Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

"AEG" - P90TR Marui - upgrade


Recommended Posts

  • 3 weeks later...
  • Replies 174
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • 4 weeks later...
  • 3 weeks later...

Z ciekawości pytam, bo p90 dopiero do mnie leci a tuningować i tak nie zamierzam. Znane są przypadki pęknięcia szkieletu gb w p90 przy sprężynach do m120, czy właściwie jakichkolwiek? Jak w ogóle wygląda wytrzymałość tego szkieletu?

Edited by Bociano
Link to post
Share on other sites

Jeszcze jedno pytanko :) jak z zasięgiem chodzi mi o porównanie np do jakieś emki z CA która ma podobną ilość fps'ów przez krótka lufę P90 jest znacznie słabszy ?

Takie porównanie nie ma sensu.

 

Inaczej powiem, w stocku z preclufką trafisz w cel z 35-40 metrów.

Link to post
Share on other sites

Porownujac trzy Belgijki na lufach Prometheusa, biorac pod uwage rozrzut (celnosc) i zasieg, wedle uzyskanych wynikow;

 

1 gumka MB czerwona (twardosc 60) z dystanserem MB (w tej chwili najlepsza z

kombinacji, ktore sprawdzilem)

2 gumka Systemy z dystanserem MB

3 gumka Systemy z dystanserem stokowym

 

Razaco odstaje kombinacja nr 3, na dystansie 25 metrow dwa razy wiekszy rozrzut w plaszczyznie poziomej.

 

P.S. Mierzone bez wiatru, na 0,25g G&G.

Edited by pablo79
Link to post
Share on other sites

Takie pytanko a Belgijki były stock? btw jaki typ cylindra ma P90?

Belgijki sa na sprezynach 100 Systemy,

Zeby wykluczyc jakies roznice w pracy gearboxow, wybralem jedno P90.

Wkladalem w wybrana Trabke pozostale zespoly luf (wymiana trwa sekunde).

 

P90 ma typ cylindra 2.

 

Wolo, jak wstawisz w tlumik lufe 42-43 cm PDI (ewentualnie Prometheus) i dodasz dystanser z ASGSHOP, to bedzie wiecej niz 500.

Jedna taka by mi sie przydala do strzelania tarczowego.

Edited by pablo79
Link to post
Share on other sites

Odświeżam temat, chciałbym zamontować do swojego P90 sprężynę M110, przy okazji wymienię głowicę tłoka, no i jakaś precka do tego.

 

Czy miał ktoś z Was do czynienia z takim tuningiem? Wolałbym nie wymieniać części oryginalnych, są takie cichutkie. :)

Czy części stock'owe wytrzymują M110?

 

Ktoś miał jakieś problemy z użytkowaniem po podobnym dosyć skromnym tuningu mocowym?

Link to post
Share on other sites

Odświeżam temat, chciałbym zamontować do swojego P90 sprężynę M110, przy okazji wymienię głowicę tłoka, no i jakaś precka do tego.

 

Czy miał ktoś z Was do czynienia z takim tuningiem? Wolałbym nie wymieniać części oryginalnych, są takie cichutkie. :)

Czy części stock'owe wytrzymują M110?

 

Ktoś miał jakieś problemy z użytkowaniem po podobnym dosyć skromnym tuningu mocowym?

SP110 wytrzyma bez problemu,

 

Co do głowicy tłoka no cóż, jak już chcesz wymienić to dźwięku już nie utrzymasz :) względnie głowicę POM Prometheus i jakiś tłumik dźwięku (np.80 G&G) I będziesz zadowolony.

Link to post
Share on other sites

Czyli z tego wychodzi, że najlepiej byłoby wymienić samą sprężynę (na M110), a resztę zostawić tak jak jest?

 

Dziękuję za odpowiedź, każda wskazówka jest bardzo pomocna. :-)

Edited by Link
Link to post
Share on other sites
  • 1 month later...

Właśnie skończyłem kolejne modyfikacje w P90 i o to wynik:

Części to:

Dysza uszczelniona P90 Prometheus

Wzmocniona głowica cylindra V.6 [AERO] Prometheus

Głowica tłoka POM Prometheus

Stalowy cylinder Typu E Prometheus

SP100 Guarder

Wzmocniona prowadnica sprężyny z łożyskowaniem V.6 - Prometheus

Tłok,zębatki i antireversal stock TM

 

FPS: ~371,4 FPS :!: :!: :!: (średnio, bo wyniki były różne od 368 do 374[seria 10 strzałów])

 

 

a na Baterii 12v ROF= 28 k/s

 

Cylinder wymieniłem eksperymentalnie, niestety nie miałem obecnie czasu na porównanie jaka jest różnica między stockowym a tym Promka, ale jak znajdę tylko chwile czasu to porównam, teoretycznie może coś dać więcej, jest gładszy i ma cztery dziurki (większe wpompowanie powietrza?)

 

Dla porównania na M100 Systemy, stockowym cylindrze i prowadnicy miałem wynik 350 fps, jednak porównując na długość SP100 Guardera i M100 Systemy, można zauważyć że SP100 jest dłuższe o 1 cm, a prowadnica sprężyny Promka ścieśnia ją bardziej o 0,8mm, co może mieć też duży wpływ na FPS. Biorąc też pod uwagę że głowica tłoka daje 1cm to sprężyna jest ściśnięta o 1,8 cm więcej. Pytanie teraz jak będzie z żywotnością sprężyny

=============

Czyli z tego wychodzi, że najlepiej byłoby wymienić samą sprężynę (na M110), a resztę zostawić tak jak jest?

 

Dziękuję za odpowiedź, każda wskazówka jest bardzo pomocna. :-)

Teoretycznie najlepszym rozwiązaniem była by SP110 Guardera, Głowica Tłoka Poma i jakiś krótki tłumik dzwięku, uzyskał byś bardzo ładny wynik i dźwięk.

Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...