Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

Pierwsze LiPo.


Recommended Posts

  • Replies 73
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Czyli ładować na full ma ładowarce , a póżniej przechowywać tylko częściowo naładowane?

Ale chyba na strzelance nie da się rozładować do 3v na ogniwo bo silnik już wcześniej nie pociągnie gearboxa czy tak ?

 

Ładować na full, używać w momencie odkładania podłączyć do ładowarki włączyć funkcje ładowania lipo do przechowywania pakietu jeżeli ładowarka nie posiada tej funkcji rozładować pakiet aby napięcie bylo o 60 % wieksze od dopuszczalnego minimalnego dla danego pakietu.

Najlepiej aby pakiet odkładany do szuflady miał takie napięcie jak ma nominalnie czyli przy 2S 7,4V a 3S 11.1V.

 

 

CeberBP to zależy jakie lipo 3S kupisz mam tu na myśli pojemność i wielkość C . Jak kupisz o wysokich parametrach to może przekroczyć.Lecz jeżeli twój pakiet działa poprawnie to bym nie zmieniał.

Link to post
Share on other sites
  • 2 weeks later...

Mam takie pytanko.Kupiłem już lipo i ładowarkę ,naładowałem i teraz pytanie, czy powinienem zrobić tryb storage, czy zostawić tak jak jest, naładowana prawie do pełna.Naładowałem w piątek a za tydzień mam strzelankę.Opłaca się to robić czy nie? Z reguły strzelamy się co sobotę więc nie wiem czy robić tak czy gra nie warta świeczki?

Link to post
Share on other sites
  • 3 weeks later...

Witam jak już pisałem mam ,a w zasadzie miałem redoxa 7.4. Miałem mały wypadek a mianowicie zetknąłem ze sobą +i-. Poszła iskra i okazało się ,że kabelki się rozlutowały. Próbowałem zlutować ponownie , niby jest napięcie 8.04v ale kiedy podłączam do repliki to nawet silnik się nie rusza. Można coś zrobić jeszcze albo zareklamować czy to moja wina? Kupiłem na gunfire.pl. :bialaflaga:

Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...