Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

Przeliczanie fps na odległość


Recommended Posts

Witam. Mam nurtujące mnie pytanie. Chciałbym wiedzieć, czy jest jakiś przelicznik ,który umożliwi mi przeliczenie prędkości wylotowej - przyjmijmy, że jest to 300fps na odległość. Czyli kupujemy karabinek z taką prędkością wylotową i chcemy wiedzieć na jaką odległość poleci kulka.

 

ZNAM TAKĄ REGUŁĘ:

 

Oto przelicznik

(fps * 0.3048) * 3.6 = V [km/h]

np.

(300 fps*0,3048)*3,6 = 329 km/h

Bądź przelicznik w innej formie :)

1fps=0,3048m/s

1fps=1,09728km/h

Wiadomo że im większa prędkość wylotowa tym dalej poleci kulka.

 

 

 

DA SIĘ PRZELICZYĆ NA JAKĄ ODLEGŁOŚĆ LECI KULKA ?

 

Będę wdzięczny.

 

Pozdro.

Link to post
Share on other sites

Żadna reguła nie przebije praktyki :)

 

Podam przykład:

 

Kupujesz guna 300fps i liczysz wedlug tego twojego czegoś. No i co wychodzi ci iles tam, a na ile strzeli?

 

Może masz inną gumkę ? To więcej, A może lżejsze/cięższe kulki? Znowu co innego. Lufa precka - aha coś doda. i tym podobne. Teoria nie zastąpi praktyki, lepiej popytaj się ludzi ile moze wynosic zasieg skuteczny broni niz taki oto przelicznik :P

 

* Jak coś to mnie poprawiać :)

Link to post
Share on other sites

^Up Taki mam błąd:

 

http://desmond.image...png&res=landing

 

Ale ok ja sam znajdę temat i poczytam :icon_smile:

 

A po kiego grzyba to " A" ci na końcu... http://mackila.com/airsoft/atp/index.htm

Najlepiej jak powiesz jaka replika o jakiej mocy cię interesuje i lepsze wyniki dostaniesz w odpowiedziach doświadczonych użytkowników.

 

Swoją droga jakieś mało realne te wykresy, 500fps na 0,25g tylko 160 stóp przy opadzie 3cali do toru lotu? jakieś 10-15% zaniżenia

Link to post
Share on other sites

Mam dziwne przeczucie, że autor pytania i tak to kupi. Obym się mylił, bo popełni spory błąd wyrzucając pieniądze na tą ładnie wyglądającą zabawkę.

 

Onyxer - były już tutaj niezliczone ilości pytań o repliki tego typu - część osób dawała się uchronić przed stratą pieniędzy, inne nie. Mam nadzieję, że Ciebie uchronimy. Dołóż stówkę, to będziesz miał już do wyboru kilka naprawdę fajnych replik.

Link to post
Share on other sites

spoko, nie naciągnę się i jej tak szybko nie kupię. Czekam na Wasze propozycje do 400-500 zł. Zależy mi na dużym zasięgu (nie takim, że muszę celować w niebo, żeby kulka poleciała dalej, bo wtedy nie ma zabawy)

 

edit; ooo ! pierwsza propozycja z jednego z tematów na tym forum. http://gunfire.pl/product-pol-1144793020-Replika-karabinka-CM028.html 370fps za taką samą cenę. Teraz już się nie nabiorę.

Edited by onyxer
Link to post
Share on other sites

CM.028 to już jak najbardziej warta uwagi replika.

 

Do 500 złotych możesz zastanowić się również nad serią G36 od JG (wnętrze porównywalne z CM.028/031/037, ale wykonanie ładniejsze, akumulator lepszy, RISy...), albo jakimś AK od Boyi, jeśli zmieszczą się w tej cenie. To są najczęściej polecane repliki, a jeśli wolałbyś co innego, to patrz, aby były w tych replikach standardowe gearboxy (np. V.2, V.3, V.7). Jeśli coś będzie miało gearbox plastikowy - od razu z tego rezygnuj.

Link to post
Share on other sites

Wiesz, używasz takich zwrotów, że nic nie rozumiem, pozo modelami broni. Jestem zielony w sprawach air soft gun. Nie wiem, jaki napęd jest lepszy do czego, nie znam się na poszczególnych podzespołach. Chcę po prostu kupić solidny, wytrzymały,sprawdzony, polecany karabinek asg do 400-500 zł. Jak już mówiłem, zależy mi na siłce karabinku, żeby kulka leciała z dużą siłą na to przynajmniej 200m. Może mi Pan podać jakiś konkretny link do modelu, który sam by pan wybrał, stosując się do moich preferencji ?

 

PS; karabinek nie będzie używany w wojnach "na ludzi", dlatego cały czas piszę o tej mocy.

Edited by onyxer
Link to post
Share on other sites
z dużą siłą na to przynajmniej 200m.

Nie ma replik Airsoftowych o takim zasięgu. Nie ważne czy za 400-500 złotych, czy za 4000-5000 złotych.

 

Zasięg skuteczny przeciętnych replik elektrycznych oscyluje w okolicach 40-50 metrów. CM.028 i G608 łapią się na tą granicę więc bez problemu dasz radę się z tym dobrze pobawić.

Link to post
Share on other sites

takim karabinem to ja w podstawówce się bawiłem. a w ogóle to napiszę dosyć znane powiedzenie o

Chcę po prostu kupić solidny, wytrzymały,sprawdzony, polecany karabinek asg do 400-500 zł. Jak już mówiłem, zależy mi na siłce karabinku, żeby kulka leciała z dużą siłą na to przynajmniej 200m.
"nie wiem czy mam się śmiać czy płakać" ale jeśli zaczynasz dopiero asg to się nie dziwię musisz poczytać o każdym karabinie który zamierzasz kupic kilkanaście wypowiedzi.

 

a na początek także polecam cm.028 jakbyś chciał trochę poprawić osiągi to lufa i gumka do wymiany i bardzo dobry karabin.

Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...