Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

Chiński tuning Cymy 0.28


Recommended Posts

Witam!

Mam taką cymkę jak w teamcie, nie zamierzam w najbliższym czasie kupować innej repliki, a z chin mogę sprowadzić dość tanie częsci tuningowe. Pytanie moje jest następujące:

Co polecacie na tuning takiej repliki, nie piszcie tylko, że to strata pieniędzy, zależy mi na celności i zasięgu. Myślałem nad wymianą hopsiupa na metalowy i dodaniu precki. Replika w całości stockowa (oprócz firefoxa 1500) 2-3 letnia ma jakieś 325 fps (dziś mierzyłem) na kulkach 0,25.

Z góry dzięki za pomoc ;)

Link to post
Share on other sites

Zębatki nie rypną się nawet i na m140.

Teraz cymy 028 mają gearboxy oznaczone jako 02C, i od tych z serii 040/003 różnią się tylko sprężyną, jej prowadnica i silnikiem.

Chyba że jest to któraś ze starszych serii. Napisz jakie masz oznaczenie na szkielecie GB.

Link to post
Share on other sites

Dokładniej to szkielet.

Miałem taki w swojej, kupionej pod koniec stycznia u krakmanów.

Nie był malowany na czarno, lecz oznaczenie wyglądało tak samo. Trzymał M125 ze sporym wycięciem pod EBB (nie że dziurka, wycięta cała szczelina).

wrzuciłbym zdjęcia, gdyby nie to ze sprzedałem ją. Za 400 pln. Ma się ten dar do marketingu.

Link to post
Share on other sites

Nie zgodzę się z tym, że nie warto inwestować w taki karabin. Jeśli tylko Ci się podoba ta Cyma to w nią inwestuj, tylko pamiętaj, żeby nie przesadzić bo możesz przedobrzyć. Nie wiem jaki masz budżet na całośc tuningu ale moja propozycja jest taka:

 

1)Zestaw Bore UP Element - ok 160 zł / Deep Fire - 199zł

2)Precka G&G 6.04 -115zł

3)Gumka HU Systema Energy -32zł

4) Sprężyna M120 - ok 40zł

5)Tłok ze stalowymi zębami SHS/Element - ok 30-40zł

 

6) okablowanie niskooporowe własnej roboty/roboty serwisanta +/- 40zł

 

no i oczywiście koszty poskładania tego to max 100 zł

 

koszt całkowity 566 Zł

 

Ale jest też alternatywa od tego co napisałem wyżej, mianowicie firma SpecShop oferuje tuning karabinów w różnych stopniach do różnych karabinów. Do twojej Cymki najbardziej by pasował taki set :

http://www.specshop.pl/product_info.php?cPath=22_291_357&products_id=5833&name=Tuning_+/-_400fps_replik_Boyi,_JG,_A&K,_AGM,_Cyma_-_Silver_Plus

 

Usługa obejmuje:

- wymianę sprężyny na M120,

- wymiana głowicy tłoka na wzmocnioną

- wymiana prowadnicy sprężyny na wzmocnioną

- wymiana łożysk na wzmocnione

- wymiana okablowania

- wymianę gumki HopUp na silikonową,

- wymiana lufy na precyzyjną 6.03mm,

- pozycjonowanie zębatek,

- zdjęcie starych smarów i wyczyszczenie podzespołów,br> - smarowanie zębatek oraz cylindra,

- przestrzelanie repliki na otwartym terenie,

- pomiar prędkości początkowej na chronografie.

I Ta przyjemność będzie kosztowała już tylko 359 zł

Link to post
Share on other sites

Jeżeli wymienisz body, chwyty na drewniame, zamontujesz set co podał matthi, kupisz batkę lipo, wsadzisz mosfet, to uzyskasz dobrą replikę, która ma tylko szkielet gb i części metalowe z "oryginału', pytanie tylko, czy warto za tą cenę, bo za tyle kupisz lepszą replikę razem z nową gumką i preclufą -.-"

Link to post
Share on other sites
  • 2 weeks later...

Ja też uważam że nie warto tuningować tej repliki lepiej ją sprzedać i kupić np używkę cm0.40 i wyżej. Używka będzie bardziej opłacalna niż cm 0.28 po tuningu bo będzie wytrzymalsza i może służyć jako wytrzymała baza do tuningu mocowego i nie tylko.A jeżeli już na prawdę chcesz wrzucić w nią jakieś pieniądze to jedynie precka, teflonfix i gumka hu bo to możesz później wrzucić do nowej broni.

Link to post
Share on other sites
Guest
This topic is now closed to further replies.
×
×
  • Create New...