Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

Pęknięty szkielet, nie uznana gwarancja?


Recommended Posts

Siema.

Ostatnio pękł mi szkielet w M4 P&J, a że replike mam pół roku postanowiłem wysłac ją na gwarancje.

Dziś do mnie zadzwoniono i powiedziano, że "uszkodzenie jest mechaniczne" i nie obejmuje tego gwaracja.

Jak mam postąpić w tej sytuacji??

Nie mam pieniędzy na nowy szkielet??

Za odp. z góry dzięki ;]

Link to post
Share on other sites

Ludzie czasem naprawiają pęknięty gb ale zawsze trzeba pamiętać, że jest on już osłabiony. Możesz spróbować naprawić to pęknięcie i wzmocnić cieńkimi stalowymi płytkami. Poszukam linku i wrzucę, bo pamiętam, że ktoś takie wzmocnienia robił.

Link to post
Share on other sites

Mechaniczna czy nie mechaniczna - gwarancja powinna obejmowac akurat tego typu uszkodzenie o ile nie było grzebane w replice !

Gdyby uszkodzenie nastapiło w skutek upadku, zgniecenia etc. to wtedy mamy do czynienia z uszkodzeniem mechanicznym z winy uzytkownika.

W tym przypadku moim zdaniem reklamacja powinna byc uwzgledniona - nie poddawaj się tylko próbuj twardo reklamowac ! Przeczytaj dokladnie formułkę reklamacyjną ... zgłoś to do odpowiedniej instytucji by egzekwowac naprawe/wymiane uszkodzonej czesci.

Link to post
Share on other sites

Plomby są? W którym miejscu nastąpiło pęknięcie, standardowo przy głowicy cylindra? W jakich okolicznościach? Jeżeli nic nie było grzebane a repliki używałeś w normalnych warunkach (temperatura otoczenia ma duże znaczenie) to wynikiem uszkodzenia jest wada fabryczna więc powinni przyjąć na reklamację.

 

Podaj nazwę sklepu.

Link to post
Share on other sites

Gwarancja może sobie obejmować co tylko ma ochotę, może to nawet być Twoja siostra panie kulego.

 

 

Tak jest i będzie dopóki ludzie się nie nauczą wysyłać replik (i ogólnie- towarów) na REKLAMACJĘ tylko się bedą trzymali GWARANCJI. Różnicy wyjaśniał nie będę bo nie chce mi siętego robić poraz pińcetny, poszukacie se w necie.

 

Jak masz postąpić? Wysłać im replikę z pismem dotyczącym jej reklamacji z powołaniem na te różne prewnicze bełkoty zawarte w ustawie, zażądać wymiany repliki na nową bądź naprawę (zależy ile czasu temu kupiona, ja zawsze jak mam prawo to żądam wymiany na nową sztukę) oraz zwrot kosztów wysyłki. Przegapiłem coś? Aha, ani słowem nie wspominać o gwarancji.

Edited by dexterkrak
Link to post
Share on other sites

Plomby są? W którym miejscu nastąpiło pęknięcie, standardowo przy głowicy cylindra? W jakich okolicznościach? Jeżeli nic nie było grzebane a repliki używałeś w normalnych warunkach (temperatura otoczenia ma duże znaczenie) to wynikiem uszkodzenia jest wada fabryczna więc powinni przyjąć na reklamację.

 

Podaj nazwę sklepu.

Pęknięcie jest widoczne w gnieżdzie magazynka.

Okoliczności... poszedłem na strzelanke i chciałem strzelić zobaczyłem że kulki nie lecą więc myślałem że się zapchała, a ty gryps po wyjęciu magazynka zaowazyłem pękniecie dodam że dzień wcześniej replika strzelała normalnie.

Sklep to: pentagon.pl

Nic w replice nie było grzebane.

temperatura była może cos ok. 15 stopni.

Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...