Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

Spalenie.


Guest labedz

Recommended Posts

Guest extremateria

Witam, przypalił mi się garnek (mój ulubiony) czy ktoś zna skuteczny sposób aby zedrzecz spalenizne z dna.

 

Na serio nie jest to spam.

 

Mi się kiedyś tak garnek przypalił..

 

Przygotowałem sobie kiedyś jedzenie jak byłem mały (podstawówka). Włączyłem gaz i poszedłem grać na kompie. Całkowicie o tym jedzeniu zapomniałem. Nie mam również pojęcia dlaczego wtedy zamknąłem drzwi do kuchni. Po pewnym czasie przypomniało mi się o jedzeniu, za sprawą dymu, który wydobywał się z kuchni. Było go tak dużo, że otworzyłem okno i "modliłem się", aby nikt nie wezwał straży pożarnej. Garnek był cały czarny, a to co wewnątrz nie przypominało już jedzenia, tylko jakieś zwęglone "coś". Garnek był tak gorący (gaz cały czas się palił), że przy próbie podniesienia go, oparzyłem się. Wziąłem więc ścierę, złapałem go i przez otwarte wcześniej okno.. wyrzuciłem na zewnątrz aby ostygł w śniegu (była wtedy zima, jakoś tak koniec roku). Wcześniej oczywiście wychyliłem się, czy aby nikogo tam nie ma, aby nie zrzucić garnka na kogoś. Po iluś tam minutach od tego zdarzenia, zszedłem na dół i wziąłem już cały lodowaty garnek do domu..

 

Taki OT, ale myślę, że na temat.

 

Od tego czasu, garnek jest na pierwszym miejscu i już nie zostawiam jedzenia, ani nic bez opieki. Jeśli mi się coś przypali, to zawsze zalewam wrzątkiem. Ewentualnie można szorować spaleniznę jakimś drewnianym kuchennym przyrządem typu łycha, lub plastikowym odpowiednikiem. Nie rysują one powierzchni. Druciaka nigdy nie używałem.

Edited by Materia
Link to post
Share on other sites
Guest
This topic is now closed to further replies.
×
×
  • Create New...