Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

Recommended Posts

Witam!

 

Poszukuję plecaka, w którego bez problemu mógłbym włożyć replikę (ok. 94 cm). Podkreślam, że szukam plecaka, ponieważ na strzelanki często jeżdżę rowerem, więc nie interesują mnie żadne torby i pokrowce. Do tego miałby być w miarę pojemny. Chciałbym go również używać na jakieś tygodniowe wypady. Znalazłem dwa takie plecaki, ale nie jestem pewny, co do ich jakości.

http://www.taiwangun.com/wyposazenie-taktyczne/plecaki/plecak-bojowy-z-miejscem-na-karabin-black-acm.html

http://www.taiwangun.com/wyposazenie-taktyczne/plecaki/plecak-snajperski-01-olive-a-c-m.html

Proszę doradźcie mi. Maksymalna kwota jaką chciałbym wydać to 200 zł.

Link to post
Share on other sites

Umiem używać Google i uwierz, że to wcześniej robiłem. Gdybym coś ciekawego znalazł to bym tu nie pytał. Wystarczyło powiedzieć, że to badziew, a nie jeszcze mnie posądzać o lenistwo. Lenistwem jest nie doradzenie, bo najłatwiej jest odsyłać kogoś to szukajki.

Dzięki za radę na temat tych dwóch plecaków.

Link to post
Share on other sites

No właśnie jednak coś słabo szukałeś,bo nie znalazłeś opinii o ACM. Wisport robi ponoć fajne plecaki,,ale taki "turystyczny/transportowy" kosztuje już trochę więcej. Chociaż widziałem torbę/plecak NFM Gyda (70l bodajże) w CB za 230zł,ale to na innym forum ;)

Link to post
Share on other sites

Kolego, lenistwem to jest wbijanie do pierwszego lepszego działu niecałe pół godziny po zarejestrowaniu się na forum i zadawanie pytań, chociaż odpowiedzi już się pojawiały. Widzę żeś w szukanie włożył tytaniczny wysiłek. Weź no chwilę odsapnij.

 

Po drugie, do żadnego z tych plecaków twoja replika się nie zmieści. Ten zielony może i by podszedł na 2-dniowy wypad (oczywiście, zakładając, że przetrzyma), ale w żadnym razie na tydzień. Nawet nie zadałeś sobie trudu przeczytania opisu produktu, który chciałeś kupić i zestawienia go ze swoimi potrzebami.

 

Co do twojego problemu - Zainteresuj się takimi tagami w Google jak: Bergan All Arms i Lowe Alpine DPM.

Link to post
Share on other sites

Wacol, do tego zielonego długi gnat wejdzie, tam od pleców jest wąska komora z bobrzym ogonem. Do podobnego jak ten zielony, też z krakmanów [tylko to była kopia gunslingera, nieco większy, dopinana od góry płetwa na karabin no i fajniejszy system nośny, teraz już niedostępny], spakowałem się kiedyś na tydzień w Bieszczady, dało radę chociaż z dużym bólem. Taki trochę dziwny projekt: na długie wyprawy za mały a tak to dość sporawy, system nośny gryzie się ze wszystkimi znanymi mi oporządzeniami..ale na wygodne dowożenie/donoszenie długiej repliki i niedużej ilości szpeju na strzelanki jest w sam raz. Tyle że materiały i szycie są kiepskie i już się sypią [a nie był ciorany za ciężko], klamry pod obciążeniem pękły gdy plecak był chol###e potrzebny....

Za porównywalną kasę możesz dostać np na armyworld demobilowego berghausa vulcana albo lowe alpine saracen, to są już bardzo duże [z opcjonalnymi bocznymi kieszeniami ponad 100L] plecaki, uszyte porządnie i z porządnego materiału- sprzęt na lata. Miejsce na spakowanie się na tydzień i dłużej. Problem będzie z przewożeniem repliki, tzn. musiałbyś owinąć szmatą albo kupić jakiś tani pokrowiec bo będzie wystawać (chociaż z tego zielonego też będzie wystawać kolba, a przy tym nie możesz postawić go na ziemi).

Z drugim [tym czarnym] nigdy nie miałem kontaktu. Jest zapinany jak trizip ale większy, ktoś wie z czego zerżnięto ten projekt?

Link to post
Share on other sites

Kolega kiedyś przyjeżdżał na strzelanki rowerem: Bergan Other Arms na grzbiecie, replika (pełnowymiarowe M16) albo zatknięta w plecak i wystająca górą, albo przytroczona do ramy roweru. Naturalnie owinięta w coś. Ostatnio strasznie mu się spodobały "worki na pranie" z bundeswehrowskiego demobilu, choć na eMkę będzie potrzebował dwóch.

 

Mozna? Można.

 

Czy w 60-litrowy (80l łącznie z dodatkowymi kieszeniami bocznymi) można się spakować na tydzień, to już zależy od tego jak kto się pakuje...

Link to post
Share on other sites

miki12611, dlatego raczej rozejrzyj się za pokrowcem, w tej cenie, zawsze możesz go przytroczyć do ramy, chyba że masz bmx:), plecaki które podlinkowałeś są niby ogromne ale nie specjalnie nadaja się wyłacznie do przenoszenia broni, tymbardziej na dłuzsze wypady, a jak sugeruja koledzy sa marnej jakości.

tu masz propozycję najtańszej mozliwości

http://allegro.pl/pokrowiec-na-bron-i2617699522.html

choc nie jest to plecak

a tu troche bardziei okrzesane coś

http://allegro.pl/pokrowiec-na-wiatrowke-bron-wiatrowka-kabura-i2617187155.html

 

zawsze jednak możesz doplecaka do bocznych troków przytwierdzić karabin owinięty w szmatę, do plecaka nawet takiego wycieczkowego, który ma dwa troki i kieszęń dolną, a sam plecam mozesz wybrać kolorystycznie i pod wzgledem budowy jaki się Tobie zapragnie

Link to post
Share on other sites

Czy w 60-litrowy (80l łącznie z dodatkowymi kieszeniami bocznymi) można się spakować na tydzień, to już zależy od tego jak kto się pakuje...

oraz gdzie gdzie i w jaki sposób się wybiera ale to nie temat na tą rozmowę.

 

sp9wlc, przedstawione plecaki (przynajmniej ten zielony) nadają się do tego właśnie bardzo fajnie, bo niby jak wygodniej przenosić duży karabin i 40L śmieci na długim dystansie jak nie w długim plecaku z wygodnym systemem nośnym? Na pewno wygodniejsze to od pokrowca z wąskimi szelkami-dusicielkami albo nawet tylko uchwytem do noszenia poziomo.

Tyle tylko że są tak słabe że szkoda na nie forsy.

 

Co do pokrowców na broń to na 250 na alle są drag bagi BHI z polskiego demobilu, ino z uszkodzonymi zamkami (ale są jeszcze napy), są sporo dłuższe- 130 cm z opcją dodatkowego wydłużenia.

Link to post
Share on other sites

Może i macie rację na temat tych plecaków z taiwangun. Raczej sobie je odpuszczę. Poczekam trochę to kupię coś lepszego. Zastanawiam się nad tym:http://armyworld.pl/product-pol-2078-Plecak-Lowe-Alpine-Wojskowy-Holenderski-DPM-Z-Metalowym-Stelazem-80l-Oryginal-Demobil.html

Wydaje się być porządny i do tego dość tani 139 zł + 50 zł dodatkowe kieszenie. Powinna się zmieścić w niego replika. Jedyny minus- używany.

Pokrowców w ogóle nie biorę pod uwagę. Chciałbym plecak, w którego włożę wszystko co mi potrzebne oraz replikę.

Link to post
Share on other sites

Wspomniany drag bag od BHI z alledrogo nie jest złym pomysłem. Wejdzie do niego naprawdę duży karabin (mój ma 143cm, mieści się po naciągnięciu na tłumik kaptura) i dość sporo szpeju. Niemniej, jeśli planujesz nosić kamizelkę, replikę i resztę gratów razem- podany przez Ciebie plecak będzie dawał radę.

Link to post
Share on other sites

Tym, że używany to się nie martw. Mam dość sporo sprzętu z demobilu i znakomita większość z tego jest w naprawdę dobrym stanie. Używane możesz kupić praktycznie wszystko poza butami i ochroną oczu. Znaczy, je też możesz, ale nie jest to polecane.

Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...