Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

Przyklejenie plexi do metalu.


Recommended Posts

Chcę przykleić wykrojone szybki z plexi do metalowych oprawek od szkieł do maski przeciwgazowej.

 

Ma ktoś pomysł czym to dobrze połączyć?.

Na próbę skleiłem vikolem, ale na efekt muszę czekać do rana. Kropelka nie dała rady.

Butapren? Poxipol? Coś innego?

Link to post
Share on other sites

Z Wikolem marne szanse. Kropelka łączy wszystko prócz tego co chce się skleić. Chyba najlepszym wyborem jest jakiś klej epoksydowy Poxipol/Distal.

Akurat tylko wikol i kropelkę miałem pod ręką, to bez większych nadziei spróbowałem.

 

Ale ta pleksi wytrzyma postrzał po kulce?

Szybka zdjęta z maski Faser (Danka) i przeciąta na pół, 5 lat używana na larpach, seria 550 fps z przyłożenia bez żadnej rysy.
Link to post
Share on other sites

Boże. Wikolem plexiglass z metalem ? 0_o Google nie masz ?

 

Kropelka ( czy jakikolwiek inny klej z cyjanoakryli ) spokojnie dadzą radę pod warunkiem dobrego przygotowania powierzchni i odpowiedniego spasowania elementów. Z cyjanoakrylami jest inny problem. Parując emitują dużą ilośc oparów osadzających się na wszystkim w sąsiedztwie ( na "szybce" osiądzie warstewka przypominająca szron ), co jednakże po wyschnięciu można zetrzeć.

Jednakowoż uważam że lepszym wyborem jest jakakolwiek żywica epoksydowa ( ot , byle epidian na ten przykład ). W każdym sklepie modelarskim są również dostępne kleje wieloskładnikowe znane pod nazwą "żywicy 5 minutowej" ( 12 minutowej lub półgodzinnej - w zależności od potrzeb ). One również będą bardzo dobre - może nawet lepsze od np epidianu - ponieważ dają o wiele bardziej elastyczną spoinę. I zostaje jeszcze bardziej prozaiczne wyjście; silikon sanitarny . bardzo elastyczny i niezwykle lepki :D

Dodatkowo, w trakcie udaru absorbuje część enerkii powodując że szybka więcej zniesie, ale klejenie przy jego użyciu wymaga odrobiny wprawy jeśli chce się to zrobić estetycznie.

I tyle w temacie środków ogólnodostępnych.

Link to post
Share on other sites

danesz słusznie podpowiada, jednak najpiperw trzeb aby wyprofilowac szybkę, gdyz zakładam że jest płaska i trzeb abu ja dopasowac do maski, sugeruję to zrobić na ciepło,

jednak najpierw sprawdz czy szybka wytrzyma strzał, bo to może okazac się zły pomysł.

jednak gdybyś chciał to zrobić profesjonalnie to radzę zorientowac się w klejach Loctite, ale trzeba poac dokładnie co z czym trzeba skleić, dystrybutor taki klej dopasuje i będzie super, choć cena nie będzie niska

Link to post
Share on other sites
  • 4 years later...

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...