Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

Propozycja, nowa replika po okazyjnej cenie


Recommended Posts

Witajcie, już dawno tu nie pisałem :icon_wink:. No ale do rzeczy.

 

Zamarzyła mi się ostatnio metalowa replika pistoletu Samurai Edge (to przerobiona wersja M92 pochodząca z uniwersum Resident Evil - kto grał ten wie). Kilka wytwórni oferuje takie pistolety, ale niestety w wersjach starszych. Mnie interesuje konkretna replika, wzorowana na broni Alberta Weskera z Resident Evil 5. Niestety takowa chwilowo... nie istnieje. Oto ona:

 

RE5SamuraiEdge.jpg

 

Jest jednak dosyć prosty sposób by samemu ją stworzyć. Wystarczy "tylko" posiadać 2 repliki starszego modelu:

 

hk3p_ps_sesmb_sv_m.jpg

hk3p_ps_sesmb_m.jpg

 

Całość sprowadzi się do wymiany zamka z czarnej do srebrnej (banał), oraz przełożenia spustu - również z czarnej do srebrnej (to już nieco trudniejsze, ale da radę).

 

Teraz konkretnie po co to wszystko piszę. Jestem kolekcjonerem replik a nie graczem. Po całej tej operacji zostaną mi 2 egzemplarze - ten który chcę mieć, oraz taki który jest mi zupełnie zbędny (złożony z pozostałych części - czarny korpus, srebrny zamek + srebrny kurek).

 

Chciałbym więc zapytać: Czy ktoś byłby zainteresowany zakupem tej drugiej repliki? Kieruję propozycję głównie do graczy, którym nie zależy na wyglądzie i aspektach estetycznych. Wszak za wyjątkiem małego "oszpecenia" będzie to w dalszym ciągu w pełni funkcjonalna, zupełnie nowa i nieużywana, metalowa replika od WE (+ 2 małe różnice - tłoczenia na zamku, oraz okładziny inspirowane wspomnianą wcześniej grą). Jeżeli ktoś się na tym zna, mógłby nawet pomalować sobie zamek i kurek na czarno, by przywrócić replice dawny stan.

 

Absolutnie nie mam zamiaru na tym zarobić, ani tym bardziej nikogo oszukać. Sprzedałbym replikę za jej normalną cenę, ewentualnie opuszczając kilka złotych. Myślę że koszt całkowity (łącznie z wysyłką ode mnie do nabywcy) zamknąłby się w 400zł.

 

Oczywiście żadnych "spółek" czy składania się. Repliki sprowadzę na własny koszt do Polski, nabywca zapłaci gdy już wszystko będzie gotowe, nie wcześniej.

 

MOŻLIWOŚCI:

1. Mogę wysłać złożoną replikę lub w częściach, jeżeli ktoś chce mieć pewność i zając się "montażem" samodzielnie.

2. Mogę zlecić "transplantację" zawodowcom z serwisu, ale to wygeneruje dodatkowe koszty.

3. Jeżeli komuś nie zależy, chętnie zostawiłbym sobie drugą parę okładzin, oczywiście spuszczając nieco z ceny.

 

BONUS:

Jest to edycja limitowana replik, więc za jakiś czas ich już pewnie nie będzie. Nie tak dawno temu kolega podjął się podobnej operacji jaką ja mam zamiar wykonać. On jednak budował na podstawie repliki od TM. Problem miał taki, że ich edycja Samurai Edge jest już od dawna niedostępna. Kupił więc zwykłą chromowaną M92 od TM, a potrzebne części od SE znalazł w internecie. Za czarny zamek oraz kurek (oczywiście z ABSu, jak to u TM) zapłacił 90 funtów, a za okładziny 45...

Jeżeli więc ktoś jest cierpliwy to kto wie, może kiedyś na tym zarobić sporą kasę. Ja nie jestem :icon_wink:.

 

Jeżeli macie pytania lub sugestie, proszę pisać tutaj i/albo na PW.

 

Pozdrawiam.

Edited by Crow
Link to post
Share on other sites

Zainteresowania jakoś nie widzę... A myślicie że dałoby radę sprzedać replikę na części? Kombinuję jakby się tu pozbyć tego drugiego pistoletu i nie być na tym zbytnio stratnym. Wystawiać na Allegro czy Ebay raczej nie ma sensu, bo zdjęcie takiego mieszańca na pewno odstraszy większość potencjalnych kupców.

Link to post
Share on other sites

Teoretycznie mogę, ale obawiam się o jakość wykonania takiej przeróbki (bo co tu kryć, malarz ze mnie żaden). Trzeba by to oddać do jakiegoś lakiernika, żeby fachowo pomalował (np. proszkowo), z podkładem i ze wszystkim. To z kolei pewnie byłoby droższe niż zakup 2 replik (pamiętam ile wołali za pomalowanie durnego lusterka...). Poza tym to już nie będzie oryginalna część, co wpłynie negatywnie wartość kolekcjonerską :icon_wink:.

 

Może znacie kogoś kto lubi repliki WE i byłby skłonny coś takiego kupić? Jeżeli przeszłoby bez cła, to mógłbym absolutnie pojechać po kosztach, nawet wysłać do nabywcy na własny koszt. Byle tylko za pistolet się zwróciło :icon_smile:.

Edited by Crow
Link to post
Share on other sites

@14100715

 

http://youtu.be/3UvTnCnjnY0?t=1m45s

 

Wiadomo że idealnie nie będzie. Oryginał ma dłuższy beavertail (nie pamiętam polskiej nazwy ;>), szynę taktyczną wbudowaną w korpus i nieco inny kształt, ale to tylko kosmetyka. Efekt jaki można osiągnąć mnie zadowala :icon_wink:. Koleś z filmiku zrobił dokładnie to co ja mam zamiar zrobić i wyszło super. Ciekawostka, gość wykonał już kilka takich przeróbek i sprzedaje swoje dzieła w necie. Ostatnia partia w skład której weszło 5 sztuk, rozeszła się na pniu. Dosyć zadziwiające, biorąc pod uwagę cenę - 360 dolarów za sztukę, jakieś 150 więcej niż wynosi cena 2 replik...

 

@dexterkrak

 

Rozumiem co masz na myśli. Sam zdaję sobie sprawę, że WE to repliki bardziej pokazowe niż użytkowe. Nie mam jednak zbyt wielkiego wyboru. Jedyną alternatywą jest TM, ale to zupełnie odpada z uwagi na dostępność (a właściwie jej brak) no i przede wszystkim plastik. Może z tej repliki od WE sobie nie postrzelam, ale jednak co metal to metal, dla kolekcjonera nie będącego graczem to priorytet :icon_wink:.

 

Z drugiej strony wiem że jednak istnieją osoby które WE posiadają i są całkiem zadowolone. Może ktoś chciałby kupić na części, albo po prostu zapasowy egzemplarz do gry.

 

PS. Spotkałem też identyczne repliki od HK3P, ale z tego co wiem to są po prostu WE tylko bodaj licencjonowane - poprawcie mnie jeżeli się mylę.

Edited by Crow
Link to post
Share on other sites

Po prostu zwrot kosztów, żadnego zysku dla siebie.

 

Możliwości mam zasadniczo 2:

 

1. WGC Shop

===========

http://www.wgcshop.c...dge&catid=&cat=

 

http://www.wgcshop.c...dge&catid=&cat=

 

2. Evike

=======

http://www.evike.com...oducts_id=37582

 

http://www.evike.com...oducts_id=36485

 

 

Na WGC repliki widnieją jako wytwór HK3P, ale wydaje mi się że są to po prostu WE pod inną nazwą (jak już wspomniałem, proszę mnie poprawić jeżeli się mylę).

 

Z którego będzie lepiej zamówić? Szczerze mówiąc nie wiem. Z WGC już kupowałem i wszystko odbyło się bez komplikacji, z Evike jeszcze nie. Może ktoś bardziej doświadczony wypowie się w tej kwestii. Sądzę jednak, że Evike może być droższy pod względem transportu i bardziej narażony na oclenie (bo to jednak USA).

 

Czarna replika (obliczam na jej podstawie bo jest tańsza i to ją - w większej części, nie licząc zamka i kurka które będą srebrne - mam zamiar odsprzedać) kosztuje od 92 do 100 dolarów, czyli na nasze od 291zł do 316zł (i trzeba brać pod uwagę spread przy przeliczaniu walut, ale to nie będzie wielka różnica).

Gdy już pistolety znajdą się w Polsce, jestem skłonny wysłać paczkę do nabywcy na własny koszt, jeżeli nie będzie on zbyt powalający. Będzie to zależało zapewne od wagi przesyłki - zawsze kilka groszy nabywca zaoszczędzi ;>. Zakładając że nie będzie wpadki w urzędzie celnym, więcej kosztów nie przewiduję.

 

Proponuję też, by podpiąć się pod jakieś zamówienie zbiorowe, koszt przesyłki zmaleje. Na WGC coś się znajdzie, na Evike nie wiem.

 

Z grubsza chyba tyle, żadnych prowizji dla siebie nie uwzględniam, bo jak wspomniałem nie taki jest mój cel. Koszt całkowity nie powinien przekroczyć 400zł (najwięcej zależy od przesyłki i cła).

 

PS. Byłbym wdzięczny gdyby ktoś z "wiedzących" potwierdził tożsamość replik od WE i HK3P.

Edited by Crow
Link to post
Share on other sites

@Up

 

Tylko że ja nie widzę powodu, by sprowadzać zupełnie nową replikę a potem sprzedawać ją za 50% ceny, dobroczyńcą nie jestem :icon_wink:. Owszem mogę spuścić z ceny kilka złotych, ale na pewno nie 200... Z resztą gdzie kupisz nówkę ze taką cenę? Ja nigdy nie widziałem podobnej oferty, wręcz przeciwnie w Polsce mocno zawyżają (np. za jednego Colta zapłaciłem 400zł razem z transportem z Hong Kongu, a w Polsce za identyczny model wołali ponad 600...).

 

Z resztą WE nie są takie najgorsze. Kupno w pełni metalowej repliki od lepszej jakościowo wytwórni niż WE, to wydatek rzędu 150-200 dolarów i więcej. Chcąc kupić coś na poziomie TM ale z metalu, to już niezły szok dla portfela (300 dolarów +).

 

WE zapewnia "metalowe doznania" i całkiem przyjemne poczucie realizmu, za relatywnie niewielką cenę. Jest bardzo dobre zwłaszcza dla kolekcjonerów takich jak ja. Dla mnie nie liczą się osiągi albo jakoś wykonania wewnętrznego. Ważne by replika była metalowa, ładna zewnętrznie i dobrze wyważona.

Edited by Crow
Link to post
Share on other sites

Może jednak taki mieszaniec znajdzie swojego amatora, popatrzcie, prosto od Marui:

 

tm_ps_m92f_ss_m.jpg

 

Mniej więcej coś takiego będę miał do zaoferowania, tyle że z czarnym magazynkiem i srebrnym kurkiem. Dodatkowo oczywiście okładziny w stylu Samurai Edge i tłoczenia na zamku (również w stylu SE). O takie coś:

 

pis.png

 

@dexterkrak

 

Z prostej wykładni wyrażenia "najgorszy" :icon_wink:. Oznacza ono mniej więcej tyle, że już nic gorszego nie ma. To z kolei gruba przesada. Jasne że WE daleko do dobrych replik, ale nazywanie ich najgorszymi to jednak przegięcie, zwłaszcza zważywszy na cenę.

Edited by Crow
Link to post
Share on other sites

No własnie zważywszy na cenę to po mojemu klamki WE są najgorsze. Nadrabiają tym, że robią różne udziwnione modele np z bajek ale same repliki jako repliki w tym przedziale cenowym (bo jednak nie porównujmy do takich za 200zł) coś mi się zdaje, że są najgorsze.

 

 

Oczywiście, jesteś kolekcjonerem więc wiele używał jej nie będziesz to jest nawet nadzieja, że Ci błyszczyk i lakier nie zlezą (niewielka ale jednak jest). Po prostu ciężko Ci będzie sprzedać używaną klamkę WE (tą drugą) za cenę zbliżoną do nowej.

Link to post
Share on other sites

Ja bym jej używaną nie nazwał. Mam zamiar jedynie zamienić 2 części miejscami, zamiast czarnych będą srebrne, ale w dalszym ciągu zupełnie nowe.

 

Byłbyś w stanie znaleźć replikę full metal M9, w cenie do 100 dolarów za nówkę? Bo ciekawi mnie czy faktycznie znajdzie się coś poza WE, co będzie lepsze niż WE.

 

PS. Repliki z bajek? O tym nie słyszałem ;d.

Edited by Crow
Link to post
Share on other sites

Toteż staram się znaleźć chętnego jeszcze przed zakupem, by miał świadomość że nie wciskam mu jakiegoś zużytego starocia, tylko oferuję replikę prosto ze sklepu, po wymianie raptem 2 części (z nowych na nowe, ale w innym kolorze). Jestem nawet skłonny zlecić to jakiemuś serwisowi, by uspokoić potencjalnego nabywcę (choć już robiłem takie rzeczy i wielce skomplikowane to nie jest).

Edited by Crow
Link to post
Share on other sites
Guest
This topic is now closed to further replies.
×
×
  • Create New...