Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

JG0938 czy JG1038 ?


Recommended Posts

Witam, jestem nowy w temacie asg i chcę kupić pierwszą replikę, długo szukałem i natknąłem się na g36 w dwóch wersjach (0938 I 1038) od Jing Gong :

 

http://gunfire.pl/pr...813-JG0938.html

 

http://gunfire.pl/pr...814-JG1038.html

 

Nie wiem którą z nich wybrać, myślę, że bebechy mają te same, ale chodzi mi głównie o celowniki, wydaje mi się, że ten celownik w 1038 nie jest najlepszej jakości.

Na replikę chce przeznaczyć maksymalnie 650-700 zł, jeśli ktoś z was ma jakąś propozycję innej repliki w tym przedziale cenowym, proszę o podanie linku.

Z góry dzięki za odpowiedzi, pozdrawiam.

 

Ps. Przepraszam za możliwe błędy, przecież każdemu może się zdarzyć ;D.

Link to post
Share on other sites

Wszystko mają identyczne poza właśnie chwytem górnym. Ta luneta jest dobrej jakości, przejrzysty obraz i sam krzyż (właściwie kółko celownicze) też jest w porządku. Nie wiem tylko, czy można je regulować

 

Gietki od JG są generalnie dobre, jakkolwiek od momentu przyjścia CM.003 straciły pierwsze miejsce w chińskich replikach G36. A poza tymi replikami JG, polecam też repliki CM z oznaczeniami CM.04x (gdzie "x" to inna liczba) i kałachy Boyi.

Link to post
Share on other sites

Dobrej jakości? No bez jaj, ta lunetka jest po prostu słaba. W dużym stopniu występują kolorowe zniekształcenia na krawędziach, jasność też nie jest najlepsza. Do tego dochodzą wady wynikające z konstrukcji, czyli małe pole widzenia, oraz utrudnione celowanie w goglach (w okularach nie sprawdzałem).

Link to post
Share on other sites

No cóż, mnie obraz z tej lunety bynajmniej nie zadawalał. Nie ma co nawet porównywać z chińskim 3-9x40. Jeśli chodzi o 4x20 (tak, ten syf), to lunetka JG wydawała mi się trochę jaśniejsza, za to kolorowa obwódka była o wiele większa. Pole widzenia w JG sporo mniejsze.

Link to post
Share on other sites

Ok, bardzo możliwe, że zainwestuje w cm003, tylko martwi mnie ilość tych fps-ów, ponieważ mam dopiero 14 lat i żaden team mnie nie przyjmie, więc będę się strzelał tylko z kolegami, na dosyć małym terenie i nie chce nic im zrobić, a poza tym Cyma ma tylko jedną wersję krótką, a JG ma ich kilka.

Link to post
Share on other sites

to już lepiej kupić Elektryka i Pompkę (pompka i tak 6 dyszek, więc jak grosze) i wtedy co jakiś czas grać z pompką, żeby sobie przypomnieć co nieco taktyki, skradanie itp. A jeśli będziesz zmieniał tą sprężynę, to kup firmy Guarder. ;]

Edited by dade
Link to post
Share on other sites

Tylko, że sytuacja wygląda tak, że ja i mój jeden kolega jesteśmy w stanie kupić elektryka i pompkę, ale nie wiem co z resztą kolegów, możliwe, ze kupią tylko pompkę, lub tylko tańszego elektryka, a co do taktyki to już trochę liznąłem, bo z jednym kolegą byliśmy na obozie paintballowym :)

Link to post
Share on other sites

No to dobrze. Zróbcie tak. Koledzy z pompkami będą musieli trochę bardziej się postarać, żeby was ubić. ;>

 

EDIT: No i jak zobaczą wasze elektryki, to mogę się założyć, że zaczną odkładać kasę, żeby sami kupić. ;)

Edited by dade
Link to post
Share on other sites

Tylko, że sytuacja wygląda tak, że ja i mój jeden kolega jesteśmy w stanie kupić elektryka i pompkę, ale nie wiem co z resztą kolegów, możliwe, ze kupią tylko pompkę, lub tylko tańszego elektryka, a co do taktyki to już trochę liznąłem, bo z jednym kolegą byliśmy na obozie paintballowym :icon_smile:

Jeżeli pisząc "tańszego elektryka" masz na myśli coś tańszego od CM 0.28 (czyli tańszego od 300zł) to odradzam. Kupią jakiś shit z plastikowymi bebechami. Po dwóch tygodniach coś w nim pęknie i kasa pójdzie w błoto.

Razem z kumplem kupcie sobie porządnego AEGa. Kumple, których na taki wydatek nie stać niech kupią sobie shotguny AGMa. Kosztują 60zł a przy odrobinie wprawy można zdziałać cuda. Mój ziomek używa właśnie shota AGM i nie narzeka na to, że musi walczyć z elektrykami. Ma to, co ma i nauczył się tym walczyć - umie się tak podkraść do przeciwnika, tak przycelować by "zabić" jednym strzałem. W takiej sytuacji nawet przewaga siły ognia jaką daje AEG nie pomaga.

Link to post
Share on other sites

MarekMac ma rację. Najtańszy AEG jakiego WARTO kupić to CM.028 i jest za 355zł. Potem MP5 JG (390zł), G36 JG (450zł) itd. No oczywiście nie licząc CM.030, bo to elektryk ale pistolet, który spisuje się świetnie mimo FPS. Sam mam. (170zł).^^

Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...