Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

Recommended Posts

Chciałbym sobie dorobić co najmniej celownik laserowy do AGM 003 a najlepiej całą szynę. I tu rodzą się pytania:

 

1. Czy to możliwe?

1.5 Możliwe w łatwy sposób?

2.Gdzie takie coś zdobyć?

3. Czy warto pomyśleć o czymś innym?

4. Jak się miewa sprawa z celownikami?

Link to post
Share on other sites

1. Laser to koszt większy niż replika. Nie opłaca się

2. jw

3. Można pokusić się o przymocowanie szyny ris a na nią kolimatora (najtańszy działający kosztuje 22zł) lub mechanicznych przyrządów celowniczych. Możesz użyć blachy, tworzywa sztucznego itp. Ogranicza Cię tylko własna inwencja. U mojej pompce zamontowałem muszkę wykonaną z grubej okleiny do mebli a szczerbinkę z kawałka blachy. Całość trzyma się i spełnia swoje zadanie od 1,5 roku.

4. Można celować po lufie, kwestia wprawy.

Link to post
Share on other sites

przepraszam że wtrące, ile magów najlepiej posiadać ? Jeden to 15 kulek z czego ostatnia nie najlepiej wchodzi. Od TG w zestawie dostajemy 3(45k) czy warto dokupić kolejne? czy szybkoładowarka daje rade podczas srzelanki czy też nie zdążymy nawet wystrzelać tych 3 magów (no chyba że sie postaramy)?

Link to post
Share on other sites

Ja się wtrącę co do laserka :icon_smile: Laserki dobre to duża cena, laserki bazarowe za 5zł nigdy nie widziałem takiego co świeci na 100 metrów. I jeszcze co do laserków, pamiętaj, żeby nie celować po oczach, po niemiłym incydencie w mojej grupie gdzie znajomy kupił "lepszy" laser zakończyliśmy ich używania bo coś się stało komuś... Bądż ostrożny, jeśli chcesz do cqb to laser się nada, ale celuj nisko, jeśli w lesie to laser wcale nie jest potrzebny a co do magazynków, zależy jak biegasz mój znajomy na 1 rundkę (30-40 minut) zużywa 3 magi i chyba 1 raz doładowywuje pierwszy i mu to starcza, ale nieraz się więcej wystrzeli a nieraz mniej, twój wybór, ja radziłbym dokupić ale nie wiem gdzie się strzelasz :icon_smile:

 

* Edit

 

Jeszcze jedno co do laserów z mojego doświadczenia :)

 

Musisz wiedzieć, że dobrze się strzela z przymocowanym laserem bo widać punkt gdzie "poleci" kulka, ale musisz pamiętać, że to Ciebie widać jak na dłoni z drugiej strony lufy ;)

Edited by Kemonator
Link to post
Share on other sites

Mam zamiar kupić szota na początek bo nie jestem w 100% przekonany do strzelanek. Grupa strzela sie w lasach, jeśli mi sie to spodoba mam odłożoną 4 cyfrową sumkę : ). Myślę nad zakupem od dłuższego czasu i stwierdziłem, że wybiąrę tą opcje + z 3 magi i 1k kuleczek gg(uważam, że to dobry wybór), a na świeta kupie coś lepszego (licze na promocje ^^). Dzieki za odpowiedz.

Link to post
Share on other sites

To laser ze sklepu z elektroniką, diodami, etc. Co do bezpieczeństwa, to znałem stawkę, ale mimo wszystko laser sobie chyba odpuszczę. Będę myślał nad jakąś szyną (nie wiem gdzie kupić) i kolimatorem czy innym celownikiem.

 

oleję to, że odpowiedziałem Ci już na Twoje pierwsze pytanie w innym temacie.

 

Co do lasera - on może być nawet z tyłka papieża wyjęty, bo to nie ma znaczenia. miałeś kiedyś w łapie laser? bo ja mam na swojej replice taki, który świeci na sto metrów. i kosztował 10 razy tyle, co Twój shotgun. i nie, taniej na sto metrów się nie da. laserem za 5 zł to możesz sobie poświecić w nocy w swoim pokoju.

Link to post
Share on other sites

To laser ze sklepu z elektroniką, diodami, etc. Co do bezpieczeństwa, to znałem stawkę, ale mimo wszystko laser sobie chyba odpuszczę. Będę myślał nad jakąś szyną (nie wiem gdzie kupić) i kolimatorem czy innym celownikiem.

Odpuść sobie i laser i kolimator, wydatki bez sensu przy cenie AGM-a. Poza tym shotgun z jakimkolwiek celownikiem wygląda co najmniej śmiesznie. Ja celuję "po lufie" i wystarcza to w 100%%.

 

Mam zamiar kupić szota na początek bo nie jestem w 100% przekonany do strzelanek. Grupa strzela sie w lasach, jeśli mi sie to spodoba mam odłożoną 4 cyfrową sumkę : ). Myślę nad zakupem od dłuższego czasu i stwierdziłem, że wybiąrę tą opcje + z 3 magi i 1k kuleczek gg(uważam, że to dobry wybór), a na świeta kupie coś lepszego (licze na promocje ^^). Dzieki za odpowiedz.

Jeśli strzelacie się głównie w lesie, to jednak radziłbym Longa.

Edited by Powała
Link to post
Share on other sites

Do lasu wersja Long jak najbardziej się nada. Jeśli chodzi o montowanie czegokolwiek na shotgunie to nie polecam. Po pierwsze oszpecisz replikę, po drugie nie widzę sensu. Kiedyś przykładałem do AGM szyny RIS zdjęte z M47 od DE i pasowały na szerokość. Trzeba byłoby tylko robić dziurki w body żeby je przykręcić albo na klej ale tak jak pisałem - nie widzę w tym jakiegokolwiek sensu.

Jeśli chodzi o liczbę magazynków to ja działałem z 6 i zazwyczaj nie wystrzelałem nawet dwóch ale zdarzały się (rzadko) takie akcje gdzie strzelaliśmy długo i dużo a jakoś nikt nie mógł nikogo trafić. Wtedy i 6 nie starczało - musiałem doładowywać. Jeśli chodzi o ostatnią kulkę z magazynka to można ją załadować do repliki - w trakcie przeładowania trzeba trzymać ręplikę do góry nogami. Przy odrobinie wprawy nie sprawia to problemu.

Link to post
Share on other sites

A ja polecę krótką wersję.

 

Mam w domu trochę replik strzelb tego typu - zarówno z kolbami jak i bez. Kiedy kupowałem pierwszego AGMa, a wcześniej miałem do czynienia wyłącznie z długimi "pompkami" - długo zastanawiałem się czy wziąć wersję z kolbą czy bez. Wziąłem wersję bez kolby i nie żałuję. Jest dużo bardziej poręczna, łatwa w transporcie, a celowanie z niej jest proste i intuicyjne (choć gdybym w ten sposób celował z ostrej wersji, to wybiłbym sobie zęby).

 

Argument z łatwiejszym przeładowaniem repliki strzelby z kolbą jest trafny, ale nie w przypadku AGMa - tutaj czółenko przeładowania chodzi bardzo lekko. Różnicę natomiast rzeczywiście da się odczuć w przypadku pompek takich, jak choćby Benelli (M56) od DE.

 

Od momentu kupna pierwszej pompki bez kolby - kupiłem jeszcze dwie kolejne, również jej pozbawione :icon_smile:.

 

Różnica w cenie też przemawia na korzyść wersji krótkiej. Zdecydowanie bym właśnie ją wolał.

Link to post
Share on other sites

W AGMie komora HU jest tak skontruowana, że bez łamania jej nie wyjmiesz gumki - jeśli nie wymienisz komory (a musiałbyś najpierw znaleźć pasującą) to nie wymienisz gumki. Nie wiem jak gumka radzi sobie w zimę - nie strzelałem - ale latem działa elegancko.

Link to post
Share on other sites

Mój kuzyn ma tą replikę w wersji long i nie narzeka, osobiście do CQB wziąłbym short, a do lasu long.

Co do przyrządów celowniczych, to jak wyżej koledzy pisali - odpuściłbym. Da się zrobić prowizoryczne DZIAŁAJĄCE dobrze, ale

jak z tego strzelałem to na wyrzucie bez problemu trafiałem na 15-20 m, później trafiałem wzorując się na locie pierwszej kulki :)

Link to post
Share on other sites

Ja mam na moim dorobioną szynę i na niej kolimator - bo takie mam zboczenie :P Nawet na rewolwerze miałem kolimator, tylko kabury nie można na to było dorwać żadnej :P

 

Kulki - używam .28 G&G, ale .25 też ładnie latają. Tak, wiem, paczka tego kosztuje 2/3 tego, co sama strzelba. I dla mnie tylko z kolbą, nawet w CQB. A na 50m widziałem, jak chłopaki z tych shotów zaliczali trafienia. Tuksiak się kiedyś (bez przyrządów, bo człek to staroświecki) strzelał na 50m (tak, dobrze piszę, 50m, taśmą odmierzone) do puszki po piwie. Stałem przy tej puszce i podawałem mu poprawki: siódmą kulką trafił. Kulki .25 G&G.

Link to post
Share on other sites

Moim zdaniem najlepsza rzecz dla początkującego z budżetem poniżej CM.028.

A i dla bardziej zaawansowanego - idealna replika na spring party, na pożyczkę dla gosci, czy na czas, kiedy podstawowa długa replika leży w serwisie.

 

Tak, ganiałem z tym na zwykłych łupankach przeciw AEG'om, kiedyś nawet na dynamicznym scenariuszu. Skuteczność miałem oczywiście dużo niższą niż z moim P90, ale wiedziałem, że nie ma co nastawiać się na skuteczność, i po prostu poszedłęm dobrze się bawić :D

Link to post
Share on other sites
Guest
This topic is now closed to further replies.
×
×
  • Create New...