Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

ABC przerabiania magazynków ostrych na ASG (AK)


Recommended Posts

Witam, postanowiłem zrobić mini- tutorial dla każdego kto chciałby wzbogadzić swoją replikę oraz dostać dodatkowe punkty lansu. Sprawa nie jest trudna duża ilość osób tak robi, podobny przewodnik jest na rusmilu. Jednak tam jest o magazynach z Serii AK 74. Ja korzystałem z metalowych magazynków. Myślę że to się przyda dla wszystkich zielonych w kwestii majsterkowania i użytkowników kupczych magazynków.

 

 

 

Początek:

Co Potrzebne:

- 15 minut czasu.

- Brzeszczot

- Kombinerki

- Pilnik

- Imadło

- No i wreszcie gwiazda: magazynek za CAŁE 14zł!

4c32a46b1ef61.jpg

 

 

No to jazda!

Miałem 3 ostre magi, jednego zrobiłem na hi-capa, reszta to midy. Różnicy nie ma tylko trzeba w dolnej blaszce wyciąć otworek na koło zębate. Do roboty kwalifikuję się każdy rozbieralny magazynek, reszta to sprawy pilniczka.

Hi-cap był stokowy Boyi, a midy natomiast SRC.

 

Zaczynamy działać:

Najpierw rozbieramy stockowy magazynek i wyrzucamy skorupę do kosza (śmiech) . To samo robimy ze środkiem ostrego magazynka.

 

Następnie odmierzamy 14 mm od dołu tego jednolitego elementu. Dodajemy 1-2 mm więcej na zaczep i jedziemy z brzeszczotem.

cbfa2fe376169.jpg

 

4f0ef20f5c6dc.jpg

 

5fa796016eea5.jpg

Dalej szlifujemy krawędzie ect. Ponadto można brać się już za wkład – ucinamy tylni ,,zaczep” i także pilniczkiem gładzimy powichrzeni (pożądane jest jednolita krzywizna).

5ca4c576c539c.jpg

 

Następnie usuwamy za pomocą kombinerek taki wichajster u doły wkładu który ,,stabilizuję” go w skorupie.

Dalej piłujemy wystający u góry wkładu plastik aby osiągnąć brak wystających elemintów. Nie trzeba dalej robić z tą dłuższą częścią.

84394120ca23a.jpg

 

Wkładamy wkład, ma wchodzić ciężko jeżeli coś nie pasuję podpiłować ( piłować uważnie!)

 

Nie ważne jak, zawsze będzie końcówka odrobinę odstawać, to za sprawą wkładu. Nie ma sensu piłować po całej długości serca maga.

30045661d94f8.jpg

 

Wszystko pasuję?

5b57d0d95748d.jpg

 

Czas na zabezpieczenie wkładu za pomocą zatrzasku u dołu magazynka.

 

Próbujemy zapiąć magazynek do repliki – jeśli od razu pasuję to miód!

Jak nie to pilniczek i wiadomo co - piłowanie zaczepu.

3272f65194706.jpg

Magazynek będzie miał luz w płaszczyźnie pionowej – nieznaczny ale będzie. Jeśli zaskoczy to możesz walić, tarmosić, rzucać, skakać lub robić pompki na AK i masz pewność że wytrzyma! (warunek stalowe body).

Różnica w robieniu hi-capa to wycięcie miejsca na zębatkę.

P8140628.JPG

Polecam koszt jest minimalny a efekt boski.

 

 

Efekt końcowy:

5b2317e76005f.jpg

 

a387a3530474a.jpg

 

b63b3f837930c.jpg

 

Masz jakieś pytanie pisz.

 

 

 

Co jakiś czas będę ,,publikował” podobne materiały dla customowiczów! :icon_biggrin:

 

P.S. Przepraszam za słabą jakość zdjęć – telefon : (

Link to post
Share on other sites

To ja dozuce coś od siebie, mianowicie ostatnio przerabialem maga od Tantala 5,45x39 do CM040 i powiem, że używając wkładu od mida Cymy to trzeba dużo pilnikiem popracowac, bo wkład z mida jest ciutkę szerszy, więc trzeba go po bokach zwezic, krawędzie zaokrąglic na całej dlugosci, a i sama skorupę od ostrego też w środku pilnikiem potraktowac. Sroki za ortografie, ale z telefonu piszę.

Link to post
Share on other sites

Możliwe, bo jak czytałem gdzieś inny poradnik to też było, że wkładają magi jakiejś tam firmy w skorupę i że pasowały, co by wskazywało, że różnie to może być. A ty jakiej firmy magi przekazałeś i czy też do skorupy od maga do Tantala no i jaką replika?

Link to post
Share on other sites

Jak chcecie przerabiać magi do AK74 to uważajcie na długość magazynków. Niektóre są dłuższe niż ostre. Owszem da się je przerobić, ale wymaga to rozcięcia wkładu i ponownego jego sklejenia. U mnie działa (lowcap CA), ale spodziewam się, że w mid-capach po takiej przeróbce moze nie podawać kulek.

Link to post
Share on other sites
  • 2 weeks later...

15 MINUT! Chłopie szybki jesteś ;D

Mi tak zawsze z godzinę schodzi piłowanie bez imadała. Ja mam 7 przerobionych bakelitów 74 (sześć śliwek i jedna pomarańcza wszystko Iżewsk). Robiłem metodą z rus.mil.pl.

Polecam midy elementa i G&P (mam jeden) ładnie pasują do magów po zjechaniu dremelkiem. Wszystkie magazynki poprawnie podają.

Edited by Maza94
Link to post
Share on other sites

15 MINUT! Chłopie szybki jesteś ;D

Mi tak zawsze z godzinę schodzi piłowanie bez imadała. Ja mam 7 przerobionych bakelitów 74 (sześć śliwek i jedna pomarańcza wszystko Iżewsk). Robiłem metodą z rus.mil.pl.

 

Nie chcę wyjść na czepialskiego, ale śliwki są z poliamidu, a pomarańczowe to bakelit :icon_wink:

 

A 15 minut to normalny czas :icon_smile: . Można jeszcze pobawić się w dopasowywanie stopek, zaczepów itd. Prosta rzecz, a cieszy:

 

20120829_190450.jpg

 

W stalowych robi się tak samo, tylko że materiał inny :)

Edited by KreciKs
Link to post
Share on other sites

15 MINUT! Chłopie szybki jesteś ;D

 

 

Wiesz co, w tym wystarczy obciąc szczęki, i trochę podpiłować i już gotowe :icon_smile:

 

 

Ja kupiłem szare magi za 18zł za sztukę. Może u mnie wystaję bo SRC? wiadomo - każda firma robi trochę inne wkłady może dlatego?

 

Edit: Nie mogłem się powstrzymać i zrobiłem je! Znaczy pompki :) Można pompowac bez żadnego oporu na RK-10S :)

Edited by jakim
Link to post
Share on other sites

Może u mnie długo schodziło bo mam do kitu brzeszczot xD

Ja mam taki sposób, wstępnie podciąć szczęki, a potem wyrwać je razem z metalowymi wzmocnieniami - łatwiej, ale osłabia się magazynek.

 

PS: Zapomniałem wspomnieć że u mnie nie trzeba piłować tyłu magazynka żeby poprawnie wchodził.

Edited by Maza94
Link to post
Share on other sites

Ja pierdziele, wróciłem domu o 20.00 z remontu domu i myślę mam 5 magów do zrobienia- a strzelanka w niedziele, trzeba działać. No i robię pierwszy fosforowy, jako tako 20 min. Następny całe 60 min! Jakiś chiński był, zupełnie niewymiarowy, piłowałem go chyba z 40 min! Jak tak będzie za 3 następnymi to ja dziękuję :)

 

Na jednym mam wpisane: ,,Wiosna 92" :)

Link to post
Share on other sites
  • 8 months later...
  • 4 months later...

Ostatnio przerabiałem magazynki AKM bakelitowe pod midy cymy.

 

Co śmieszne, magazynki Tuły i Iżmasza się różnią, mimo tego, że są pod ten sam kaliber. Wkład w Iżmasza wchodził leciutko, a w Tułę wymagał podpiłowania na całej długości (leciutkiego).

 

A co do wkładu od maga RPK do magazynka bakelitowego od RPK-47 to już zupełnie inna historia, wystarczyło tylko tylni zaczep spiłować. Reszta wchodzi tak lekko, że musiałem cały wkład taśmą okleić.

Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...