Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

Recommended Posts

  • Replies 63
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

No, cieszymy sie twoim szczesciem (choc stare powiedzenie mowi, ze wlasciciel cieszy sie dwa razy: raz jak kupuje i raz jak sprzedaje, heh). Czekamy na opis, szczegolnie czy gun ma te stockowe 380 fps'ow? Poza tym napisz ile gun cie kosztowal z clem, przesylka itp, jesli to nie tajemnica.

Link to post
Share on other sites

Mówię wam ludzie! Nie chwalcie dnia przed zachodem słońca! Dzisiaj na strzelance kumpel przyniósł mi naładowaną baterię, podłączyłem do SPR/A, oddałem kilka próbnych strzałów by ustawić HU i....... mikser się włączył...... "pani lekkich obyczajów"....... silnik warczy, zębatki się poruszają (słychać i wyczuć można) a kulki nie lecą! Rozebraliśmy go potem z kumplem u niego w domu i co..... nic...... wszystko wygląda znakomicie, nic się nie ułamało ani nic w tym guście! Czy ktoś z was miał kiedyś taki problem?? Lekko mnie to z równowagi wyprowadziło bo jakby na to nie patrzeć wczoraj dopiero go dostałem! Te łośki z WGC nie sprawdziły go nawet łaskawie czy działa! EHhhhhhhh! Byłbym wdzięczny za wszelką pomoc, ale ludzi którzy mieli podobny problem a nie gdybaczy którzy będą wymyślać powody! Dzięki wielkie

grzechu

Link to post
Share on other sites

silnik jest dokręcony tak jak trzeba

sprawdziłem - potem dokręciłem na maxa, odkręcałem itd - mikser tylko mieli raz lepiej raz gorzej

rozebrałem raz GB i wszystko wygląda tak jak trzeba - śladów po zębach nie ma (ułamanych), na tłoku też zęby są wszystkie, maszyneria się porusza tak jak trzeba ale po zmontowaniu jest tylko mikser

dzis wieczorem rozbiorę to na drobne i wszystko sprawdzę dokładnie jeszcze raz, wogóle to solidnie zrobiona maszyna jest - dobre materiały i przemyślane to wszystko (taki GB to wytrzyma wszystko co się do środka wrzuci, dyszy, zębatek i innych pierdołek tylko pozazdrościć), ale nie działa :/

Link to post
Share on other sites

Jarcher - jak mogły się zetrzeć zęby nowiutkich zębatek w gunie co strzelił 20 razy i do tego są one z naprawdę dobrego stopu co chyba byś młotkiem nie ruszył

 

niestety jakoś nie wpadliśmy na pomysł zrobienia zdjęć kiedy się zepsuł była raczej żałoba

Link to post
Share on other sites

Może masz to samo co mój kolega... obejżyj PA dokładnie zębatkę silnikową :wink: być może zęby znajdujące się niżej (te które stykają się z zębatkami silnika) są jakby "odłamane" od tych górnych (te które stykają się z zębatką środkową ) i nie przekazują siły do napięcia sprężyny . Mam nadzieję że wyraziłem się jasno. Pozdrawiam

Link to post
Share on other sites

Dokładnie tak jak mówisz - 20 minut temu oglądnąłem zębatke silnikową i okazało się, że ułożone współosiowo zębatki na dole i na górze rozłączyły się i co siekawe ta dolna część jest połączona z osią

na tej zębatce kończył się ruch całego gb

zaraz wrzuce fotki

Link to post
Share on other sites

no kosiara działa :D jak ją złożyłem znowu jest piękna

jak strzela na pusto to podnosi pył z mojego balkonu :P

 

teraz kilka spostrzeżeń na żywo z bebeszenie SPR:

- jak na moje to na tak duże gabaryty to jest za lekka

- metal użyty do zrobienia body i risa jest bardzo dobry

- plastikowa kolba jest z dupnego plastiku, ciężko się ją odkręca bo śrubę ma głęboko(długi wkrętak potrzebny)

- wieko kolby jest ok, ale za to klapka jest wykonana chyba przez rosjan (siermięgi)

- kalbe są kompletnie do dupy - cienkie i twarde - będą się łamać

- reciever ściąga sie wybijając 1 pin :) łatwiej niż w CA

- do wyciągnięcia GB z body nie trzeba używać większego młotka :P jak np. w CA

- szkielet GB jest wykonany mocno prosto i prosto

- zębatki to jak widać wyżej - dobry metal ale niedoróba

- ogólnie otwieranie i zamykanie GB wykonuje się prościej niż w jakimkolwiek innym gunie

- wszystko spasowane świetnie

- to już drugi G&P w którym HU nie da się dobrze ustawić, zbyt słabo podkręca kulki (nadaje się od razu do bebeszenia i zmian)

EDIT:

- silnik to E700 TM Super Custom :P - nie budzi we mnie zbytniego entuzjazmu i jakby nie pasuje jakością do reszty (ale to subiektywne odczucie bo działa dobrze)

- spawy na risie nie wyglądają zbyt fajnie ale dla niektórych to dodaje uroku :P

 

2500 zł bym nie dał

tyle ile dał Grzechu bym dał

Link to post
Share on other sites

ALLLLEEELLLLUUUUUJJJJJAAAAAA! WIELKIE DZIĘKI PA!

No ja mam nadzieję że użytkowanie SPR obędzie się już bez większych niespodzianek!

Pozdrowionka!

A co do zdjęć to zaopatrzę wszystkich w zdjęcia po naszych 24 godzinnych manewrach 14-15 maja!

G.

Link to post
Share on other sites

niestety sklejenie niewiele pomogło - trzeba nowej zębatki

 

z dodatkowych spostrzeżeń:

- GB w środku nie jest nasmarowany smarem litowym ale jakimś dziwnym towotem - tak naprawdę nie jest prawie wcale nasmarowany co mnie osobiście lekko by drażniło przy gunie za 2 tysiaki

- dysza, cylinder, tłok i takie elementy są wykonane wzorowo i z dobrych materiałów

- ale zębatka silnikowa dostaje totalnego minusa za to co się z nią stało w pierwszych 20 sekundach używania karabinu :P - zębatke wymienimy - ciekawe co wtedy sie posypie :/

Link to post
Share on other sites

No od wczoraj od 16 do dzisiaj do 12 mój SPR był testowany na poligonie ruskim w Toruniu i....... jest zajebisty! Szybkostrzelność niewyobrażalna (pracuje jak kosiarka :P), piękny zasięg i b. dobre skupienie!

Ogólnie to jestem zbyt nakręcony by teraz coś mówić na jego temat, no i jestem styrany totalnie po 20 godzinnej strzelance ale porobię zdjęcia i wystawię tutaj czy na "pokaż swój sprzęt"

pozdro

g.

Link to post
Share on other sites
  • 2 months later...

mialem przez pare dni SPRa

 

pierwsze i ostatnie wrazenie:

 

- dosc ciezki,

- spaprany hopup wymaga poprawy (tak jak pisal PA)

- po tym jak go znacznie przemoczylem podczas nocnej akcji - przyrdzewiala lufa i niektore elementy metalowe,

- mocowo nie wyroznia sie od innych aegow na polu walki (tzn. wiekszosc aegow i tak jest krecona do tych 400fps),

- uzytecznosc - tak jak w "szesnastce" - tylko inne celowniki (dlugi, ale jakos USMC w MOUT sobie radzi)

- bardzo ladnie i starannie wykonany - szczegolnie gearbox pierwsza klasa

Link to post
Share on other sites

Grzechu jest bardzo zadowolony z zakupu mimo tego co się na początku stało. Niestety nie wiem czy ma szansę lub czas żeby opisać to co czuje do swojego SPR-a gdyż aktualnie znajduje się w WB. Wróci w przyszłym miesiącu.

Link to post
Share on other sites

Elo Elo Chłopaki! Jestem w GB ale jednak dorwałem się do kompa! Co do SPRa to zasięg rzeczywiście jest podobny do tego co w podkręcanych AEGach ale ja posiadam baterię GP 10,8 3300 mAh i dzięki temu mój ROF jest jak w w Vulcanie :P Co do zadań snajperskich to zasięg genialny nie jest ale mi wystarczy bo nie stawiam głównie na odległość a na maskowanie!

Wykonanie SPR/A jest ......moim zdaniem...... idealne! :D Ciężki to on jest (tym bardziej luneta i rączka RIS) ale dzięki temu daje to realizmu! Bo jednych 24 godzinnych manewrach moje barki były tak obolałe jakby mnie ktoś kijem baseballowym pojechał ale i tak było zajebiście!

Nie mam żadnych objekcji co do funkcjonalności! Poza pierwszorazową wpadką od tego czasu (odpukać w niemalowane) wszystko działa zajebiście! Mogę działać dwojakoL

1. Jako snajper zakampiony w krzakach

2. Jako operator ciężkiego karabinu maszynowego jako wsparcie (popytajcie się Foki jak to było chować się w dole na ruskim poligonie gdy jechałem po nich na Auto :D)

 

Bardzo polecam ten model (a może nie - niech ma go jak najmniej osób bym był w mniejszości :P). Jeśli ktoś chce mieć świetnie wykonaną replikę z odpowiednią wagą itp itd to kupujcie!

 

Do zobaczenia we wrześniu (wracamy z Kesilem 28 sierpnia do Poland)

pozdro

g.

 

P.S. Co do zakazu posiadania czegokolwiek podobnego do broni w Anglii to bzdura - wszędzie można kupić zabaweczki, repliki na kulki (może nie jakieś markowe ale zawsze to "kulkowiec") więc coś tam się zakombinowało! A do tego okazje na sprzęt w GB są czasami NIEPOWTARZALNE! Kupiłem sobie plecak Karrimor SF Sabre 80-130 za niecałe 600 zeta (97,5 funta) :D

 

Hooah

Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...