Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

Drewniany Body do L96


Recommended Posts

Witam,

 

ostatnio rozkladalem mojego aresa aw338 i wpadlem przy tym na pomysl zeby przerobic obudowe na drewniana - wiem tak naprawde to nie pasuje do tego modelu, no ale w koncu tu chodzi o personalizacje.

Mysle o drewnie twardym conajmniej z zakresu kG/cm² 500+. Czy ktos juz kiedykolwiek cos takiego zrobil? Jesli tak to z jakim efektem? Ah, i planuje zrobic te czesci bez klejenia. Tzn. ze chce wykorzystac lite drewno i zrobic czesci z calych kawalkow drewna.

Niestety mieszkajac w miescie nie mam zbyt wiele mozliwosci zabrania sie za to (nawet nie mam tu piwnicy), wiec szukal bym tez stolarza na terenie Poznania. Znalazlem juz pare i mimo tego ze w swoich ofertach maja raczej meble na miara to sie do nich zglosze - chyba ze ktos z was zna dobrego stolarza ktorego mogl by mi polecic.

Moj ojczym jest stolarzem (moze dlatego wpadlem na taki pomysl) ale mieszka bardzo daleko i ciezko bylo by mi sie dogadac w kwestji szczegolow.

 

Pozdrawiam!

Link to post
Share on other sites

Przemyslalem sprawe. Problemem bylo to ze kupujac moja replike nie zdawalem sobie sprawy ze istnieje wersja sprezynowa z taka sama obudowa jak wersja gazowa (CNC) - moja byla z kompozytu, a nie przepadam za nim. Okazalo sie jednak ze mozna dostac przez specialny katalog obudowe z CNC do modelu sprezynowego - czyli zamienie swoj kompozyt i drewno nie bedzie potrzebne.

Jako wytlumaczenie: kompozyt byl najgorsza opcja, drewno wydawalo sie fajna alternatywa - ale teraz jak mam dostep do body CNC to sobie chyba dam spokoj, moze optycznie drewno tez nie bylo by najbardziej pasujaca opcja dla repliki L96 :) Ale wielkie dzieki za pomoc wam wszystkim! ;)

Link to post
Share on other sites
  • 2 weeks later...

I tak jak Lesio mowil - loze i kolba sa dostepne jedynie w wersji nylon fiber. Nieporozumienie ktore powstalo przez dosc badziewna odpowiedz ktora otrzymalem od jednego z serwisow.

Wiec znow sie za calosc zabiore. Wybralem juz rodzaj drewna ktory chcial bym uzyc, czyli to ktore uzyto przy BOA10-22 (http://blackopsairsoftguns.com/boa1022). Sadzac po wzorze i kolorze jest to rodzaj drzewa orzechowego - co sie dobrze sklada ze wzgledu na wlasciwosci tego drewna.

W innej sekcji forum (jestem z poznania, dlatego w wielkopolskiej) szukalem informacji gdzie dac cos takiego zrobic (jako mieszkaniec centrum ciezko mi samemu to zrobic - brak maszyn i miejsca :icon_smile: ),konkretnych odpowiedzi nie bylo, ale na googlach natknolem sie na firme http://guntuning.com/. Czy ktos moze juz mial z nimi do czynienia?

 

Jak zawsze przepraszam za lekko koslawy polski i pozdrawiam! :icon_smile:

 

Mic86

Edited by mic86
Link to post
Share on other sites

Kiedy na allegro (0,5-1 .r) gość wystawiał drewniane kolby do L96 , miały piękne widoczne słoje . Poszukaj w archiwum allegro gościa , jeżeli dalej siedzi w fachu to nie będziesz miał problemu z podawaniem wymiarów i dopasowywaniem .

Postaram sie znalezc moze bedzie taniej, a w miedzyczasie rozmawialem z ludzmi od guntuning.com. Nie maja problemu zrobienia czesci na zamowienie. Cena to okolo 500zl za calosc (na surowo) a z wykonczeniem trzeba doplacic okolo 250-300zl. Jest to cena za czesci z buku. Orzech bedzie troche bardziej kosztowny.

Dobra wiadomosc to fakt, ze firma ma siedzibe w Swarzedzu (jestem z Poznania, czyli tylko 13km od Swarzedza). Moge wiec wybrac sie osobiscie z cala replika. Dla osob ktore by chcialy zalatwic calosc poczta tez nie ma sprawy. Bede sie dalej kontaktowal z nimi w tym tygodniu i zdam relacje. :)

 

Pozdrawiam!

Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...