Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

Recommended Posts

Witam, interesuje mnie opinia na temat tego plecaka

http://www.specshop.pl/product_info.php?cPath=56_162&products_id=3498&name=Condor_-_Plecak_Medium_Modular_Assault_-_Coyote_Brown_-_126#!prettyPhoto

Przeglądałem już forum, ale żadnej konkretnej odp nie znalazłem. Plecak ma mi służyć na co dzień tj. jakieś zeszyty kanapki, bluza, a poza tym na strzelankach. Warunek jest taki że musi być możliwości przymocowania go do Plate i musi być w cb. Cena ok 200 pln, jeśli w tej cenie jest cos rozsadniejszego to z chęcią rozpatrze inne opcje.

Link to post
Share on other sites

Ok, ale głównie chodziło mi o opinie na temat tego plecaka, przypominam że na strzelaniach będzie 3 razy w miesiącu, a tak to używany będzie jako normalny plecak na co dzień. Nie ukrywam że ten podoba mi się wizualnie dlatego jestem ku niemu przekonany, ale czekam tez na inne opcje może coś przykuje moją uwagę

Link to post
Share on other sites

Dodatkowe szelki plecaka nie wpływają zbyt korzystnie na komfort chociażby składania się do broni/repliki. W przypadku mocowania do kamizelki przez fastexy odpadają szelki i w dalszym ciągu możliwy jest dostęp do zawartości plecaka bez zdejmowanai kamizelki. Trzeba tylko pamiętać, że w takim przypadku plecak (zwłaszcza tak duży jak ten z linku) z zawartością będzie ciągnął kamizelkę w dół z tyłu, czyli w górę z przodu. Pół biedy gdy mowa o jakiejś stabilnej kamizelce zintegrowanej lub PC. Gorzej jest w przypadku jakiegoś chesta, który może wylądować tuż pod brodą. Osobiście testowałem takie rozwiązanie z PC Weesatch (Pantac) i plecakiem 20 l z serii Spearpoint, MTG. Nosiłem w takiej konfiguracji radiostację RF-10 i nie był to szczyt komfortu, ale po odpowiednim wyregulowaniu całości nie było źle. Do przenoszenia camela, jedzenia, zapasu gazu do repliki i innych drobnych gratów taki zestaw jest jak najbardziej ok.

Link to post
Share on other sites

Ciężko coś zasugerować bo 200 za plecak 25+ to dość niska kwota. Do chestriga ( rrv flaja) nosiłem plecak 32 l i małą hydrację. oba na szelkach. Po odpowiednim ułożeniu i spięciu szelek było wygodnie ale duży plecak czasami utrudnia przeciskanie w gęstym lesie.

Link to post
Share on other sites

Akurat również szukam plecaka do 200zł (jednodniowy 25l). Przeglądając forum i ogólnie opinie znalazłem ekonomiczną wersje Patriota czyli MilitaryPRO plecak EDC OD tylko niestety jest tylko w Olive. Dwie główne różnice to brak przedziału na bukłak oraz inny materiał, zamiast Cordura1000© jest Nylon1000D. No ale 150 zl tańszy od PATRIOTA (gdybym miał tyle to bym w ciemno go brał).

Link to post
Share on other sites

Akurat również szukam plecaka do 200zł (jednodniowy 25l). Przeglądając forum i ogólnie opinie znalazłem ekonomiczną wersje Patriota czyli MilitaryPRO plecak EDC OD tylko niestety jest tylko w Olive. Dwie główne różnice to brak przedziału na bukłak oraz inny materiał, zamiast Cordura1000© jest Nylon1000D. No ale 150 zl tańszy od PATRIOTA (gdybym miał tyle to bym w ciemno go brał).

 

Mam, wersję z cordury. Kupiłem z pół roku temu, kiedy nówka była za 200zł, a wersja nylonowa za 170zł hyhy. Patriot był bodajże za 300.

EDC to nie wersja ekonomiczna patriota, tylko po prostu mniejszy model. Przede wszystkim na jedną dużą komorę, a nie dwie.

Używam do szkoły, oraz okazjonalnie na strzelanki. Wykonanie bardzo dobre, ergonomia również.

Ogólnie to polecam, aczkolwiek osobiście w chwili obecnej nie kupiłbym go drugi raz - wolałbym większego patriota.

Link to post
Share on other sites

Mam, wersję z cordury. Kupiłem z pół roku temu, kiedy nówka była za 200zł, a wersja nylonowa za 170zł hyhy. Patriot był bodajże za 300.

EDC to nie wersja ekonomiczna patriota, tylko po prostu mniejszy model. Przede wszystkim na jedną dużą komorę, a nie dwie.

Używam do szkoły, oraz okazjonalnie na strzelanki. Wykonanie bardzo dobre, ergonomia również.

Ogólnie to polecam, aczkolwiek osobiście w chwili obecnej nie kupiłbym go drugi raz - wolałbym większego patriota.

 

Rzeczywiście, dopiero teraz dokładnie na to zwróciłem uwagę, Patriot ma 30l, a EDC 24l. Patriot jest robiony tylko z Cordury1000©, a EDC ma wersje z Cordury1000© i z Nylonu1000D

.

W cenie do 200zł mogę Ci polecić Wisport Sparrow. W porównaniu do Grota ma porządny system wentylacji pleców. Szelki w nim zastosowane są również bardzo wygodne i nie przeszkadzają(testowane z RRV Flyee). Zamki YKK, zapięcia Nexusa i 5 lat gwarancji.

 

Ten Wisport Sparrow też ciekawie wygląda, w porównaniu do EDC ma wydzieloną kieszeń na bukłak oraz otwór na wyprowadzenie wężyka, z tego co widzę jest z Cordury1500©, Jest nawet w CB.

Jedynie co mnie troszeczkę martwi to mniejsza objętość, z jednej strony to tylko 4l, ale z drugiej to 20%.

Link to post
Share on other sites

Nie pisze że to wada, nie każdy ma bukłak. Przeciągnięcie wężyka przez niedomknięty zamek to nie problem. Patrzę jednak kompleksowo i coraz bardziej zaczynam się zwracać w stronę Wisport Sparrow 20. Na 24h strzelankę w sam raz, bukłak, magazynki, BB, prowiant, dodatkowe baterie, dokumenty ewentualnie jakaś kurtka na wierzch i gra. Gdyby się szykowało coś większego to zawsze można przypiąć na wierzch dodatkowe ładownice/pokrowce zwiększające pojemność o 10l. Tak na szybko patrząc lepiej mniejszy plecak który można rozbudować, niż większy w którym nosi się powietrze.

Link to post
Share on other sites

Takie plecaki są świetne.

Sam mam jeden prawie identyczny, tylko nie condor'a. Używam go podczas dłuższych gier aby przechować tam żywnośc, napoje, camelbaka, jakieś pierdoły.. Nie wiem jak się sprawuje ten który Ty podałeś, ale condor więc powinno wytrzymać..

Tylko jak naładujesz tam zbyt wiele, to będziesz na prawdę go czuł ;)

Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...