Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

Recommended Posts

Witam,

Mam pytanie w sprawie baterii chodzi o to ,że zastanawiam się nad kupnem nowej i mianowicie... posiadam replikę cm041j i chcę kupić do niej albo baterię LiPo 7.4 albo firefoxa w nimh 8.4.Która bateria jest lepsza chodzi mi gównie o szybkostrzelność... bo niby w LiPo współczynnik mniejszy ,ale nie jest wcale słabsza.Jeśli LiPo to jakiej firmy?

Pozdrawiam

Link to post
Share on other sites
  • Replies 66
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

 

Jeżeli się zmieści będzie dobry. Tylko nie zapomnij o zabezpieczeniu przed nadmiernym rozładowaniem (Li-po alarm).

Ładowarke potrzebujesz z balanserem. Ja używam ładowarki Imax B6 i mogę polecić. Co do wybuchania, to nie taki Li-po straszny jak babka opowiadała. Dopóki nie będziesz w niego gwoździ wbijał (tak, wbijał gwoździ w akumulator) to nie wybuchnie.

Edited by Luminofor
Link to post
Share on other sites

Ehh cięzko powiedzieć chciałbym tak do 100 zł na ładowarkę... i tą cenę na batke.. :icon_razz: ,no właśnie trzeba wymierzyć jeszcze :icon_razz: ... dla mnei liczy się moc ,bo nie chce mieć takiego przypadku jak w stocku.... bateria w zestawia była taka słaba... ze praktycznie full auto to jak bym pluł na pojedynczym ogniu ... :icon_razz: , bo jeśli lipo ma być słabsze od firefoxa to biore nimh ;D.. ale jak podobno te 7.4 nie są słabsze :P nei wiem jak jak współczynnik jest mniejszy ;P to zdecyduje się LiPo.

Edited by m3dykk1
Link to post
Share on other sites

Jeżeli będziesz miał Li-po 7,4V 25C co na pewno rof będzie lepszy niż na ni-mh 8,4. Co do ładowarki to tak jak mówię, Imax B6, bardzo dobra ładowarka do praktycznie wszystkiego (Ni-mh, ni-cd, pb, li-fe, li-po), tylko trzeba dokupić zasilacz, w sumie koszt ok. 160-180zł więc ponad twój budżet.

Link to post
Share on other sites

ROF-rate of fire. Szybkostrzelność.

Jeżeli nie chcesz kupować imaxa z kolegami to są mikroprocesorowe ładowarki e-sky. 40 zł sztuka ( potrzebny jest jeszcze zasilacz-śmieszna kwota , często dają w zestawie). I po prostu podłączasz lipo do tej ładowarki i robi wszystko za Ciebie. Kiedy już zielona dioda nie miga tyko pali się przez cały czas trzeba odłączyć baterię. Co do baterii. Ja mam taką : http://allegro.pl/de...2755956445.html i przejściówkę z XT60 na małą tamiya. Nie lubię się bawić w lutowanie itd. Szybkostrzelność o wiele lepsza. Trzyma kilka razy dłużej niż zwykły nimh. Tylko zobacz ile masz miejsca na batkę. Jak chcesz to mogę podac wymiary batki. I jak będziesz chciał kupić. 2S-7,4V , a 3S-11,1V. Więc uważaj. No i to chyba tyle. :icon_wink:

Edit: co do ładowarki. Sam mam i polecam. http://www.sklep.mod...851-000152-esky Nie dostępna chyba. Na allegro kupiłem za 30 zł z zasilaczem. Poszukaj. I jak będziesz kupował z allegro. Zapytaj się sprzedawcy jaki ma kolor "bebechów". Pod spodem ładowarki są takie "kratki" na chłodzenie chyba czy coś takiego. I przez te kratki widać taką płytkę. Jeżeli jest ona czerwona jest to ładowarka mikroprocesorowa jeżeli zielona(jeżeli dobrze pamiętam) jest to zwykła wolno ładowarka. Ale wątpię żeby gdzieś jeszcze były te wolnoładowarki.

A i jeszcze jeżeli chodzi o te "C". Jeżeli dobrze pamiętam była to wydajność baterii.

Edited by PlanB
Link to post
Share on other sites

Aha... :P nigdy nie zrozumie :P ,że jest mniejszy współczynnik w LiPo i szybciej wali :P.Plan B ta batka co wstawiłeś to widze ,że jest jakaś mocniejsza bo ma więcej tego C .. czyli szybciej wali .. ;P a mi na tym zależy ;P.. a jak sprawdzić wiekość bateri po prostu zmierzyc stockowa?:P.

Link to post
Share on other sites

W uproszczeniu ilość C określa ilość prądu jaką jest w stanie oddać akumulator w określonym czasie, czyli jego maksymalny prąd rozładowania. Więcej C->akumulator "daje więcej prądu"->większa szybkostrzelność.

Dokładniej to wartość C ma ścisły związek z pojemnością. C można określić jako pojemność akumulatora w Ah wyrażoną jako Ampery.

W praktyce:

Akumulator 1800mAh=1,8Ah, dla niego C=1,8A

Akumulator 2200mAh=2,2Ah, dla niego C=2,2A

Zawsze są podane dwie ilości C, np. 20C/40C. Pierwsza liczba to maksymalny stały prąd rozładowania, druga to chwilowy. Czyli ogniwo 1800mAh 25C/50C może być rozładowywane prądem 45A, chwilowo nawet do 90A.

 

Jeżeli chodzi o wielkość baterii najprościej zmierzyć stockową. Ewentualnie ja bardzo często, jeżeli chcę mieć pewność, że np. akumulator mi się zmieści to wycinam i sklejam z kartonu/tektury klocek o dokładnych wymiarach damego aku i po prostu sprawdzam czy się mieści.

Link to post
Share on other sites

Dobra Panowie :icon_razz: już jak uważacie ;D.. widzę że nie ma co inwestować w nimh... tylko żeby LiPo mi nie wybuchło xDD ,a co proponujecie do repliki gjety firmy jg z mocą 420 fps ? pytam się bo mój kumpel ma :icon_wink: czy też LiPo 7.4 czy może 11.1?

Edited by m3dykk1
Link to post
Share on other sites

Kochani aby nie tworzyć nowego tematu może zapytam również o baterię do mojej M4, którą kupuje za jakiś tydzień. W zasadzie czeka już wykonana (tuning) tylko czekam na jedną wpłatę i kupuję replikę. Jest to M4 od EA. Dokładnie taka:

 

http://blacksword.pl/product-pol-684-Evolution-Airsoft-Lone-Star-Border-Patrol-SBR.html

 

Mam tam wzmocnione parę rzeczy czyli: tłok z 14 metalowymi zębami, wyciszona głowica tłoka, wyciszona głowica cylindra, uszczelniona dysza, łożyskowana prowadnica sprężyny, sprężyna SP120 Guarder, zielona gumka G&G, kable modelarskie (1,5mm^2), MOSFET z hamulcem. Do całości chciałbym kupić akumulator (jednak taki aby się mieścił w chwycie przednim). Początkowo zdecydowałem się na:

 

http://blacksword.pl/product-pol-654-REDOX-Akumulator-Li-Po-2400mAh-7-4V-20C-1-1-.html

 

Chciałbym jednak mieć powyżej przeciętnego ROFa (w granicach rozsądku aby bebechy się nie posypały) i pytam czy 20C wystarczy? Jak nie to może polecicie mi lepszą baterię, która zmieści się w chwycie przednim? Przepraszam za "dorzucenie" mojej kwestii niemniej jednak chyba nie odbiegam od tematu. Dziękuję za pomoc z góry i pozdrawiam :)

Link to post
Share on other sites

Nie boj sie, nie jebnie. I nie 7.6V tylko 7.4V

Jak jest po tuningu, to niech pcha jakas 11.1V

Tak pewnie ma jeszcze tłok JBU z 14 stalowymi zębami albo inne ciężkie cholerstwo , springa sp120 guardera i tak pchaj pchaj 11,1 tak pchaj. Życzę powodzenia. Zrozum że baterię się dobiera pod to co masz w GB. Edited by PlanB
Link to post
Share on other sites

Dla rozwiania wątpliwości to jest taki tiuning jak na zbrojowni Lvl 2.

- wymianę spręzyny na sprężynę M120

- wymianę prowadnicy spręzyny na wzmocnioną łożyskowaną prowadnicę sprężyny

- wymianę łożysk na stalowe łożyska ślizgowe

- skorygowanie podkładek pod zębatkami

To ta 11.1 pójdzie ?:P czy lepiej 7.4?

Edited by m3dykk1
Link to post
Share on other sites

7.4V i 20kilka C spokojnie da radę, a jak rof będzie zbyt niski to wymienisz sobie silnik, czerwone Elementy i podobne, ładnie kręcące silniczki za niewielkie pieniądze chodzą. Do plastikowego chwytu przedniego spokojnie zmieściłbyś 11.1v w trzech listkach lub 2+1, jednak z mosfetem, sensownymi kablami i eleganckim silnikiem 7.4V będzie akurat. :)

Edited by falloutpl
Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...