Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

Głupie pytanie odnośnie kamizelki - chest rigg


Recommended Posts

Można uszyć rękaw(a wystarczą taśmy w paru miejscach+trochę cordury na niej taśmy) z naszytymi palsami w który włożysz większość tylnych taśm od chestów. I nie ingerujesz w konstrucje chesta.

Tylko nic ciężkiego raczej tam nie będziesz nosił, dostęp słaby, z plecakiem nie będzie dobrze działał.

Link to post
Share on other sites

Kiedyś widziałem custom który był zrobiony na zasadzie klapy plate carriera, tylko, że z tyłu. Zwróć uwagę na dwie rzeczy. Taki czest nosi się nisko, na brzuchu, nie każdemu odpowiada. Druga sprawa to jego zakładanie i ściąganie. Cały obładowany będziesz zakładał przez głowę, dlatego większość takich rozwiązań to split chesty. W praktyce to to funkcjonalne jak kamizelka typu FLC bez obładowanych części siatkowych. A customa na kamizelki.prv.pl na pewno ktoś ci uszyje.

Link to post
Share on other sites

Myślałem nad tym dłużej , gadałem z pewnym krawcem oporządzenia i taki chest nie ma sensu , założenie i ściąganie czegoś takiego było by mocno kłopotliwe .

 

Myślałem żeby zainwestować w dobrą kopie LBT 1961A - tutaj moje pytanie , jakiej firmy ? lub H-harness Condora i ładownice tej samej firmy .

Pytanie brzmi - Czy w obu przypadkach nie ma problemu z założeniem 30l plecaka , czy pod L1961a da rade WYGODNIE nosić paso- szelki (lub sam pas LC2 ) lub w wypadku H-harness założyć też wygodnie chest-a ?

Link to post
Share on other sites

Chyba przekombinujesz, pooglądaj zdjęcia tego typu oporządzenia- musiałbyś być wyjątkowo wysoki, albo bardzo nisko(/wysoko) je nosić żeby nie kolidowało z pasem, albo chestem. (chyba że pas będzie ,,minimalistyczo-ucieczkowy" to powinno dać radę).

Plecak jak w każdym typie oporządzenia- jeśli nie dasz żadnych ładownic na z tyłu to da radę. Kwestia pasów piersiowych i biodrowych już chyba zależy od figury.

PS. Kumpel ma h-harness, i mniej więcej wiem jak to wygląda, ale od razu mówię że osobiście nie testowałem.

Link to post
Share on other sites

Co za brednie. Nawet pas modułowy pod czesta wsadzasz bez problemu. Skoro pod plate carriera się da to czemu nie pod czesta? Zresztą taki zestaw nosiłem nie raz. Plecak 30 litrowy przy średniej budowie ciała też wejdzie. LBT1961 to około 14 komórek PALS więc z czestów średnich.

Link to post
Share on other sites

Da się tylko to bez sensu. Szelki typu H-harness Condora to szelki do samodzielnego ciężkiego beltkitu, oporządzenia opartego o pas. Można dorzucić mini chesta na taśmowych szelkach co najwyżej. Do większych czestów pas jaki tam podejdzie - od 170 cm wzrostu już spokojnie modułowy na dwie taśmy wysoki można pchać. Pod czesta płaskie szelki z taśmy, ucieczkowe/pierwszej linii, różnie zwą. Pas obciążony średnio.

Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...