Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

Recommended Posts

To mój pierwszy post :)

Oto jak przerobiłem kopie (za 100 z allegro) patterna. Sama kamizelka mi sie podobała jednakże niektóre rozwiązania były chyba nie do końca przemyślane i wygodne, przynajmniej dla mnie. Tak wiec dosyć mocno "odchudziłem" kamizelke, a z "odzysku" też sie cos da zrobić. Właśnie tak zrobiłem doczepianą kieszeń (pierwotnie jedna z tych 2 bocznych). Zmieniłem zapięcie zarówno w kamizelce jak i kieszeni. Dodałem paski przyszyte na wrzór MOLLE (paski z boku są przyszyte w mniejszych odległościach od siebie ponieważ wymusiła to regulacjia szerokości, 2x4 klamry zaciskowe z tyłu). Reszta to już drobiazgi, rzepy na naszywki, takie małe tasiemki na dole ładownic, dodatkowe gumki itp.

Ogólnie jestem zadowolony z efektu, chociaż wszystko było szyte ręcznie i mie zawsze jest równo, ale się trzyma. Wiem że sporo ludzi używa tych kamizelek i również je przerabia, może to co ja wykombinowałem ich jakoś "zainspiruje". Czekam na opinie.

 

zmianarozmiaruimg86198vi.th.jpg

zmianarozmiaruimg86206xh.th.jpg

zmianarozmiaruimg86211ho.th.jpgzmianarozmiaruimg86222wk.th.jpg

zmianarozmiaruimg86246bu.th.jpg

zmianarozmiaruimg86261vt.th.jpg

zmianarozmiaruimg86294re.th.jpg

Link to post
Share on other sites
Wygląda naprawdę nieźle, ale czy nie szkoda ci było miejsca na sakwę kamelbaka?

Z tym kamelbakiem to jest kwestja dziwna bo ta kieszeń jest podzielona na dwie mniejsze i tak naprawde to cieżko jest tam upakować pęcheż od kamelbaka. Zreszta myślałem o kupnie orginalnego kamelbaka. Ta kieszeń została mi w stanie nienaruszonym (jak te boczne kieszenie), napewno ją wykorzystam, tylko jeszcze nie wiem jak.

 

Pomysł naprawdę przedni, zresztą wykonanie też. Mogłeś spróbować, zrobić z niej cały modular, to było by wtedy naprawdę extra.

Za dużo roboty, po drugie te kiesznie na magi nie mają tyłu są przyszyte bezpośrednio do siatki. Akurat ten rozkład kieszni uważam za dobry i wygodny dlatego też nie chciałem ich odpruwać. Ale full modular rzeczywiście by był super (może ktoś sie zabawi).

 

Będziesz może przyszywał do niej szlufki do pasa głównego??

Myślałem o tym tylko, że chciałbym zrobic je na zatrzaski jak w LBV a nie mam możliwości. Zastanawiam sie czy zamiast zatrzasków zrobić na rzep myśle, że byłoby spoko. Jak doszyje dam foty.

 

Dzieki za opinie ciesze sie, że się podoba :wink:

Link to post
Share on other sites

Co do camelbaka to mam wkład 1,5 litrowy, który spokojnie się mieści w górnej tylnej kieszeni. Wkład był kupiony w sklepie (nazwy już nie pamiętam) ze sprzętem do wspinaczki, namiotami itd. Cena to ok 35zł.

Widać, że nie tylko ja wpadłem na pomysł wywalenia mało funkcjonalnych bocznych kieszeni i wszyscia tam pasków. Mam tylko jedno pytanie wszywałeś je ręcznie?

Link to post
Share on other sites

No właśnie robiłeś to ręcznie czy na maszynie? Ja też chce coś takiego uszyć ale nigdzie nie moge znaleźć odpowiednich pasków, takich jak na kamizelce molle... :( Mam kieszenie od molle i chciałbym je też podłączać. Wiecie gdzie w wawie dostane odpowiedniej szerokości paski?

Z góry dziękuje :D

 

pozdro

Link to post
Share on other sites

Ja też wreszcie ruszyłem z przeróbką mojego Patterna, po tym jak rok temu odprułem lewą boczną sakwę i plecaczek. Z boku i na plecah naszyłem taśmy do mocowań w systemie zblizonym do molla. Teraz mogę tą sakwę z boku przypiąć juz z powrotem lub zastapić ją czyms innym: manierką, kaburą, itp. Dodatkowo na sakwach naszyłem szlufki stabilizujące paski do zapinania, musze jeszcze wymienić zapięcia na fastexy. Prawej sakwy nie odpruwałem, bo pod nią jest kieszeń na mapę i naszywając tam pasy systemu moll, zaszył bym ją.

Takie samo mocowanie zamierzam wykonać na odprutym plecaczku, abym mógł go znowu przypiąć do pleców kamizelki. Dodatkowo na zewnątrz plecaczka naszyje kilka dodatkowych zapięć, tak aby bez problemu można było na zewnątrz przytroczyć linę, kurtkę lub poncho. Będę też po odpięciu plecaka, przypiąć tam inne rzeczy (np. lewą sakwę). Obecnie kombinuję nasd systemem przypinania do pleców amerykańskiego nadupnika.

Ostatnia modyfikacja będzie doszycie dodatkowych pasków do kilku klapek na ładownicach. Będę one zaopatrzone w rzepy i zatrzaski, tak aby do kieszeni mozna było wcisnąć magi od AKM.

A na koniec może wszystko (mam czarną kamizelkę) pokryję smugami faby w sprayu o kolorze zielonym.

Link to post
Share on other sites
No właśnie robiłeś to ręcznie czy na maszynie?

Wszysko szyłem ręcznie, na taśmach dałem dpowójny szef. Przyznam szczerze, że sie zeszło troche :)

 

Wiecie gdzie w wawie dostane odpowiedniej szerokości paski?  

W warszawie sie nie orientuje, ale ja taśmy kupiłem w sklepie turystycznym we Wrocławiu "SKALNIK". Myśle, że w każdym lepszym turystycznym dostaniesz, czrana taśma szerkości 2,5 cm kosztowała mnie 70 lug 80 gr za metr. Szersza 3 centymetrową kupywałem w pasmanterii, i tam płaciłem 3,50 zł za metr 8O :x bo w turystycznym nie mieli.

Link to post
Share on other sites
  • 3 months later...
  • 1 month later...
  • 1 month later...
  • 1 month later...

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...