Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

Kapelutek DPM (bush hat)


Recommended Posts

Mozecie mi wierzyc lub nie ale codzinnie patrze na kapelusze DPM. I nie jest za gleboki. Taki maj kroj po prostu...Dlatego zmyslni British Chaps nosza je na wiele oryginalnych sposobow.

A co do kropek to nie kazdy DPM musi miec kropki. Nie jest to tez kapelut holenderski, maja zdaje sie inny kroj ( nie wiem...nie jestem specem od holendrow).

Link to post
Share on other sites
Brytyjski wzór DPM kropki mieć musi.

 

Nie bierz tego do siebie, ale jesteś pierwszą osobą która przkłada wagę do kropek (odróżniających Holenderski DPM od Brytyjskiego) z którą się spotkałem. Mozesz to jakoś uzasadnić (znaczy z jakich źródeł korzystałeś przy wyrabianiu sobie takiego poglądu)?

Link to post
Share on other sites
Brytyjski wzór DPM kropki mieć musi.

 

Nie bierz tego do siebie, ale jesteś pierwszą osobą która przkłada wagę do kropek (odróżniających Holenderski DPM od Brytyjskiego) z którą się spotkałem. Mozesz to jakoś uzasadnić (znaczy z jakich źródeł korzystałeś przy wyrabianiu sobie takiego poglądu)?

 

Ajax ma 100% racji, to jest fakt o którym ludzie którzy nieco bardziej brytyjskim sprzętem się interesują wiedzą. Ba, co ja mówie nie trzeba być koneserem DPMa, żeby to wiedzieć. Jeżeli dalej nie wierzysz to skontaktuj się z człowiekiem o nicku Szaman89 (sorrki, że właśnie ciebie wymieniłem :wink: ), a twoje wątpliwości zostaną rozwiane.

 

POZDRWIAM :!:

Link to post
Share on other sites

Coż, to prawda, że trafić na kwałek brytyjskiego DPMa bez kropek jest trudno. To główny wyznacznik odróżniający brytyjski od hoolendra przy róznych stadiach sprania materiału. Niestety na fotce nie widać w zasadzie nic, więc wolę się spytać ewentualnych nabywców.

Link to post
Share on other sites

Według mnie to oryginał, choć wszystkie wątpliwości rozwiało by zdięcie naszywki kontraktowej.Mój kapelutek wygląda bardzo podobnie a jestem 100%pewny ze to orygin.Przy duzych rozmiarach zwiększa się poprostu jego głębokość.Wcześniej miałem okazję widzieć kapelutek w rozmiarze 55 i faktycznie był płytszy.(ale za mały na mnie :wink: )teraz mam właśnie 58 i tez jest głęboki.Na stronce pisze wyrażnie że maja duże rozmiary.

Po za tym kapelusze brytyjskie poprostu maja nieco inny krój od typowego bonnie chata,więc może to byc nieco mylące.

Natomiast jak sie ma zdięcie do towaru oferowanego przez sklep nie mam pojęcia.

Pozdrawiam.

Szaman.

Link to post
Share on other sites

Na 99% to jest oryginał. Wątpliwości pewnie wzięły się stąd, że istnieją 2 modele kapeluszy - Special Forces Bush Hat i British Forces Jungle Hat. Poza tym, są one szyte z różnych rodzajów materiału i kroje też minimalnie się różnią pomiędzy różnymi partiami.

Link to post
Share on other sites

Giersu z całym szacunkiem dla twojej wiedzy co do wojsk brytyjskich musze cie zmartwic . Nie jest to orginał. Skąd wiem ----- poprostu się zapytałem:/ Jest to kapelusz robiony przez firmę Thatchreed

http://www.thatchreed.co.uk/clothing_hats....s.asp?ProdID=43

 

Będę miał go dopiero w czwartek (przez ten długi weekend nie wysyłaja paczek). Opisze go więc dokładniej.

Link to post
Share on other sites

No nie...znowu sie "metkowcy" i "kontraktowcy" odezwali...

Sorry ale mnie juz mierzi ze zeby cos bylo oryginalne to musi miec metke albo kontrakt.

Ok...jasne ze na zdjeciu nie widac producenta kapelusza.

Ok nie mowie tu o roznego rodzaju smiesznych podrobkach.

Thatchreed rzeczywiscie nie jest kontraktorem wojska, niemniej jednak jes dystrybutorem chocby Web-Texa. Widzialem kapelusze tego producenta i powiem to co kiedys powiedzialem o kamizelkach i PLCE.

Jak jakis brytolski zolnierz, popsul sobie swoj kapelusz albo kamizelke, a np swoj miesieczny zold zostawil w wielu goscinnych przybytkach, gdzie raczyl sie Guinnesem to leci sobie do Thachreeda i kupuje taki wlasnie kapelut badz kamizelke.

 

Dobra...juz tylko w kwestii kapelusza. Zrobiony jest solidnie i we wlasciwym DPMie...Tak mnie zdenerwowaliscie ze wezme ze soba taki jeden kapelusz do Polski i juz w poniedzialek wystawie moze zdjecia na forum...

 

Natomiast o jednorodnosci wyposazenia i umundurowanie brytyjskiej armii mozna tu by jeszcze dluuuuugo rozmawiac...

Link to post
Share on other sites

No i dlatego Padre go kupiłem. :D samej firmy Thatchreed wczesniej nie znałem. Brytyjski mundur kompletuje od niedawna ale zdecydowałem sie na zakup go widzac ze

jes dystrybutorem chocby Web-Texa
To utwierdziło mnie ze jest to wystarczajacej jakości produkt.

 

Troche OT ale czy to prawda ze web tex robi wytzrymalsze rzeczy od kontraktowych wojska brytjskiego(o ile sienie mylę to robione przez firme Artkins.)?? Tak mi kolega pieprzy, ja sie z nim kłuce ze to chyba bujda. Wiec sie przy okazji pytam :wink:

Link to post
Share on other sites

Jesli chodzi o sama Thachreed, to jest to firma ktora szyje rozne rzeczy w/g wzorow przyjetych w armii. Czyli w ich ofercie zobaczycie kurtki spodnie i cala mase innych rzeczy. W ich ofercie znajduja sie plecaki, kamizelki czapki itp, wzorow zarowno wojskowych jaki i ch wlasnych.

Seria plecakow Air Jet jest szczegolnie godna polecenia. Sam mam maly plecak z water bladderem i szczerze go sobie chwale.

 

Co do wytrzymalosci samego Web texa, to moze mylne jest pojecie ze robia wytrzymalsze rzeczy niz inni kontraktorzy wojskowi, niemniej jednak stale powiekszaja swoja oferte ( oczywiscie kopiujac znane wzory) oraz poprawiaja jakosc wykonczenia itp.

Cordura z ktorej szyja swoje wyroby jest dosc wytrzymala, wzor jest czysty i nie sciera sie tak bardzo jak w PLCE ( na razie). Wprowadzili w tym roku kilka nowosci, chocby kopie kamizelki szturmowej Arktisa, uzywanej glownie przez Royal Marines. Nie widzialem oryginalnej kamizelki ale ta jest calkiem niezla. Posiada wewnetrzna kieszen na water bladera i ogolnie jest dosc komfortowa.

 

Dobra ale dosyc chwalenia, bo sa tez i powiedzmy wady, chocby system zapiec fastex, nienajlepszej jakosci no i slyszalem opinie ze kieszenie trudno sie otwiera i zamyka. Niemniej jednak od niedawna wprowadzili tasmy Velcro jako uzupenienie zapiec, czyli nie musisz zamykac kieszenie fastexem.

 

Sam posiadam ich kamizelke All Arms i Chest riga. Kamizelke juz nosilem i swietnie mozna ja sobie regulowac. Chest riga dopiero przetestuje.

Postaram sie tez wkrotce zrobic jakis szerszy opis na naszej stronie www.bloodberets.com

 

Do moderatorow.

Przepraszam ze odbieglem od wlasciwego tematu kapelusza DPM, moje wypowiedzi pozostawiam w gestii moderatorow.

Link to post
Share on other sites

A ja mam jedno pytanie. Czy najwazniejsze jest to czy mamy oryginalne oporządzenie i mundur czy to że właśnie ten mundur i oporządządzenie dobrze nas maskuje? wydaje mi się głupotą określanie tego czy kapelutek ma kropki itp. (oczywiście prosze o nie odebranie tego jako za atak) ale najważniejsze jest to czy spełnia swoje zadania.

Link to post
Share on other sites

No widzisz bo to jest problem podejscia do zagadnienia. Jak wiesz mamy dwa typy DPM. Załóżmy, że robie coś ala reenactment jakiejś jednostki brytyjskiej (niezdefiniowanej). Jak myślisz czy nie normalnym jest, że chciałbym mieć spójne elementy oporządzenia? Wbraw pozorom nie tylko kropki różnią holendra od brytyjskiego DPMa ale i kolory, za to kropki sa najlepszy wyznacznikiem pochodzenia kamuflażu. Dlatego osoby kompletujace umundurowanie brytyjskie zwracaja uwage na kropki.

 

Mnie osobiscie wali czy cos jest kopia czy oryginalem jednak wyznaczylem sobie za cel zachowanie jednolitosci kamuflażu.

 

Mógłbym sobie dawno kupić boonie holenderskie na allegro badz jakieś oliwe badź woodland ale nie chce.

 

Dlatego owszem, mundur ma nas maskowac ale co zlego jest jeżeli polączymy to z jakąś kolekcjonerską pasją?

 

No i na koniec zasadnicza uwaga. Oporządzenie spojne maskuje najleiej. Miksy potrafia zdradzić pozycje (miałem kiedyś spotkanie z kolegą w polskiem mundurze z boonie kopia woodland - roznica "jasności" materiałów rzuciła mi się w lesie w oczy od razu).

Link to post
Share on other sites

No cuż Wukaszu jeżeli nie tylko chcesz się w coś odziać ale także chcesz zabawić w odtworzenie jakiejś jednostki to ok. Niestety jednak Airsoft zrobił się rewią mody w której wiele osób musi mieć oryginały (o to mi chodziło w mojej poprzedniej wypowiedzi), ale to jest raczej temat na inną dyskusje :)

Link to post
Share on other sites

Ja mam brytolskiego gorotexa zawnego geytexem i nie posiada on tych słynnych kropek. 8O I co tu zrobić, domalować je flamastrem :?: :roll:

Jak napisał to Sir Padre, jak się nie ma co się lubi, to się i Web-Texa nosi ;-)

Link to post
Share on other sites

Mateo, przybywasz niczym posłaniec niebios. Siedzę już chyba od tygodnia i zastanawiam się, co to był za brytolski sprzęt, który nie miał tych zasranych kropek, bo WIEM, że taki widziałem... Wprawdzie to co miałem na myśli to nie był "gaysex", no ale mamy wreszcie jakiś przykład.

 

Aha, żeby było jeszcze śmieszniej - miałem też kiedyś holenderską bluzę z kropkami.

Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...