Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

Recommended Posts

Piszę dlatego, że większość tematów ma starą datę a wyszły już nowe serie danych modeli. Co polecacie, czego się wystrzegać? Oczywiście ma mieć blow-back, myślę o tych na CO2 jak i na GG.

 

Myślałem o czymś takim.

http://www.bron.pl/shopbron/product/AIR-SOFT-GUN/Pistolety/Pistolet-ASG-GBB-STI-Tactical-Magnesium/894

 

Ale czekam na wasze opinie i podpowiedzi co do wybrania fajnej klamki :)

Link to post
Share on other sites

Colt MEU KJW:

 

+ ciężki

+ solidnie wykonany

+ przystosowany do GG i CO2

+ przyzwoite osiągi

+ mocny blow back

 

- spory luz pomiędzy zamkiem a szkieletem

- ogromna gazożerność na GG

- brak oznaczeń (są wersje z oznaczeniami)

 

Najbardziej drażniący jest luz na zamku. Replika dosłownie klekocze podczas energicznego potrząsania. Włożenie magazynka niweluje ten efekt, ale dalej nie jest idealnie. Ma bardzo przyjemny blow back - solidnie kopie. Kupiłem go dość okazyjnie i tylko dlatego stwierdzam, że jest ok. Nie kupiłbym go za cenę sklepową (obecnie trochę ponad 400 zł). Za tę cenę można dorwać używkę TM. Z racji gazożerności (10-15 kulek na jednym nabiciu magazynka) raczej z niego nie korzystam. Zastanawiam się nad wymianą głowicy tłoczka, co ma podobno zaradzić gazożerności. Zamiast niego używam Sig Sauera P226, również KJW, i to jego bym polecił jako replikę w granicach 350 zł. Lepiej spasowany i dużo wydajniejszy, jednak niedostosowany do CO2 (o ile mi wiadomo).

Link to post
Share on other sites

Może dlatego, że dość okazyjnie go kupiłeś? :icon_biggrin:

Możliwe :icon_razz: Ale możliwe też, że jestem po prostu przewrażliwiony :icon_smile: Colt 1911 KSC kumpla nie ma na zamku praktycznie żadnego luzu, więc może stąd moje przeczulenie. W moim Colcie w przedniej części zamek ma luz w poziomie około 0,5 mm a w pionie blisko 1 mm i stąd to klekotanie. Nie miałem do czynienia z wieloma gaziakami w życiu, ale chyba nawet moja Beretta Bella była lepiej spasowana :icon_razz:

Edited by Pietracha
Link to post
Share on other sites

Owszem, używka. Aczkolwiek w pełni sprawna i praktycznie nienosząca śladów użytkowania. Widocznie taka już wyszła z fabryki. Z tym Bellem mogłem przesadzić, aczkolwiek luz jest i jest irytujący :P Niestety nie mam porównania z innymi Coltami KJW ale może rzeczywiście trafił mi się po prostu felerny egzemplarz.

Link to post
Share on other sites

Czyli ostateczne pytanie do 500zł

- Colt 1911 KJW (ta "gazożerność" mi nie pasuje) :icon_smile:

No niestety to spora wada tego Colta. Aczkolwiek z tego co się dowiedziałem pomaga wymiana głowicy tłoczka, o czym już wspomniałem. Ja spróbuję tego patentu jednak dopiero po nowym roku, teraz Colt mi nie jest na gwałt potrzebny. Z drugiej strony na CO2 podobno można wystrzelić około 2 magazynków.

 

Mówiłeś coś o używce TM, mógłbyś mi podać gdzie ową mogę znaleść?

Zaskoczę Cię pewnie, ale używaną replikę możesz znaleźć na Allegro, w komisie WMASGu (oraz innych, mniejszych forów) czy też w komisie sklepu Capri ASG :wink:

Edited by Pietracha
Link to post
Share on other sites
  • 2 months later...

A ja mam pytanie w związku z boczniakiem do ~450zł. Interesują mnie Klocki. Juz mam mętlik. Ładnie przedstawiają się nowe 4.gen od WE, ale większość poleca KSC, których nie mogę znaleźć w Polskim sklepie :/ Jakieś alternatywy polecacie?

 

Jak KSC glocki są dobre to ... <cenzura>

 

O WE na forach zagranicznych są całkiem dobre opinie, ale jak chcesz kupic coś naprawde dobrego to tylko TM.

Link to post
Share on other sites

Tercela już racze nie dostaniesz.Bell to dziadostwo.Rozpadło się po 1000 kulek(włączyło się full auto,bo jakaś zapadka się wytarła).Klekocze,itd.Ja bym sobie odpuścił i jak już to zastanowił się na klockiem,nawet we,bo faktycznie dobre opinie zbiera,no i jest klonem marui.

Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...