Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

Efekt starej stali na AK


Recommended Posts

Witam,

Ostatnią bawię się w przerabianie mojego WE AK PMC, ogólnie prawie jest gotowy, mam drewniany chwyt pistoletowy, drewniany chwyt przedni i rurkę gazową z drewnianą okładziną, oraz składną kolbę beryla, wszystko z ostrych odpowiedników po delikatnych przeróbkach by pasowało do tego modelu repliki. Ostatnio zauważyłem na YT ciekawy filmik, tyle ciekawy że właściciel WE AK74UN dokonał bardzo ciekawego zabiegu ze wszystkimi metalowymi elementami broni przez co wygląda ona jakby była ze stali i trochę podstarzała.

oto filmik:

http://www.youtube.com/watch?v=ge02XLFmUgg

 

Czy ktoś wie jak wykonać taki efekt ? bo na moje oko to wygląda na wytarcie lakieru za pomocą papieru ściernego, ale mogę się mylić. Myślę czy nie zrobić czegoś podobnego w moim WE AK-47 :icon_smile: aby nadać mu trochę starszego wizerunku :icon_smile:

Link to post
Share on other sites

Przecież żadnego stopu nie odróżniam w w/w poście.WE robi repliki ze znalu,więc napisałem,że to anodowany znal,lub goły znal czerniony "oksydą" do stopów alu.Bardziej prawdopodobna jest druga opcja.Anodowanie znalu jest ciężkie i zależy od składu alu w nim.Tylko raz widziałem takie coś,i był to anodowany i barwiony na pomarańczowo gaźnik.Ale to cudnie wyglądało.Możliwe,że w w/w filmiku zostało zeszlifowane 90% warstwy lakieru,a reszta przejechana jakimś papierem wodnym o granulacji 2000 lub wyżej.

Edited by nicknitro
Link to post
Share on other sites

Po papierze czy wełnie jest fajny efekt, niestety tylko przez krótki czas po wykonaniu "zabiegu". Po kilku dniach Znal zaczyna szarzeć w poprzecieranych miejscach i wygląda wtedy... średnio. Bawiłem się kiedyś w postarzanie SWD od A&K i udało mi się utrzymać zamierzony wygląd poprzez pomalowanie repliki lakierem bezbarwnym matowym zaraz po wykonaniu przetarć - wystarczy niewielka warstwa. Może spróbuj w tą stronę.

Link to post
Share on other sites
  • 2 weeks later...

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...