Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

Pierwszy sprzedany przedmiot w komisie


Recommended Posts

Witam sprzedałem wczoraj 1 przedmiot w komisie i teraz przydało by się go wysłać :D ... jednak nie mam w domu żadnego dużego kartonu ani niczego takiego żeby zapakować replikę ... czy poczta polska posiada takie kartony żebym mógł w nie zapakować ??? Lub gdzie indziej mógł bym kupić

Link to post
Share on other sites

albo wziąć kawał tektury płaskiej i tekture zginasz na pół, w środek replika owinięta folią bombelkową i wszystko zaklejasz taśmą.

Tiaaa... I módl się, żeby komuś z pracowników poczty nie przyszło na myśl zgiąć coś takiego, czy inne tego typu akrobacje wyprawiać, bo z doświadczenia wiem, że poczta potrafi różne cuda czynić... Dlatego pamiętaj, żeby ubezpieczyć paczkę, jeśli jest nie do końca pewnie zapakowana.

Link to post
Share on other sites

Wybacz, nie doczytałem, że replike chcesz załadować.

 

Ja bym zrobił tak. Kupił dwa pudła (poczta), tonę folii bąbelkowej (poczta), obwiązał replikę bardzo dobrze, potem rozciął te pudła i uformował jedno pudełko pasujące właśnie na broń. Potem to jedno duże pudło obwiązał zwykłą taśmą klejącą. Całe pudło, nie zostawiając żadnej wolnej przestrzeni. Na to wszystko nakleił papier jednokolorowy pakowny (poczta), obkleił to kilkoma kawałkami taśmy klejącej by zakryć ta wewnętrzną taśmę. Całość zaniósł bym na pocztę.

Link to post
Share on other sites

Do wysyłania replik świetnie nadają się pudła po telewizorach. Przejdź się po osiedlu gdzie mieszkasz (albo idź do innego dużego - jeśli nie mieszkasz na osiedlu) i zajrzyj do śmietników - ludzie często zostawiają kartony "obok" - dla "zbieraczy" lub jako namiastkę "sortowania". Przytnij takie pudło do szerokości repliki (i długości jeśli trzeba) i sprawa załatwiona. "Grzebanie" po śmietnikach to nic uwłaczającego - przynajmniej dla mnie (przy okazji ratujesz odrobinę środowiska).

Możesz też spróbować w sklepach rtv/agd. Po drodze mam jeden sieciowy sklep i widuję, że codziennie wywalają duże kartony (po lodówkach i TV np.) - na bank Ci jeden sprezentują. Może znajdziesz przy okazji trochę folii "gąbkowej" albo bąbelkowej albo jakieś styropiany. Zabezpieczeń nigdy za wiele - a odbiorca będzie Ci wdzięczny.

Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...