Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

Replika ASG z markera Paintballowego.


Recommended Posts

Witam!

 

Nie jestem pewien czy to odpowiedni dział dla tego tematu ale nie miałem pomysłu gdzie indziej mógłbym go stworzyć. Najwyżej Panowie moderatorzy przeniosą go na swoje miejsce :icon_smile:

 

Do rzeczy... czy ktoś z Was kiedyś myślał bądź podjął się przerobienia markera paintballowego na replikę asg? Generalnie sprawa może wydawać się prosta - wyciągnąć bebechy z markera, wsadzić do jakiegoś korpusu od repliki asg, podłączyć lufę, butlę z HP i heja! Jednak zastanawia mnie fakt następujący - jak to będzie z uszczelnieniem? Markery paintballowe wystrzeliwują standardowe kulki .68 o wadze ok. 3,2g z prędkością 250-300 fps. Po prostym przeliczeniu daje do ok 1200fps na kulkach 0.2g. Czy bebechy od ASG tj komora HU (to że nie będzie miała zastosowania ze względu na prędkość to nieważne, łatwiej zamocować lufę) i lufa wytrzymają takie "katowanie"?

 

Kolejna problem tkwi w powtarzalności i skupieniu. Nie jestem pewien czy w normalnych markerach PB jest montowany system taki jak w AR-11 czy AR-12. Thor_ kiedyś pisał o tym w swoim w wątku o jego AR-11. System ma za zadanie zawsze dozować taką samą ilość sprężonego powietrza do komory w karabinie, co w konsekwencji oznacza, że za każdym razem kiedy oddajemy strzał, prędkość wylotowa jest praktycznie niezmienna (małe odchyły, powiedzmy do 10fps). Mogłem coś pokręcić ale z grubsza tak by to wyglądało. Kilka lat temu, byłem parę razy na "bitwach paintballowych" czy jak to się tam nazywa i coś mi świta, że im mniej powietrza było w butli tym słabszy był zasięg i jednocześnie prędkość początkowa. Ale że to było jeszcze za szczenięcych lat to mam prawo tego nie pamiętać :icon_smile:

Zatem jeśli ktoś ma jakąkolwiek wiedzę w temacie bardzo prosiłbym o pomoc :icon_smile:

Uprzedzam wszystkie posty, które będą dotyczyć prędkości fps - Nie, nie mam zamiaru z taką chodzić na strzelanki. Jak już ogarnę cały system zadbam o to żeby mieściła się ona w granicach przyzwoitości :icon_smile:

 

Pozdrawiam,

A to the X

Edited by Al3x
Link to post
Share on other sites

Nie wiem, czy się da - ale osobiście jestem przekonany, że po prostu nie ma po co. Znacznie prościej przerobić replikę GBB na zasilanie z butli HP lub CO2.

 

 

PS.

Mr. Moderator przenosi do "Ogólnych Technicznych", gdyż właśnie ten dział wydaje mu się bardziej odpowiedni.

Link to post
Share on other sites

Kiedyś Fence coś takiego zrobił, był to Atoz z wnętrznościami od Tippmana. Fence nie miał chrono, ale replika z bliskiej odległości przebijała osiem warstw kartonu (400fps przebijało max pięć warstw) i nie sprawdzała się jako replika do ASG, za duża moc, przy zbyt małej celności i powtarzalności strzałów. Czyli zbyt niecelna, by walić z daleka, a zbyt mocna, by walić z bliska. Z kolei ograniczenia szmocy poprzez skręcenie zaworu powodowało, że przy w miarę sensownych osiągach replika nie chciała się już przeładować.

Link to post
Share on other sites

Ja chyba jednak zdecyduje się spróbwać ;)

Na ytb jest kilka filmików o systemach HP, na kulki 6mm. Typowe wyroby domowe - pare rurek, jakieś przejściówki, gumki itp. Skoro z takich, na pozór, badziewiastych części da się zbudować coś co miota kulkami na 60m, to myślę, że z markerem będzie sprawa prostsza.

Jeśli będę miał chwilę to przysiądę do zrobienia jakiegoś projektu, a później zobaczymy co dalej ;)

Link to post
Share on other sites
  • 4 weeks later...

Ja coś takiego zbudowałem na CO2 ale brakło mi zapału żeby to skonczyć. ogólnie moc była potworna (przebijało na wylot puszkę pełną wody a kulka leciała dalej (0,25g) puszka tylko podskakiwała) ale to był taki typowy "homemade" prawie wszystkie części doradiane ręcznie. Jedyny plus był taki że chodzi to na zwykłych magazynkach od M4. Jak będe miał trochę czasu po południu to mogę zapodać parę fotek. A jak ktoś wpadnie na pomysł jak tą moc okiełznać to może powrucę do projektu.

 

a jak kiedyś wymyśliłem żeby sprubować strzelać tym na auto to mid-capa (60 kulek) wywaliło w niecałe 2 sec.

 

Replika przy tym prawie zamarzła : D

Edited by stanis69
Link to post
Share on other sites
  • 2 weeks later...

Chwilowo projekt odkładam, bo nie mam funduszy na to. Odkładam tak na luty/marzec. Niestety moja ambicja nie pozwala mi na kupienie byle jakiego markerara, stworzeniu i sprawdzeniu całego systemu, a dopiero potem na oprawe estetyczną... a nawet gdyby mi pozwalała to w dalszym ciągu na razie nie mam $$$ :)

 

Stanis - z jakiego markera korzystałeś?

 

pzdr.

Link to post
Share on other sites

Dawno, dawno temu w jakimś sklepie zagranicznym była oferowana konwersja markera paintballowego na kulki ASG. Chyba polegał to na zmianie części w komorze oraz lufy na kaliber 6 mm. Kulki były podawane jak w markerze czyli grawitacyjnie.

 

Co do FPSów i powtarzalności, to wydaje mi się że trzeba zainwestować w marker z elektroniką a nie mechaniczny. Możliwe, że elektroniczny da radę zaprogramować do kulek ASG. Chociaż w mechnicznym np: tippmannie, też można skręcić śrubką FPSy praktycznie do zera.

Link to post
Share on other sites

W którymś z wątków o AR-11 RAM ktoś napisał (chyba Thor_ ale nie dam sobie jaj obciąć), że w tych karabinach jest zamontowane jakieś coś, co sprawia, że prędkość początkowa kulki nie zmienia się niezależnie od tego ile co2, czy HP znajduje się w butli. Zastanawia mnie co to jest i jak to działa.

 

http://img09.allegroimg.pl/photos/oryginal/27/97/88/38/2797883882_1 - tu jest zdjęcie całego mechanizmu z TIPPMANN'a 98 CUSTOM PRO. Nie wygląda to jakoś strasznie. Cały czas myślę, że wystarczyłoby przystosować cylinder i jego głowicę do tego systemu i można zacząć strzelać. Ale najpierw muszę znaleźć kabzę na takiego TIPPMANN'a, potem będę w stanie stwierdzić coś więcej w tym temacie :icon_biggrin:

Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...