Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

Recommended Posts

Tak się składa, że w dziesiejszych czasach zdominowanych przez woodlandy, DPM'y, Bundeswehry i inne plamiaki, ciężko znależć Polskie mundury (L)WP. Chodzi mi o wz.89 i "wstecz", czyli te z lat '60 '70 i '80. Na allegro są tylko czapki "moro" i torby od masek przeciwgazowych w tym kamulażu. I tu jest moje pytanie do Was : Czy wiecie gdzie można kupić stare mundury (L)WP oraz całkiem nowy wz.89 ? ( Jak dla mnie rarytas. Cholernie ciężko dostępny)

Link to post
Share on other sites

Mieli jakiś czas temu w Agencji Mienia Wojskowego w Krakowie. Czasem trafiają się na giełdzie "staroci" pod Halą Targową (odbywa się w każdą niedzielę, z wyjątkiem świąt). Jest też ten sklep: http://www.militariaantyki.com.pl/pl/index1.htm ale nie jest tani. Możesz do nich napisać i dowiedzieć się co mają i za ile. Na allegro widziałem parę razy te kurtki moro z "futrzanym" kołnierzem i bluzy moro. Nie widziałem nigdy natomiast "salamandry" i tych "eksperymentalnych" z lat 89/90.

Link to post
Share on other sites

Kabzior: Czy ten napis nad rozmiarówką to 4643 czy 4348 ? Bo na moim wz.89 mam 4605(oficjalny wzór. nieoficjalny to te wz.89) sygnowany z 1991. Ty masz sygnowany z 1987 i jestem pewien, że był jeszcze jakiś wcześniejszy model, ale nie wiem jaki, ale wiem, że go szukam :wink: Z resztą ten nie jest zły i z pewnością jest ciemniejszy niż na fotce.

Podobno te mundury swieca sie w nocy widziane prze nokto  

ech... nie wiem czy to prawda, ale oby nie :)

Na Nyskim zlocie będę.

Link to post
Share on other sites
  • 9 months later...

Odgrzewane nie szkodzi. Mam już w oczach qrwiki. Szukam i szukam i nie mogę znaleźć "starego" morro. Chcę odtworzyć siebie z lat 1984 -1986 (nie mówię o wadze i twarzy). Tym bardziej, że nasza cudowna Cymka wypuszcza AK ze składaną kolbą.Ludzie! Pomóżcie biednemu staruszkowi coś takiego znaleźć! Jest cały osprzęt. Mam szelki, pas, kupę innych gratów, ale brak mi tego starego morro, za które ścigała nas Milicja - młodzi nie pamiętają tych czasów.

Weterani morro wszystkich krajów łączcie się!

Link to post
Share on other sites

Ludzie! minimum 180/120 klata. Ja kiedyś byłem przystojny, teraz jestem ciepły miś, jak mówi moja piękniejsza i lepsza połowa. Ale nie jestem gruby, najwyżej puszysty (vide Epoka lodowcowa). Spodnie to tak około 94 w pasie. Ostatecznie może być USka, choć nasze WLowskie miały podkład szary, nadruk ciemno szary. Nie mylić z Milicyjnymi. One były w odcieniach niebieskich. Choć jakbym trafił na milicyjne morko - też by się zdało do munduru ZOMOwca. Choroba lat 70-80tych. Chodzę w woodlandach, to takie PRLowskie ciuszki byłyby fajne na zlocie. No nie?

PS. Michał_g. Wybacz, ale nie mogłem się powstrzymać ze skojarzeniem: przez PM - OK już walę serię :lol: Jak coś trafię w tym rozmiarze, dam znać.Czołgiem

Link to post
Share on other sites

Fiedotow - jeżeli szukasz "moro" w w wersji z Wojsk Lotniczych to widziałem takie w stanie magazynowym (bluzy i spodnie) na handelku na zeszłorocznej "Operacji Południe" w Bielsku-Białej. Niestety nie wziąłem namiarów na sprzedawcę. Strona imprezy

http://www.militaria.bielsko.com.pl/index2.php

może w tym roku tez będą mieć? A i na samą imprezę warto wpaść.

Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...