd.)

 

To jest to jednak wersja SW, czy nie jest? :icon_eek2:

Edited by Alexanderexis
Link to post
Share on other sites

Jak kuźwa lufa ze stali? Żadne boyi nie miało stalowej lufy. Gość nie sprawdził, zanim napisał, przepisał tylko informacje ze strony.

 

Zadzwoń do gunfire i wytłumacz im, że chcesz replikę, w której obsada lufy i kolby, podstawa szczerbinki i muszki, kolanko gazowe i okucie łoża są takie, że je magnes przyciąga. Każ mu ruszyć tyłek do magazynu, ma dosłownie 7 metrów do przejścia, żeby otworzyć replikę i to sprawdzić. Gunfire ma mieszane dostawy, Chiny przysyłają im towar jak leci, czasem stal, czasem nie.

 

Ewentualnie poszukaj kogoś z Wrocławia, Trzebicy, albo Obornik Śląskich, kto podjedzie Ci do Kryniczna, sam obejrzy i potem wyśle Ci replikę do Warszawy.

Link to post
Share on other sites

Dzwoniłem i pan nie był mi w stanie odpowiedzieć, czy to jest stalowe, czy znalowe, po czym stwierził, że jednak znalowe...

Mógłbym zrobić tak, żebym zamówił, a jak dojdzie znAl, to odesłać im to na podstawie niezgodności przedmiotu z opisem?

Oczywiście w komentarzu napisałbym im, żeby przed wysyłką sprawdzili czy jest zielona batka, czy łożyska są stalowe, czy są numery wybite, czy przyciąga ww elementy magnezem itd, a jeśli nie, to proszę o kontakt. Miałbym jakieś podstawy wtedy do reklamacji, jakby przyszedł zły egzemplarz?

Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...