Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

Powitalnie zapytajnie


Recommended Posts

Cześć

Szybki wstęp; o air sofcie wiedziałem i slyszałem od dawna, ale jakoś nigdy się bliżej nie zainteresowalem, nie dostrzeglem w nim 'tego czegos' do wczoraj, godziny okolo 23. Wtedy cos we mnie zaskoczylo, a po 5 minutach już wertowałem topiki na forach i rozne inne przydatne zrodla wiedzy, az do 5 nad ranem ; d czysta zajawka, wiem na co zwracac uwage przy wyborze wyprawki, ale chce sie upewnic czy dobrze mysle (budzet ograniczony):

 

Po pierwsze gogle Bolle X1000 : http://www.militaria.pl/bolle_tactical/gogle_taktyczne_bolle_x1000_p4831.xml?cat=870 wydaje mi sie to dobry i gwarantujacy bezpieczenstwo wybor, nie mam zamiaru oszczedzac na ochronie, 160 zł mi styka za nie.

 

Po drugie (nie wiem czy kontrowersyjny wybór, ale o tym później) broń : bedzie to ten tani 99 złotowy shotgun : http://www.militaria.pl/action_sport_games/strzelba_asg_shotgun_franchi_tactical_%2815913%29_p5801.xml

 

Po trzecie rękawice te o to http://www.militaria.pl/mechanix_wear/rekawice_mechanix_wear_fast_fit_blk_p7231.xml

59 zł

 

Jeżeli chodzi o ciuchy to na poczatku bede biegal w jakis przetartych sztanach i starej bluzie, czemu nie?

 

Pakiecik powitalny zamowie sobie na poczatku listopada, bede mial 400 zl. -160 -99 -59 to jest 80 zl reszty - styknie na jakas kominiare - czy szal jest lepszy?? I pakiet kulek wiekszy. Dla zwały wezme chyba fluorescencyjne, bo czemu nie? Trzeba bedzie dokupic tlumik naswietlajacy?

Na poczatku grudnia lub na gwiazdke bede mial jakies 300 zl wolne... i tym podyktowany jest wybor broni. Shotgun na poczatek pozwoli wyczuc zajawke, a gdy juz rozwine eq to bedzie chyba dobra bronia awaryjna, w koncu jest sprezynowy, bardziej ekonomiczny i mam nadzieje w miare wytrzymaly. Po shotgunie za te 300 zl chcialbym kupic elektryka do 300 tu zakonczyc wydawac na to siano na dluzszy czas, nie spieszy mi sie po drozsze zabawki.

elektryk ten to pewnie bedzie http://www.militaria.pl/cyma/pistolet_aeg_cyma_cm123_p7095.xml

z tego co czytalem ma metalowego gearboxa. kosztuje 250 zl, pewnie jeszcze bedzie trzeba aku i magi dokupic...

do czego zmierzam od samego poczatku, skomentujcie, czy moze cos w tych przedzialach lepszego jest, co byscie zmienili, nic nie jest bublem na pewno?

Link to post
Share on other sites

Fajnie, że tak szybko po załapaniu zajawki przechodzisz do konkretów, starasz się czegoś dowiedzieć na własną rękę nie pytając o najdrobniejsze szczegóły. Polecę Ci jednak sprzęt wybierać z głową i nie "dla zwały" skoro budżet jest tak ograniczony. Przechodząc już do samego sprzętu:

 

1) Gogle świetne chociaż chyba (w racji na często lepszą widoczność i mniejszą zdolność do parowania) wybrałbym okulary. ESS ICE moim zdaniem nadawałyby się świetnie, chyba że masz mniejszą twarz wtedy model Crossbow.

 

2) Shotgun polecany dość często to AGM003. Jest tani (60zł) a w stosunku do ceny wytrzymały i dość dobry jakościowo.

 

http://www.taiwangun...ng-003-agm.html

 

3) Mechanix to bardzo dobra firma, ale na początek polecam bardziej kupić mundur (w cenie rękawic lub tańszy).

 

http://allegro.pl/mu...2671081881.html

LUB

http://allegro.pl/bl...2704764611.html

http://allegro.pl/sp...2710396595.html

 

Kupno munduru zamiast rękawic o niebo lepiej wyjdzie dla twego wyglądu i ogólnie. Wolałbym nie mieć rękawic a biegać w mundurze zamiast w dresie.

 

Kolejno. Nie kupuj kulek fluorescencyjnych, bo do tego typu broni nie podczepisz tłumika. Poza tym musi on być zasilany aby podświetlenie działało. Nie mówiąc już o tym, że jest on Ci zupełnie zbędny, bo efekt jest ciekawy dopiero nocą. A nocą... na pewno nie polecę chodzić w adidasach. Kolejną rzeczą, którą polecę abyś kupił są buty. Za kostkę. Mocne. Nie masz góry golda, dlatego może na początek polskie skoczki (czy tam desanty). Za 100zł powinieneś dostać myślę. Do tego kulki, kominiarkę możesz kupić. Przed kulkami chronią lepiej maski siatkowe. No i jak używasz ich zamiast np. szala, maski neoprenowej, kominiarki to tak okulary czy gogle nie parują. Jak coś zostanie możesz sobie kupić kapelutek pod maskowanie, rękawice (tańsze, może jakieś helikony czy inne aby wytrzymały jakiś czas).

Edited by Lechu001
Link to post
Share on other sites

O takie cos dokladnie mi chodzilo. Co do shotguna to ten agm wyglada slodko i filmik tez zachecajacy, dales mi za to do myslenia na temat munduru, pewnie wybiore woodland skoro radzisz i moze ta bluze bo jest smiesznie tania, a buty to nie wiem skad ogarne bo musze sobie jeszcze do chodzenia na codzien jakies kupic fajne ;] I zdecyduje sie raczej na gogle dla poczucia bezpieczenstwa chyba

 

...widze jestescie pomocna spolecznoscia, fajnie

Edited by m722
Link to post
Share on other sites

Zamiast gogli kup okulary Uvex I-vo. Około 50zł. Nie bierz rękawiczek, są zbędne na razie. Na zęby póki co maski nie potrzebujesz. No chyba, że często się uśmiechasz lub chcesz mieć pewność s razie co.

 

Masz już kolejne 160zł do wydania. Za te 160zł kupić możesz Desanty lub mundur, jeżeli masz jakieś trekingowe buty. Polskie Desanty szału nie robią, jednak dla nowego...

Link to post
Share on other sites

Podstawowe zakupy w ramach Twojego budżetu, jak zrozumialem w sumie około 700.- PLN:

1. Okulary UVEX-Ivo (gogle są bardziej podatne na parowanie),

2. Shotgun AGM 003,

3. Kulki 0,25 g firmy G&G, lub Madbull,

4. Osłonę twarzy (mięsisty szal)

5. Buty zabezpieczające przed skręceniem kostki (przyzwoite lub dobre).

Mundur możesz sobie na początek odpuścić. Resztę pieniążków zostaw sobie na później, jeśli spodoba Ci się zabawa w ASG, dozbieraj na przyzwoitą replikę elektryczną karabinu szturmowego, lub pistoletu maszynowego (niezłe repliki można kupić już w granicach 400-600 PLN).

Edited by Powała
Link to post
Share on other sites

Czemu ma nie kupować munduru? Przecież komplet flecktarna idzie kupić za 10-20zł. To chyba nie są wysokie pieniądze. Jak woli za 40-60zł ma też DPM Woodland albo też DDPM. Jak na moje to lepszy wydatek niż rękawiczki (a można kupić to i to jak cenę rękawiczek nieco się opuści).

 

PS. A jak byś kupował na armyworld buty to można też kupić sobie ten mundurek (flecktarn):

http://armyworld.pl/product-pol-2-Bluza-Wojskowa-Flecktarn-Bundeswehr-BW-ASG-Paintball.html

http://armyworld.pl/product-pol-1-Spodnie-Flecktarn-Wojskowe-Bundeswehr-Bojowki-Oryginal-Demobil-.html

 

Jest tam tego duży wybór. Może nawet znajdziesz tańsze spodnie.

Edited by Lechu001
Link to post
Share on other sites

@PlanB, kupując na start Nokię 3510i można się zrazić do telefonii komórkowej?

 

Ja sam zaczynałem na poważniej ze strzelbą ale kij wie co za produkcja. Było wyśmienicie.

 

Zamiast pistoletu I droższej strzelby kup CM 028. O nieba lepszy wybór.

No telefonia komórkowa a AS czym sie jednak różni.

Wybacz. Ale większość lata z AEG'iem. I małe szanse ma. Tym bardziej że jest początkującym. Ale to jest tylko MOJE zdanie.

No i też przyznałeś racje że jednak lepiej jak by kupił CM : )

Link to post
Share on other sites

Zamiast "mięsistej" chińskiej szmaty na ryj za 25zł kup sobie tani mundurek. Od niego przynajmniej Ci okulary parować nie zaczną :D. Pompa AGM rulezzz, przyznam, że w tej chwili gdybym miał zaczynać wolał bym kupić najpierw pompę za 60zł nawet gdyby mnie było stać na cm.28. Po roku zostajesz z 300zł w portfelu WIĘCEJ niż gdybyś kupił cymę a masz porządną pompę zamiast badziewnego AEGa (badziewnego tzn najtańszego jaki w ogóle nadaje się do jakiegokolwiek użytku). Ten rok biegasz z pompą a potem kupujesz AEGa ale już firmowego- co umożliwia Ci te 300zł wiecej które Ci zostaje :D.

Link to post
Share on other sites

No i "pompka" dobrze wygląda na ścianie.. ;-) Więc, podsumowując:

 

Kup sobie na wstęp pompkę LUB CM.028 lub innego AEG'a - karabin. Pistolet odpuść, bo niepotrzebnie stracisz pieniądze. Z tego co widzę, masz wizję używania go jako głownego bo ma "metalowy gearbox". I jakbym starał się nie atakować jakości AEP'ów CYMY, tak.. Wybacz kolego, ale przy najtańszej replice szturmowej Twój pistolet będzie Cię przyprawiał o depresję. Co jak co, ale większość strzelanek odbywa się w lesie. A w nim, te conajmniej 40m zasięgu skutecznego są konieczne do sensownej zabawy.

 

A...

Zamiast rękawiczek - kup sobie mundur. Da więcej radości.

 

 

NAJLEPSZA OPCJA:

Mając te 400zł na start poszukaj okazji na CM.028 (u Taiwanów za 402zł) i dokup do tego po prostu UVEX'y (okulary ochronne, dające wystarczającą do AS klasę wytrzymałości, koszt ok 30-50zł).

Kupując CM.028 kupujesz replikę posiadającą ogień ciągły, wraz z ładowarką i baterią (nie są najlepsze, ale wystarczą na początek) i hi-cap'em (odpada konieczność dokupienia kilku magów). Osiągi są wystarczająco "OK" do zastosowań w dalszej karierze AS. Myślę, że to o wiele rozsądniejsze, niż wydawanie od razu fortuny na zbędne, bądź co bądź, dodatki.

 

No i.. CM.028 łatwiej sprzedać w razie W, niż pompkę ze szpejem.

Edited by asas
Link to post
Share on other sites

Polecam jakiś tani gazik na początek, ja mam GC105 STTI ma 350 fps, zasięg dobry, celnością nie powala ale daje rady i kosztuje ok 90 PLN. Jak już zainwestujesz w jakąś broń główną to ci zostanie jako boczniak. A frajda ze strzelania jest spora:)

Okulary mogę polecić MSA ale do 50 PLN masz duży wybór.

 

http://gunfire.pl/product-pol-1152191466-Pistolet-GC105.html

Edited by l_isek
Link to post
Share on other sites

Szczerze nie czytałem nic o tym "twoim" shotgunie, ale ja osobiscie polecam AGM 003 jak na poczatek za 60 zl. Wczoraj go dostalem, dzisiaj juz gralismy, wiem ze w jeden dzien nie jest jeszcze "sprawdzony" ale z dzisiejszej gry moge powiedziec tyle ze:

1. Zasieg i celnosc w porzadku przy kulkach 25 g chyba najlepsza (wg. mnie)

2. Nie ma przyrzadow celowniczych ale jest takie jakby wciecie przez ktore dosc latwo celowac

jak za 60 zl wydaje mi sie ze to swietny wybor na poczatek (w koncu sam tak zaczynam :) ) i jak chcesz to kupuj tamten, ale ten jest dobry.

Jakbys kupowal jednak agm003 to radze uwazac na urazy mechaniczne typu gleba, upuszczenie bo moj kolega wlasnie tez go kupil i upuscil z mniej wiecej pol metra na trawe i sie zlamal w takim miejscu ze wykluczylo go to z gry ;p Teraz wystarczy chyba skleic kropelka ale lepiej uwazac. I mozesz miec tez problem taki jak ja, ze w pewnym momencie spust przestanie ci odbijac. Ja go rozlozylem i okazalo sie ze sprezynka wyskoczyla, wiec ja wlozylem na miejsce przy okazji posmarowalem mechanizm spustowy minimalna liczba oleju i strzela jak nowy :)

Link to post
Share on other sites

Jak ja zaczynałem się strzelać w ekipie było nas tylko 3 i każdy miał tą pompkę z taiwana. Po pół roku każda umarła mniej więcej w tym samym czasie (popękały bebechy) i wiesz co? Nie żałuję bo gdyby nie to że trzeba z nią podkradać się jak najbliżej wroga, i celować z hirurgiczną precyzją, to teraz z moim m4 biegałbym jak opętany i strzelał z biodra w krzaki 80 metrów przedemną. Jeśli nauczysz się grać ze strzelbą, nic nie będzie ci straszne. A jak kolega wyżej powiedział, nawet zepsuta będzie ładnie wyglądała na ścianie w pokoju :) Pozdrawiam

Link to post
Share on other sites

Moja "pompka od Agm-u" jest w użyciu od stycznia 2009 roku i dalej trzyma się świetnie. Nie zaglądałem nawet do środka. Z moich obserwacji wynika ,że 90% uszkodzeń wynika z nieprawidłowego posługiwania się repliką. Zazwyczaj polega to na niedopychaniu czółenka do końca.

Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...