Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

Jaka Luneta AK


Recommended Posts

Witam,

 

Jestem posiadaczem repliki AK 74 (Cymka 045A) i postanowiłem zakupić do niej lunete. Jako, że nie miałem z lunetami nigdy nic wspólnego chciałbym prosić posiadaczy o jakieś rady. Chciałbym wydać na lunetę nie więcej jak 160 złotych żeby razem z szyną zamknąć się w 200 złotych:)

 

Pozdrawiam!

Link to post
Share on other sites

Naprawdę potrzebna ci ta luneta, czy po prostu chcesz sobie dopisać kilka punktów lansu?

Na twoim miejscu wydał bym to 200zł na części i (jeżeli jeszcze tego nie zrobiłeś) wymienił podstawowe rzeczy, czyli gumkę HU i lufę.

Imho luneta przy karabinie szturmowym jest totalnie zbędna...

Edited by stalker51
Link to post
Share on other sites

Gumka już zakupiona, nad lufą jeszcze się zastanawiam czy zaszaleć z promykiem i wydać prawie połowę tego co na replikę na lufę czy jednak stonować i kupić systema. A co do lunety to poprostu wydaje mi się, że wygodniej będzie się z tego strzelać niż po replice. A co do lansu to raczej nie ten motyw. Generalnie bardziej na AK podoba mi się kolimator ale wydaję mi się, że luneta będzie dla mnie wygodniejsza;)

 

 

 

Pisz staranniej.

Edited by axelrybaczewski
Link to post
Share on other sites

Co do tej przydatności to masz rację jednak od zawsze miałem fioła na pkt lunet i prędzej czy później taką zakupię;) Jesli chodzi o wstyd to ile ludzi tyle gustów- osobiście nie uważam, że AKS powinien zostać goły i grzechem jest jakakolwiek próba ozdabiania go. A kolimatora nie chcę bo to jednak nie to samo i po drugie słyszę same złe opinie wiążące się z przyciemnionym obrazem utrudniającym rozgrywkę.

Link to post
Share on other sites

Nie wiem skąd czerpiesz informacje.

Mialem 4 kolimatory i ani jeden nie ściemniał obrazu, ten problem mają raczej lunety.

Tak jak w fotografii im dłuższy obiektyw ( zoom ) tym mniej światła wpada. Kolimatory zoomu nie mają więc wpada Ci 100% światła.

 

Suka jest bardziej rozpylaczem niż karabinkiem precyzyjnym, luneta pasuje na tym tak jak na mp5.

Ja bym dał kolimator, jak nie lubisz hamerykańskich to jakiś radziecki np Rusak (Pycak) lub PK-AS

Link to post
Share on other sites

Co do informacji to pytałem kilku ludzi z forum u których w galerii widziałem kolimatory. Jeśli chodzi o to czy pasuje luneta do akacza to masz trochę racji jednak lunety poprostu i się podobają. Ale jeśli już chodzi o kolimator to możesz polecić coś w cenie którą podałem w pierwszym poście?

 

I jeszcze co do zaciemniania obrazu

http://allegro.pl/profesjonalny-otwarty-kolimator-laser-4-tryby-o-i2728566029.html

 

Uważam, że jednak jest on przyciemniony.

Link to post
Share on other sites

osobiście nie uważam, że AKS powinien zostać goły i grzechem jest jakakolwiek próba ozdabiania go. A kolimatora nie chcę bo to jednak nie to samo i po drugie słyszę same złe opinie wiążące się z przyciemnionym obrazem utrudniającym rozgrywkę.

 

W pełni podzielam Twoje zdanie, AKSU świetnie nadaje się na choinkę (choćby cudo Owna, do zobaczenia w dziale z fotkami). Ale, chłopie, ulituj się, luneta w AKSU pasuje równie dobrze jak do Ingrama... Co do kolimatorów to nawet jeśli szybka przyciemnia, to przecież przez ten celownik celujesz obojgiem oczu :)

Link to post
Share on other sites

Mi się bardzo podobała replika użytkownika Parq, również gdzieś tam w galerii widziałem fotki. Ok, pod naporem z różnych stron zaczynam się rozglądać za kolimatorem, axelrybaczewski - dziękuję za tego rod dotta. Po prostu jeśli okaże się, że niefajnie mi się pracuję z kolimatorem, sprzedam go, zakupię lufę i wrócę zdać opinie:P

 

Pozdrawiam!

Link to post
Share on other sites

Co do informacji to pytałem kilku ludzi z forum u których w galerii widziałem kolimatory. Jeśli chodzi o to czy pasuje luneta do akacza to masz trochę racji jednak lunety poprostu i się podobają. Ale jeśli już chodzi o kolimator to możesz polecić coś w cenie którą podałem w pierwszym poście?

 

I jeszcze co do zaciemniania obrazu

http://allegro.pl/pr...2728566029.html

 

Uważam, że jednak jest on przyciemniony.

 

Używam tego typu koli na tej replice. I jak dla mnie jest OK.Zabezpiecz tylko szkiełko dodatkowo grubą np. pleksą.

http://picasaweb.goo...433467965220498

 

Moja suka przed modernizacją w rękach kumpla.

Link to post
Share on other sites

Ja w swojej Becie Specnaz używałem prawie rok kolimatora Swiss Arms ze zbrojowni http://zbrojownia.linuxpl.com/product_info.php?cPath=41_55&products_id=644. Kolimator nieco podobny kształtem do ruskiej Kobry, więc może służyć jako tani, niekoszerny zamiennik:P. Moim zdaniem dobrze prezentuje się na kałachach w drewnie. Dodatkowo miał bardzo dobrą jakość plamki i jest w dobrej cenie ;)

 

Ten kolimator otwarty z linka mam aktualnie. Jeśli chodzi o ściemnianie to nie ma co się obawiać - zaciemnienie obrazu jest bardzo małe. Największą bolączką w moim jest słabo świecący celownik. W lesie jest ledwie co widoczny praktycznie niezależnie od nasłonecznienia, za to o wiele lepiej sprawuje się w budynku.

 

Lunety na AKSU bym nie brał - Panie! Przecie to subkarabinek :D

Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...