Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

Recommended Posts

[treść wydzielona do innego tematu]

 

Planuję kupić do swojego P90:

http://www.asg.com.p...mate,p,4295.php

http://www.asg.com.p...mate,p,4299.php

http://www.asg.com.p...mate,p,4252.php

 

Do tego jest w nim już sp100 guardera. Na obecnych częściach mam 330 fps. Słyszałem że po założeniu łożyskowanej głowicy i prowadnicy, fps rośnie o około 10 na łożysko. Słyszałem również, że zestaw cichych głowic zmniejsza prędkość wylotową.

 

Czyli czy w wyniku wymiany tych wszystkich części, będę miał nadal około 330 fps, zakładając że szczelność na obecnych częściach jest zadowalająco dobra (czyli po ludzko wszystko szczelne)?

 

Z góry dzięki za pomoc :icon_smile:

Edited by wiciok
Link to post
Share on other sites

Na tym springu możesz dociągnąć do 350-370 spokojnie na takim zestawie, tylko uważaj na rotacyjną razem z łożyskowaniem głowicy, może miejsca sprężynie zabraknąć na ściśnięcie, albo silnik (jak masz stoka) nie przeciągnie Ci przez końcówkę springa na singlu i możesz mieć zacinki. Ja bym osobiście przy rotacyjnej, łożyskowanie głowicy sobie odpuścił.

Link to post
Share on other sites

SP100 pozwala osiągnąć nawet 400fps ;) 380 dało w stockowym gutku JG ;) Szczelność jest tragiczna w twoim zestawie, ja do tego bym kupił jeszcze dyszę uszczelnioną jak nie masz. W P90 powinieneś wyciągnąć ok 400fps na SP100. Wyciszone głowice nie zmniejszają prędkości wylotowej.

Link to post
Share on other sites

Pozwalają w bardzo ekstremalnych przypadkach.

Z tego co pamiętam Ptaq ma dyszę już DF zanabyta ;-), dlatego napisałem, że z tym co ma i rotacyjną spokojnie 350, a tak normalnie 370 ;-).

 

350 w P90 miałem na stokowym springu CA strzelanym wcześniej przez Małżonkę w jej SA (które miało ledwo co 320 w porywach), bez łożysk na prowadnicy i tłoku ;-).

 

EDYTA: KicpA ale ja nie pisałem, że zmniejszają prędkość wyciszone głowice.

Edited by Tuksiak
Link to post
Share on other sites

@Tuksiak; A więc dobrze, prowadnica zostanie wymieniona na jakąś zwykłą, tylko lepszej jakości :icon_biggrin:

 

@KicpA: Co do mojej szczelności to ja mam dyszę uszczelnioną ale Guardera (DF nie było na stanie w sklepie). Pasuje w miarę, bardzo lekkie nieszczelności, ale to przez głowicę cylindra która w moim modelu po prostu nawaliła po całości. W takim razie muszę tracić coś w miejscu dysza-komora, bo reszta jest w miarę ok. Zrobione na tyle, na ile pozwalały stockowe chińskie części :icon_biggrin:

 

[treść wydzielona do innego tematu]

 

@lukira: Pięknie dziękuję :icon_biggrin:

 

[treść wydzielona do innego tematu]

 

Tylko widzicie, ja chciałem mieć to całe 330 FPS, żeby móc zamontować sobie Tanio Koba TWIST - ponoć rewelka na takiej prędkości (dla zainteresowanych, mogę dać link do 9-u stronicowego tematu na forum anglojęzycznym, w którym ktoś testował tą lufę)

 

EDYTA: Czy po zmianie cylindra, na jakiś lepszej jakości, zmienia się rozrzut FPS?

Edited by wiciok
Link to post
Share on other sites

Ptaqu ja bym zostawił rotacyjną, wywalił samo łożysko z głowicy tłoka i dał sprina guardera 90, powinno wyjść na takim zestawie 330 (znaczy się może odrobinę więcej, ale to idzie zlikwidować małą niszczelnością).

A te lufy mi się osobiście słabo widzą, IMHO lepiej zadziała zrobienie gIehopa :wink:

Link to post
Share on other sites

ok, Tuksiak, zrobię po Twojemu w takim razie ;D Tylko że jeszcze i tak trochę czasu minie (brat kupił piecyk do gitary), więc muszę pościągać wszystkie długi i dopiero to kupię :D

 

a co do GHopa, miałeś okazję strzelać z repliki z zamontowanym takim cudem? Jak się prezentuje?

Co do luf Tanio Koby t zapraszam na link :D

 

I taki mały offtop. Teraz będziesz na jakichś strzelankach w weekend, bo ja bym się wybrał z kilkoma kolegami, a że jeszcze nie miałem okazji Cię spotkać i zobaczyć Twojego Pimpka i FALa więc może jakoś udałoby się w czasie ferii?

Edited by ptaq1234
Link to post
Share on other sites
  • 2 months later...

Napisałem posta odnośnie części Ultimate w temacie o p90. Po namyśle stwierdziłem, że tu też się może komuś przydać, więc wklejam :)

 

 

Witam wszystkich serdecznie!

 

Dziś doszły do mnie części Ultimate - wyciszone głowice. Szybko więc podjarany zapakowałem je do gb, złożyłem wszystko. Na pierwszy rzut oka widać, że tłok trochę wystaje z cylindra, jednak nie aż tak, by zębatki zahaczały od razu o drugi ząb. Tu pojawiły mi się obawy, że może wystąpić u mnie znów problem z blokowaniem tłoka w pozycji tylnej przez rozjechaną sprężynę, lecz to sprawdzimy później. Sprawdziłem jeszcze szczelności (idealnie oprócz dyszy, ale potrzebuję nową uszczelkę).

 

Skręcam bebechy i pierwszy test - czy będzie wszystko strzelać. Wypadł w miarę pomyślnie - wszystko strzelało, tłok w pozycji tylnej nie blokował się. Nie byłem w stanie na tym etapie odróżnić odgłosu "przed" od "po" (to na minus :) )

 

Stwierdziłem: "tak nic nie sprawdzę - składamy całość" 2 test - głośność wystrzału. Ręce mi się lekko trzęsą przy podpinaniu batki - myślę: "Ale będzie super silent assassin ninja style"

 

Nadchodzi chwila prawdy - wciskam spust. Jakież było moje zdziwienie i rozczarowanie, gdy usłyszałem odgłos. Ten zestaw walił o siebie ze 2x głośniej niż poprzedni. Myślę: "nie no kurka bez jaj, może coś się musi rozruszać, może będzie lepiej(?)". Niestety nie. Oddałem jeszcze kilka serii i dalej tak samo, czyli o wiele za głośno.

 

W tym momencie przypominam sobie, że na jakimś forum kiedyśtam ktoś napisał, że przy zestawie wyciszonych głowic odgłos zmienia się tak, że tłumik lepiej go tłumi. Więc chwytając się ostatniej deski ratunku, odkręcam stockowy tłumik p90 z g3 i montuje na pimpka. 3 test - nadal dużo za głośno.

 

Podsumowując. Piszę to wszystko na świeżo, bo rozbebeszona replika wciąż leży na stole operacyjnym, lecz wydaje mi się że kupno tych części tylko po to, aby wyciszyć p90 jest stratą kasy. Części są oczywiście lepszej jakości niż stock, więc jeśli komuś nie zależy na głośności wystrzału - gorąco polecam. Co do ostatecznego werdyktu, jeszcze się wstrzymam, gdyż prawdopodobnie jutro dojdzie do mnie jeszcze prowadnica sprężyny (również Ultimate) oraz po montażu tych wszystkich części należałoby sprawdzić fpsy, jednak póki co, myślę że wyciszone głowice w przypadku v.6 są przereklamowane.

 

P.S.: Dla wszystkich, którzy będą chcieli wymontować sobie łożyska z głowicy, i wstawić do stockowej. Głowice są różnie nagwintowane - do Ultimate potrzebna jest śruba mająca mniejszy skok ("częściej" nagwintowana), a do stocka mająca większy skok ("rzadziej" nagwintowana)

Link to post
Share on other sites

Ptaq1234 - to Cię zdziwię. Miałem RK Boyi stocka (płaskie głowice) z tłumikiem. Strzelał cichutko. Po założeniu Borka Systemy też zaczął strzelać dużo głośniej mimo teoretycznie wyciszonych głowic. Ogólnie ciche głowice są przereklamowane i jakoś tak średnio na jeża wyciszają, przynajmniej te z którymi ja się spotkałem. Na pewno jest to jednak też częściowo wina metalowej głowicy tłoka która musi dawać głośniejszy odgłos niż plastikowa. Generalnie ja olałem wszelkie ciche głowice i opracowałem swoją wyciszoną głowicę tłoka na podstawie ... płaskiej aluminiowej :icon_biggrin: Teraz tylko czekam na mały przypływ gotówki coby dokupić resztę śmieci, aż głowica z Azji przyfrunie i aż będę miał czas i możliwości coby wszystko co trzeba zrobić i do kupy złożyć :icon_smile:

Link to post
Share on other sites

Majorze, wystarczy samo Ptaq :D

 

Co do przereklamowania głowic, to jeszcze musiałbym sprawdzić połączenie cicha tłoka i zwykła cylindra i już bym to zrobił, gdyby nie tragiczna jakość mojej głowicy cylindra - nieszczelna jak nieszczęście - rozciąganie uszczelki nic nie pomagało, trzeba było taśmę teflonową pod spód wpakować, a po drugie to ten cypel mi się kiwa na wszystkie strony - chinole się nie postarały :D

Już po prostu nie mam sił się z tym bawić :)

 

Myślę, że takie połączenie byłoby dużo bardziej efektywne.

 

A do jakiej repliki sobie takie coś sprawiasz? Bo czytałem że airbreak pomaga (bardzo) ale zaleca się używanie go tylko w snajperkach :) Opis jak go zrobić jest na gungineer.matrix.jp ale musisz w necie poszukać :D

Jak już zrobisz, to daj znać jak wyszło i jeśli to nie jest airbreak, to podziel się swoim pomysłem :)

Link to post
Share on other sites
Co do przereklamowania głowic, to jeszcze musiałbym sprawdzić połączenie cicha tłoka i zwykła cylindra i już bym to zrobił, gdyby nie tragiczna jakość mojej głowicy cylindra - nieszczelna jak nieszczęście - rozciąganie uszczelki nic nie pomagało, trzeba było taśmę teflonową pod spód wpakować, a po drugie to ten cypel mi się kiwa na wszystkie strony - chinole się nie postarały :D

Już po prostu nie mam sił się z tym bawić :)

Stockowa głowica cylindra jest płaska, a wyciszona tłoka stożkowa. Takie połączenie zaowocowałoby rozwaleniem głowicy cylindra/głowicy tłoka/tłoka/w przypadku pecha zębatek/w przypadku dużego pecha wszystkiego powyższego na raz :icon_wink:

 

A do jakiej repliki sobie takie coś sprawiasz? Bo czytałem że airbreak pomaga (bardzo) ale zaleca się używanie go tylko w snajperkach :) Opis jak go zrobić jest na gungineer.matrix.jp ale musisz w necie poszukać :D

Jak już zrobisz, to daj znać jak wyszło i jeśli to nie jest airbreak, to podziel się swoim pomysłem :)

Jeśli masz na myśli to co pokazał Kicpa to w AEGach ma zastosowanie tylko do luf pewnej długości ze względu na stosunkowo małą pojemność cylindra. Mój patent jest inny, będzie zastosowany do mojej M21 czyli jak najbardziej wyborowy, ale ja tam ogólnie dużo kombinuję zarówno z wyciszeniem jak i dorabianiem borka :icon_wink: Wyjdzie co planuję to opiszę to na forum w temacie o tuningu M14 Cymy (bo to jest baza mojej M21) a nie wyjdzie to będę miał ze 2 stówki w plecy i dalej niezrobioną M21 :icon_lol: :icon_wink:

Link to post
Share on other sites

W p90 głowice wyciszone są i tak grubsze niż stock, więc tłok wystaje. Na szczęście mam poliwęglanowy bez 1 zęba, więc nic nie haczy :D Jak wrzucę zwykłą stockową głowicę cylindra i się rozwali to płakał nie będę :D

 

W takim razie czekam na wyniki ;)

Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...