Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

Jakie książki polecacie!


Recommended Posts

Pytanie dotyczy książek jakie byście polecili do przeczytania?

Książki oczywiście związane z naszym hobby air softem lub wojskiem(opisane zasady taktyk,reportaże z woskowymi itp) Ja osobiście polecam książkę "Płk.Roman Polko Gromowładny"Autorem jest Magdalena Łukaszewicz.Książka ciekawa opisuje wstąpienie R.Polko do wojska , jego szkolenie "ranger",założenie GROM-u i problemy złożone z nim a również opisane misje GROM-u.

Naprawdę ciekawa książka serdecznie Polecam! :icon_smile: :maniak_usmiech:

Link to post
Share on other sites

Szczerze polecam książke pt. "Snajper" autorstwa Howarda Wasdina.

Książka ta pozwoli przejść nam przez wszystkie szczeble kariery wojskowej prowadzącej do słynnego navy seals team six.

W pozycji nie znajdziesz zbyt wielu walorów artystycznych, ale za to dokładne opisy działań, treningów itp.

Naprawdę wciąga.

Link to post
Share on other sites

Zarówno "Snajpera" jak i "cel snajpera" oraz "Operację Gerronimo" przeczytałem. Przyjemna popularno naukowa książeczka bez walorów ani literackich ani szczególnie rzetelnej wiedzy to nie serwuje. Ale za to mamy swietną pro-amerykańską propagandę :D. Najwięcej było w operacji G. ale w pozostałych też aż ocieka amerykańska zajebistością.

 

Wniosek? Można łyknąć, akurat przeczytałem je na raty, srając. Ale jak się nie przeczyta to tez strata niewielka.

Link to post
Share on other sites

Front-wschodni-1941-1945_Leon-Degrelle,images_big,29,978-83-60682-29-6.jpg

 

Pasjonująca opowieść o walce równie beznadziejnej, jak próby uczłowieczenia gimbusów na tut. forum... ;-)

 

A poważnie - Mark Urban:

Big Boys' Rules: The SAS and the Secret Struggle Against the IRA

Task Force Black: The explosive true story of the SAS and the secret war in Iraq.

Warto przeczytać. Obie.

 

EDIT - poza tym:

natychmiastowa-akcja_0_b.jpg

 

dddddddddddddddddddddddp.jpg

Edited by Kuba
Link to post
Share on other sites

Snajper bardzo fajny, polecam z literatury o wojnie w Wietnamie: "Powiedz, że się boisz" - ale to o pilocie śmigłowca, "Rzeczy, które nieśli" , "Amerykańscy chłopcy" i "Pluton". Z klimatów drugiej wojny ogromne wrażenie zrobił na mnie "Zapomniany żołnierz" ale na próżno szukać w nim fachowej wiedzy.

Edited by trus
Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...