Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

Wybór gogli (w rozsądnej cenie)


Recommended Posts

Po 12 godzinach to nawet obecność na ryju Uvexów dawała mi o sobie znać :).

 

W manewrach trwających dłużej jak 12 godzin nie zdarza mi się brać udziału częściej niż raz w miesiącu, a więc jakoś to przeboleję. Priorytetem są standardowe łupanki trwające zwykle nie więcej jak 6 godzin.

Link to post
Share on other sites

No po 6 godzinach noszenia ich non stop to ślady będą,ale czy już będzie Ci w nich niewygodnie to nie wiem,ja tam staram się zdejmować na chwilę gogle na respie jak jest taka możliwość. No i noszę je tak,że gumka jest na hełmie lub czapce,to też może jakoś wpływać na wygodę.

 

Co do Locustów to jeden z kolegów powiedział mi,że dopóki nie zniszczył powłoki antifog to nic mu nie parowały. Po zniszczeniu powłoki,usunięciu gąbek i potraktowania szybki Pronto dalej mu nie parują :)

Link to post
Share on other sites
W ESS NVG również dzieli nas guma a nie gąbka.

 

Hm? Mam ESS NVG i z tego co pamiętam to do twarzy przylega w nich gąbka, pianka czy coś w tym stylu.

No ale sprawdzę jak wrócę do domu.

 

Gogle ESS NVG. Po godzinie zdarł się fabryczny antifog i zaczęły parować. Po wyrwaniu gąbek jest lepiej, ale nie sprawdzałem ich jeszcze w dłuższym boju.

 

W sklepie, wybierając gogle przymierzałem Bolle X800 i mi osobiście niezbyt przypasowały. Uwierały trochę w twarz. ESS NVG są dla mnie o wiele wygodniejsze.

Edited by Jaszcząb
Link to post
Share on other sites

Widmo, o tych ESSach Advancer czytałem reckę na equipped.pl i niestety podobno te "okularogogle" mają trochę wad. A szkoda, bo wyglądają fajnie.

 

Widzę, że niestety chyba każde gogle borykają się z pewnymi wadami, no i każdy tak naprawdę preferuje co innego. Szkoda, że odpowiedź nie jest jednoznaczna.

Link to post
Share on other sites

Przy czym zamierzam używać ich zarówno w zielonej jak i czarnej, również semi-milsimy i milsimy wchodzą w grę więc wolę dopłacić, ale wziąć coś, co cieszy się większą popularnością.

 

Bardzo interesują mnie porównanie tych X1000, konkretnie w wersji z podówjną szybką, do modeli najczęściej polecanych, czyli X800 i ESS NVG. Niestety, jak na złość, informacji o nich jest względnie mało.

Link to post
Share on other sites

W ess nvg przylega do twarzy miękka pianka, która raczej nie zostawia śladów chyba, że mocno zaciśniesz je na twarzy. Ogólnie jak zrobisz nad oczami takie dziurki w tej gąbce żeby nie parowały to jest spoko :D Zobacz sobie najlepiej u kumpli, które gogle Ci bardziej pasują ;)

Link to post
Share on other sites

Ja polecę ess v12 advancer. Mam już parę lat, używam na desce, strzelankach i w wielu innych sytuacjach. Wcześniej miałem bolle x500 i parę innych. Te są ze względu na to, że są małe, stosunkowo mało parują, szybek multum, wymiana to parę sekund. Pole widzenia ograniczają odrobinę, ale mi osobiście to nigdy w niczym nie przeszkadzało.

Link to post
Share on other sites

Ja kupiłem ESS NVG od zielonej pantery. Używane - więc z gąbki przylegającej do twarzy został jeden zeschły wiór, który raczej się odciska na twarzy. A gąbki dookoła porozwalałem dla lepszej wentylacji. Noszę je pod (nad?) maską i poza tym, że mimo wszystko czasem zaparują to świetnie wszędzie przylegają. Wziąłem je głównie ze względu na cenę, bo piaskowe i przeorane to mimo wszystko nie moja broszka, ale podejrzewam że nowe w pożądanej kolorystyce byłyby świetne.

Przy okazji, przepraszam za niską wartość merytoryczną posta, ale chciałem się dołączyć do pytania - miał ktoś kontakt z takim ustrojstwem? Jakieś opinie na temat żywotności i wartości?

Link to post
Share on other sites

Czyli ESS NVG solidnie wyczochrane zaczynają widzę nieco tracić na właściwościach ;). Myślę, że kupując nówki raczej nieszybko bym je doprowadził do takiego stanu.

 

Zambezi, no właśnie Widmo parę postów temu podał mi do nich linka, jednak z recenzji, którą znalazłem w necie wywnioskowałem, że podatność na parowanie jest wzmożona oraz co gorsza, że dość mocno ograniczają pole widzenia. Czyli mówisz, że nie jest tak źle?

 

Tomaszek, dzięki za kolejną propozycję, poczytam o tych, co podałeś.

Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...