Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

Recommended Posts

Cholercia, mój ojciec - od dwóch lat emeryt - biegał w goretexie od dobrych 4 lat i można było je normalnie kupić na magazynie, więc nie wiem o co wam chodzi. Ojciec odszedł w stan spoczynku w stopniu st. chor. sztab, więc nie oficer...

 

Bieganie w bechatkach etc to chyba wynik skąpstwa, a nie braków na magazynie ;).

Link to post
Share on other sites

Braki w magazynie, pierwszeństwo ma kadra a dopiero potem pchory. No i stopień twojego ojca wszystkiego wyjaśnił. Co do kupna w magazynie to na tzw. krzywy ryj. Normalnie jak chcesz kupić to liczą po cenie z tabeli czyli circa 1,4k zł.

W rozp. jest zapisane, ze zamiast GTX mogą wydawać bechatki na okres użytkowania nie przekraczający roku, tak samo z obuwiem zimowym i umundurowaniem letnim.

Link to post
Share on other sites

Braki w magazynie, pierwszeństwo ma kadra a dopiero potem pchory. No i stopień twojego ojca wszystkiego wyjaśnił. Co do kupna w magazynie to na tzw. krzywy ryj. Normalnie jak chcesz kupić to liczą po cenie z tabeli czyli circa 1,4k zł.

W rozp. jest zapisane, ze zamiast GTX mogą wydawać bechatki na okres użytkowania nie przekraczający roku, tak samo z obuwiem zimowym i umundurowaniem letnim.

 

Ale nie musisz kupować co roku kurtki, a bechatkę pewnie już masz, jako żołnierz z jakimkolwiek stażem ;-). I założę się że większości nie chce kupować, bo i po co - dla samego mienia? bez sensu. Co do kosztów to rzeczywiście, gore jest drogie strasznie, ale na coś mundurówka iść musi ;-).

Link to post
Share on other sites

Cóż wyżej wymieniony mundur widziałem na zołnierzach w wawie na 11 listopada. Znajoma na WAT dostała ripstopa a na zimę bechatexa:P Co jak co ale wątpię żeby będą dawać młodziakom nowe wz.2010 na uczelniach wojskowych. prędzej 17astka dostanie i jakies porządniejsze jednostki. Jak rozmawiałem ze znajomym z DWSu to powiedział że ta szmata g**no jest warta oprócz ułożenia kieszeni. z resztą miną lata świetlne zanim stare betony zrobią coś dobrego dla tych biednych ludzi pochłoniętych przez maszynkę monolitu.

Zdrowia!

 

P.S jak chcesz to kup mundur od miwo podobne a i bardziej funkcjonalne :)

Link to post
Share on other sites

Też dostałem bechatexa :icon_wink: Uwielbiam te zapisy, że na okres 1 roku mogą mi zamiennie dać bechatex zamiast goretexu. Jako pierwszy rocznik na początek dostaliśmy od razu ripstopy, MP-5 i wz.2005. Obecny 2 rok miał zmianę uzbrojenia etatowego na beryle. No i szef z mundurówki wyraźnie powiedział - przy kolejnym pobieraniu sortów prawdopodobnie będziecie mieć już te nowe mundury. U kadry już powoli widać. Więc nie ma co przesądzać.

Edited by HellMaker666
Link to post
Share on other sites

Jak rozmawiałem ze znajomym z DWSu to powiedział że ta szmata g**no jest warta oprócz ułożenia kieszeni.

Od kiedy DWS używa mundurów wz.2010?

 

z resztą miną lata świetlne zanim stare betony zrobią coś dobrego dla tych biednych ludzi pochłoniętych przez maszynkę monolitu.

Odezwał się... ekspert.

 

P.S jak chcesz to kup mundur od miwo podobne a i bardziej funkcjonalne

Serio? A mógłbyś napisać DLACZEGO tak uważasz?

Link to post
Share on other sites

Króliku z całym szacunkiem znam MONolit od 5ciu lat od środka także myslę że wiem co mówię i piszę.

1. DWS nie używa ale kto chciał to ponoć sobie mógł pochodzić w tym cudzie współczesnej polskiej munduruwki.

2.Expertem nie jestem ale wiem jak jest...

3. Funkcjonalny ze względu na tzw napoleonki na klacie oraz w kieszonkach cargo są taśmy do trzymania pierdół żeby nie latały po kieszonce. Sam mam i z czystym sumieniem polecam.

 

Zdrowia!

Link to post
Share on other sites

No akurat Królik zna MON od środka od dłuższego czasu niż ty i ja razem wzięci, strzelam że był więcej lat w MONie niż ja mam wieku :F

 

Dzięki za link - niestety szmatowaty ripstop nadal będzie królować. Przydziałowy RS mi wyblakł po jednym miesiącu na unitarce -.-

Edited by HellMaker666
Link to post
Share on other sites

Króliku z całym szacunkiem znam MONolit od 5ciu lat od środka także myslę że wiem co mówię i piszę.

Gratuluję. Ale to jest tylko mała część tego, co ja w MON spędziłem (no, nie tyle, ile pisze HellMaker, ale też i nie 5 lat), więc - wybacz - wrażenia to na mnie nie robi żadnego.

 

1. DWS nie używa ale kto chciał to ponoć sobie mógł pochodzić w tym cudzie współczesnej polskiej munduruwki.

PONOĆ - słowo klucz. Bo tak się dziwnie składa, że tych mundurów wyprodukowano w serii testowej raczej nie za wiele (raptem cos koło 200 kompletów) i trafiły one przede wszystkim do Afganistanu.

Do DWS nie miały po co trafiać, bo DWS ma własny wzór munduru. A raczej kombinezonu ćwiczebnego.

 

2.Expertem nie jestem ale wiem jak jest...

Jasne.

 

3. Funkcjonalny ze względu na tzw napoleonki na klacie oraz w kieszonkach cargo są taśmy do trzymania pierdół żeby nie latały po kieszonce. Sam mam i z czystym sumieniem polecam.

Ta, te kieszenie najbardziej przydają się, kiedy nosisz kamizelkę oporządzeniową albo balistyczną. Ciekawe, co i w jakim celu wówczas w nich upchniesz oraz jak to wyjmiesz. No i nie do przecenienia jest kolejna warstwa materiału na klatce piersiowej - zwłaszcza latem.

Bardzo funkcjonalne są również kieszenie na rękawach - te prawie poziome, naprawdę, super sprawa w tym mundurze MIWO.

Taśmy do "trzymania pierdół" - cóż, ja w tych kieszeniach "pierdół" po prostu nie noszę, więc nie muszę mieć niczego, co by je trzymało. To zaś, co zdarza mi się nosić w tego typu kieszeniach, jest na tyle duże, że nie potrzebuje niczego do trzymania. Ale de gustibus non disputandum est.

 

Niestety, widzę, że z wz.2010 nie miałeś wiele do czynienia (by nie rzec - nic), a wydajesz o nim opinię. Trochę to dziwaczne, nie uważasz?

Link to post
Share on other sites

Z prostej przyczyny - aby wprowadzić nowy wzór MUNDURU należy przejść całą, dość skomplikowaną ścieżkę (zapotrzebowanie, projekt, faza testowa, przetarg na wykonanie, etc.) i zmienić rozporządzenie. A w przypadku kombinezonu nie trzeba. I dlatego nazywa się to "kombinezonem ćwiczebnym", a nie mundurem.

Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...