Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

Okulary balistyczne


Recommended Posts

Odnośnie ciemnych okularów, na przykładzie Uvex I-vo (moja opinia):

Mówiąc ogólnie:

- otwarte tereny, duże nasłonecznienie - świetne;

- otwarte tereny, zachmurzenie - OK;

- las, duże nasłonecznienie - OK;

- las, zachmurzenie - mogą lekko utrudnić dostrzeżenie kontur;

- pomieszczenia, światło dzienne - OK;

- pomieszczenia, półmrok - mogą utrudnić dostrzeżenie kontur;

- pomieszczenia, mrok - nie nadają się;

- noc - nie nadają się.

 

Takie są moje odczucia. Jeśli chcesz uniwersalne okulary - bierz z szybką przezroczystą.

Link to post
Share on other sites

Niezły lans? No to bierz ciemne. Skoro wolisz lans zamiast praktyczności to wszelkie argumenty za praktycznością i tak pójdą w zapomnienie i zostanie lans.

 

A tak już na poważnie, żółte też nie są złe ale warto je najpierw przymierzyć w jakimś sklepie ASG. Sprawdzisz jak Ci się w nich widzi i czy Ci to odpowiada. Moim zdaniem mimo, że są żółte to nie oślepiają w szczerym słońcu a w ciemniejszych pomieszczeniach coś więcej w nich widać niż w ciemnych. Właściwie to widać nie wiele gorzej niż w zwykłych przeźroczystych. Zmieniają nieco barwy to prawda ale wyostrzają kontury i ogólnie poprawiają dostrzeganie szczegółów.

Link to post
Share on other sites
Guest Graszczur

Ja mam trzy pary: 2x przezroczyste, 1x ciemne. Bo uvexy x-one są tanie. A od czasu do czasu na strzelance może się zdarzyć, że ktoś zapomniał oksów czy coś i trzeba pożyczyć

Edited by Graszczur
Link to post
Share on other sites

Przymierz koniecznie przed zakupem. Jeśli jesteś młody to mogą nieźle odstawać (starszym też czasem odstają). Najlepiej od razu poszukaj wersji Naro lub oferty ESS Crossbow w komisie - czasem za 120-130zł można kupić nowy komplet z dwoma szybkami.

Link to post
Share on other sites

Dzięki panowie. Przymierzenie przed zakupem było dla mnie oczywiste i na pewno będę starał się to zrobić. Uvexy xone chyba przymierzałem i leżą bardzo ładnie, i też się nad nimi zastanawiam. Przymierzałem też coś podobnego do iceów i nie byłyem przekonany czy dobrze zabezpieczają oko.

Link to post
Share on other sites

Ja moge polecić MSA Racer, mam takie z zółtą szybką i bardzo fajnie poprawiają kontrast w lesie. Co ponad to maja atest wojskowy a na alledrogo cena to jakies 38 zł + koszt przesyłki.

rzeczywiście niezłe, jesteś wstanie powiedzieć jakby leżały na powiedzmy "średnio szczupłej" twarzy?

Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...