Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

Recommended Posts

:icon_wink: aha.. bo ja osobiście 7.4 wstawiam do Cm 041j nie tiunongowanej to chyba da radę :icon_wink:.Bo narazie to tej gjety to też propoujecie 7.4 bo jeżeli bedzie słaba to jest możliwość 9.6 nimh ;P.A czy pod ładowarką Imax B6 mogę naładować baterie pod każdym współczynikiem ? np 8.4 nimh i 7.4 LiPo?

Edited by m3dykk1
Link to post
Share on other sites
  • Replies 66
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Witam.

Aby nie tworzyć tematu kolejnego:

Kupuje replikę dokładnie tą http://gunfire.pl/product-pol-1152196794-Replika-karabinka-BOLT-Airsoft-B4A1.html

I musze do tego dokupić jakąś baterie, mam na oku dwie podobne do siebie ;

1. http://gunfire.pl/product-pol-1152198581-Akumulator-Redox-LiPo-2400-mAh-7-4V-20C.html

2. http://gunfire.pl/product-pol-1152199161-Akumulator-Redox-LiPo-2400-mAh-7-4V-20C-scalony-.html

 

Teraz ktoś może zapytać po co aż 2400mAH a no po to że powyższa replika zjada dużo zasilania przez bb... Czy 20C to za mało? W replice wymienię tylko lufę na precke i gumke hop. Ładowarka oczywiście imax b6 więc na poziomie można rzec.

Link to post
Share on other sites

Dla rozwiania wątpliwości to jest taki tiuning jak na zbrojowni Lvl 2.

- wymianę spręzyny na sprężynę M120

- wymianę prowadnicy spręzyny na wzmocnioną łożyskowaną prowadnicę sprężyny

- wymianę łożysk na stalowe łożyska ślizgowe

- skorygowanie podkładek pod zębatkami

To ta 11.1 pójdzie ? :icon_razz: czy lepiej 7.4?

 

Miałem CM 041b Nie wiem po co wymieniać prowadnicę sprężyny skoro w stocku jest łożyskowana i wzmacniana i takie tam.

 

Do sprężyny m130 guardera wymianiłem tylko tłok na taki ze stalowymi zębami (14 zębów), głowicę na aluminiową wzmacnianą i mosfet koniecznie (batka 11,1 lipo 15C ale przy 2400 mAh) - kosiarka niezła. Na 120 bez problemu pójdzie 7,4V.

 

Co do silnika to w stocku jest o podwyższonym momencie obrotowym nie ma sensu wymieniaś na nic. Szanse że się spali lub nie uciągnie zerowe. Juz zaczynam tęsknić za moją MP5 od cymy (sprzedałem) i żałować że kupiłem m4 KWA;)

 

Co do części elementa to uważaj na końcu i tak musiałem je wymienić na coś innego lub wrócić do części CYMY

Edited by l_isek
Link to post
Share on other sites

Brawo VIrus !! W końcu ktoś zwrócił uwagę, że C to wartość graniczna prądu jaki bateria potrafi dostarczyć do układu.

 

@ m3dykk1 - przy M120 wystarczy li-po 7.4V 20C 1500mAh by przez dłuższy czas bawić się na strzelance. A jak nie lubisz nosić w kieszeni baterii i dużo strzelasz to lepiej dobrać coś zbliżonego do tego co zaproponował Virus, czyli 2400 lub 2200mAh. Nie będę Ci robić mętliku w głowie stwierdzeniem, że li-po 7.4V 15C też da radę. :icon_mrgreen:

Link to post
Share on other sites

No i gitara ;P ..właśnie się szykuje ją zakupić :icon_razz:... a nastepne pytanko jak się ładuje tą ładowarką.Pierwsze ładowanie to trzeba ja fromatować? znaczy naładować i rozładować? Ile się ładuję? czy jest jakiś komunikat czy coś ,że batka LiPo się naładowała? i właśnie ona podobno ma granice ,że nie może mi spaść poniżej tam iluś a jak na strzelance mi padnie to co?! będzie booom ;P .. mi to może nie ale prędzej koledze z gjetą xD

Edited by m3dykk1
Link to post
Share on other sites

Nie ,nie panowie własnie jest tak ,że chcę ładowarke do innych typów baterii bo moja kompania ma tez nimh ;) ,więc przydadza się do tych też :) i dlatego tylko ;)... to jak z tą obsługą .. jakiś tutorial.. jakie napięcie trzeba dać bateri ? wiem tylko ,że batka nie może mieć mniej niż 3V.. bo bedzie .... BOOM!

Link to post
Share on other sites

@ m3dykk1 - z imaxem dostaniesz instrukcję gdzie będziesz mieć bardzo czytelnie opisane jak podłączyć baterię i jak ustawić program by nic nie zepsuć. Oprócz opisu znajdziesz też tam rozrysowane drzewko ze wszystkimi opcjami. Ładowarka sama w sobie ma zapisane oprogramowanie, które nie pozwoli Ci uszkodzić jej samej lub baterii. Instrukcja PL. Li-po się nie formatuje i nie rozładowuje. Ładowarka ma trzy programy ładowania (tak przynajmniej jest w moim klonie), tj. ładowanie, ładowanie z użyciem balancera i ładowanie do długotrwałego przechowywania. Jeżeli okaże się, że podłączyłeś uszkodzoną baterię, to ładowarka zwyczajnie Cię zwymyśla i nie zmusisz jej do ładowania :icon_biggrin: Rozpoczęcie i zakończenie każdego procesu potwierdzane jest sygnałem dźwiękowym. W instrukcji do mojego klona znalazłem info by przez pierwszych kilka ładowań używać prądu o natężeniu max 0.5A, a potem można spokojnie katować pakiet prądem 1A.

Edited by Malvin
Link to post
Share on other sites

Są tam cztery programy główne: PB, NiCd, NiMH i Li-Po. Najpierw wybierasz program główny do baterii danego typu a potem masz ustawienia dodatkowe. W przypadku Li-Po masz do wyboru: ładowanie, rozładowywanie, balans cel, szybkie ładowanie i tryb do długiego przechowywania baterii.

Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...