Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

Recommended Posts

  • Replies 63
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • 1 month later...
  • 1 month later...

A tak sobie pisze zeby odswiezyc temat po zakupie SPR/A firmy WGC Custom :)

 

Pare luznych obserwacji :

 

1. silnik EG700 czyli standardowe maruiowskie gowienko - po tej strzelance zmieniam na EG 1000 ( i tak mam jeden zapasu od CA mojego ;) )

2. wlozylem 10.8 - ROF jest oszalamiajacy ale na lowcapy to sie nie nadaje :D

3. sruba do zdjecia kolby nie jest dluga jak w CA ale krzyzak gleboko schowany - nie wiem skad wziac taki dlugi srubokret krzyzakowy - pewnie z Castoramy :D Ale mysle ze przelozenie kolby jakby co to nie problem :) Tym bardziej ze oryginalna G&P jest szarawa - taka srednia

4. bezpiecznik na razie zostawiam (30A) ale po strzelance w sobote szykuje sie do wyniesienia go w przestrzen kosmiczna ;)

5. wreszcie ktos pomyslal przy konstrukcji klapy silnika - sruby nie wkrecamy juz w plastik ale w zatopione w plastiku metalowe gwinty (w porownaniu do CA)

 

U mnie HU jest git - widocznie WGC gunsmith sie postaral :)

 

Na razie jestem b zadowolony - przede wszystkim dlatego ze metrowej dlugosci giwera w lapie otwiera nowy swiat doznan hehe. Zobaczymy jak bedzie na wojnie.

 

[ Dodano: Nie Paź 23, 2005 12:02 pm ]

No wiec postrzelalem troche i jednak z HU nie jestem do konca zadowolony. Strzela dobrze tylko przy maksymalnym podkreceniu. W jaki sposob posiadacze SPR poradzili sobie z tym problemem? Slyszalem o jakichs drucikach w HU ;) Jesli mozna prosze o wiecej szczegolow.

Link to post
Share on other sites

Ja rozwiązałem problem hop-up'a w spr'ze wymieniając gumke dystansera( ten gumowy wałeczek miedzy gumką hop-up'a a mechanizmem :D ) na kawałek wkladu od długopisu. Tak naprawde robie to w każdym karabinie. Różnica jest kolosalna. Pozdrawiam

Link to post
Share on other sites
  • 4 months later...

Witam

Nie chciałm rozpoczynać nowego tematu na temat tej broni (w sumie moja ciekawośc została już po części zaspokojona), więc dodam tutaj kilka pytań:

Jak po tych kilkunastu miesiącach sprawuje się karabin?

istnieje jakaś alternatywa (lepszy zasięg / cena) dla tej broni?

i... czy warto? ;)

Link to post
Share on other sites

Mam pewnien problem w SPR/A: wymienilem komore HU z standartowej na CA, gydz tamta kiepsko dziala. Wsadzilem gumke Prometheus'a i przy bardziej podkreconym HU kulki zaczynaja sie blokowac w komorze, wiec regulacje znowu mam ograniczona. Dodam, ze moj SPR ma 550 FPS'ow. Zetknal sie juz ktos z tego typu problemem?

Link to post
Share on other sites

@ Arek:

Porownam ci np. do M15A4 Rifle CA z zalozonym RISem

Za:

1. SPRowy wyglad, styl, wyglad body, pelen metal

2. zdecydowanie lepsze czesci w srodku GB niz w CA, szczelny cylinder z dobrym jakosciowoe tlokiem

3. moc wieksza niz w CA, oceniam stocka SPR na ok. 130-140 PDI

 

Przeciw:

1. komora HU od razu do wymiany na CA, gumka do wymiany na silikon guardera

2. rdzewieje... jak zarysujesz metal to po jakims czasie pojawia sie tam rdzawy nalot, mam CA od 1,5 roku ale w nim nigdy sie to nie zdarzylo - sa otarcia farby na srebrno ale CA nie rdzewieje

3. Po 1-2 miesiacach peknie ci popychacz, u nas sa 3 G&p i w 3 stalo sie to samo, G&P ma za sztywne popychacze i pekaja

 

 

Patrzac na pol roku intensywnego uzytkowania (praktycznie co tydzien) werdykt brzmi: CA M15A4 Rifle z dlugim RISem z przodu

 

 

@ bredok: na pewno masz dobrze wlozona gumke? U mnie sie problem pojawial jak sie gumka podwinela, np silikony guardera (to masz?) sa b delikatne i potrafioa sie podwinac na koncu, daj duzo silikonu i powoli zaloz wloz lufe z gumka w komore jeszcze raz

Link to post
Share on other sites

Aktualnie mam wsadzona najtwardsza gumke HU jak tylko jest dostepna, czyli Prometheus'a (czerowna). Nie wiem czy w przypadkiem w tak niskiej temp. jaka mamy zimowa pora, jeszcze bardziej nie twardnieje ta gumka. Powiedz mi jaka tym masz dokladnie wsadzona gumke HU? Jak mocnego masz twojego SPR/A?

Link to post
Share on other sites

No jesli dobrze pamietam ten prometheus nie jest z silikonu tylko z gumy wiec jest mozliwosc ze jest taki efekt bo gumowe gumki faktycznie twardnieja. Ja mam teraz 150 PDI i gumke guardera silikonowa. Przerobilem juz kilka gumek roznych firm na roznych sprezynach (max. 210 PDI) ale guarder silikonowy przezroczysty jest najlepszy. Jeden jego mankament ze jak jest mocna sprezyna np 210 PDI to po jakims czasie potrafi sie wyzlobic dziurka w tym podkrecajacym zgrubieniu gumce silikonowej bo kulki maja taka predkosc ze maja tendencje do przelatywania przez gumke zamiast do podkrecania ;)

Link to post
Share on other sites

Hmmm... Bede musial sprawdzic twoj patent, bo poki co to strasznie drazni mnie ten mankament. Do tego mam ograniczona mozliwosc regulacji HU wiec karabin bardziej pluje i strzela. Ciekawa po jakim czasie mnie sie wytrze skoro ja mam jeszcze mocniejsza sprezyne (300 PDi) :?

Link to post
Share on other sites

ja mam w M15A4 Rifle CA czerwoną gumkę Prometheusa i jakos daje rade, fakt ze w niskiej temperaturze jej skutecznosc spada ale jak jest w miare cieplo (tak koło 0 stopni) to może byc ,

 

ponoc przy takim springu jak mam bezsensowne jest montowanie czegos innego bo tak jak pisał Holman robią sie dziurki w gumkach

 

spręzyna M150 Systema

 

pozdro

Link to post
Share on other sites
  • 4 months later...

A czy u kogoś dziala śruba w stopce kolby regulujaca połozenie silnika ? U mnie skończyło się rozwierceniem i dotoczeniem nowej ... fabryczny element był .... zaklejony :?: Niestety z braku czasu mój SPR nadal lezy w kawałkach w pudełku.

Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...