Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

M16 P&J


Guest labedz

Recommended Posts

Guest labedz

Witam wszystkich maniaków !

 

Nareszcie udało mi się uzbierać odpowiednią sumkę i po wielu miesiącach intensywnego poszukiwania repliki odpowiadającej mym upodobaniom, udało mi się zawęzić krąg zainteresowania do 3 replik. Jedną z nich jest podana w temacie emka. Temat dotyczy tylko tej repliki, gdyż o pozostałych jest już dużo wątków na forach. Natomiast o tym jak spisuje się owa owe cudo nie udało mi się znaleźć dosłownie nic. Wiem, że firma P&J nie do końca jest godna zaufania. Dlatego pytam osób które miały już do czynienia z ową repliką czy jej zakup jest opłacalny.

 

Z góry dziękuję za odpowiedz.

Link to post
Share on other sites

Używam M4 R.I.S. od P&J i na razie razie nie mogę na nią narzekać. Z zewnątrz wykonanie wydaje mi się że nie jest najgorsze, jednak mam ją do porównania jedynie z M4A1 EVOLUTION AIRSOFT. Wszędzie piszą że chinol=loteria, więc musisz liczyć się z tym że twój egzemplarz może okazać się felerny, mój póki co świetnie się spisuje.

Link to post
Share on other sites

Mam kumpla, który strzela się m16pj od jakiegoś półtorej roku(?) na razie nic mu nie pada. Wszystko śmiga jak należy. Jest to zupełny stock. Widać, że trafił na dobrą replikę i Ty możesz mieć albo nie tyle samo szczęścia. Jeśli szkoda Ci 250zł na KWA to bierz PJ.

Link to post
Share on other sites

Mam od kilku lat m.in. SPR od A&K/P&J i choć używane jest rzadziej niż spora część innych replik, to narzekać na nie nie mogę. Inna sprawa, że aby wykorzystać w pełni potencjał drzemiący w FPSach tej repliki musiałem wydać jeszcze kilka stówek na lufę i części systemu HU. Znam sporo osób, które zadowolone są z emek A&K/P&J tej generacji, ale znam również takich, którym stosunkowo szybko się posypały niektóre części w nich (zazwyczaj szkielet GB).

Link to post
Share on other sites

Strzelanie w niskich temperaturach pomijam, bo to jest oczywiste. Miałem na myśli, że znam osoby, którym posypał się szkielet GB na stocku przy letnich temperaturach. Dla porównania - mój egzemplarz radzi sobie z krótkimi seriami z zamontowaną sprężyną SP130 od Guardera, bez żadnych innych zmian w GB. Przy czym replika ta nie widziała nigdy na oczy śniegu.

Link to post
Share on other sites

Może to też dlatego :D pewnie jesteś też osobą, która raczej dba o replikę, a nie wpieprza się z nią w błoto, piach i lata po deszczu po czym jej nie czyści i oczekuję, że będzie wszystko dobrze śmigać :D Prawda jest taka, że jeśli nie będzie do tej repliki wkładał jakiś zarąbiście mocnych modyfikacji to będzie mu służyć. :icon_mrgreen:

Link to post
Share on other sites
pewnie jesteś też osobą, która raczej dba o replikę, a nie wpieprza się z nią w błoto, piach i lata po deszczu po czym jej nie czyści i oczekuję, że będzie wszystko dobrze śmigać

No też nie do końca - jestem jedną z osób (w Bielskiej społeczności), która często wraca jako jedna z najbardziej ubłoconych ze spotkań. Nie zmienia to faktu, że po powrocie o sprzęt dbam, ale to nie jest czynnik, który w głównym stopniu decyduje o wytrzymałości repliki.

 

Bardziej istotna jest jednak pewna losowość chińskich (markowych również, ale w mniejszym stopniu) produktów, która sprawia, że egzemplarz jest nierówny egzemplarzowi.

 

Mam 3 różne repliki od A&K (III generka) i z wszystkich jestem bardzo zadowolony. Jak już mówiłem - znam również parę osób z naszej społeczności, które ze swoich pejotów zadowolone nie są.

Link to post
Share on other sites

Do KWA trzeba dołożyć więcej,ponieważ w zestawie nie ma baterii i ładowarki. Jeżeli ktoś chce kupić P&J to musi się liczyć z tym,że może trafić na słaby egzemplarz,a jeśli trafi na dobry to będzie zadowolonym użytkownikiem M4/M16. Osobiście wziąłbym wersję http://www.taiwangun.com/karabiny-szturmowe-aeg/pj4-ris-p-j.html . Jest krótsza,regulowana kolba,mocniejsza bateria :)

Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...