Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

Gotowe Mosfety - proszę o opinię


Recommended Posts

Mile widziane opinie praktyków, a nie teoretyków, którzy kierują się tym co jest napisane na tym forum.

Zastanawiam się nad Mosfetem do Minimi. Oczywiście wiem, że w cenie 20 zł można skleić własny, ale po pierwsze leniem jestem, po drugie umiejętności moje są kulejące ;) Podsyłam dwa linki, pytanie do Was - co o tym myślicie?

 

http://allegro.pl/mosfet-shark-v-2-ab-aeg-asg-do-t-deans-pelny-uklad-i2851780091.html

 

http://allegro.pl/mosfet-gate-gds-4005ab-z-hamulcem-gwar-i2841560359.html

Link to post
Share on other sites

Np. żeby nie wymieniać tego mikrostyku co 2 m-ce?

 

Dokładnie jak wyżej? Żeby zminimalizować grzanie się styku? I skoro jest tylko auto, to może żeby je trochę ulepszyć, w końcu w broni wsparcia o to chodzi prawda?

 

Pytanie co do opinii - z doświadczenia wzięte? Posiadacie ten konkretny mosfet? Macie minimi?

 

I jeszcze jedno:

 

O shark-u moge powiedzieć tylko, ze kable są syfiaste na lipo 11,1 i lipo 7,4 się grzeją. A nie powinny.

Po wymianie na kable o średnicy 5mm problem zniknął.

 

Kable 5mm ???!!!

Link to post
Share on other sites

Pytanie co do opinii - z doświadczenia wzięte? Posiadacie ten konkretny mosfet? Macie minimi?

Czując się niejako wywołany... Posiadamy (jako broń zespołową, par excellence :) ) minisa, który od ~2 lat ma mosfet Kicpy, z hamulcem. Ale niedawno Kicpa dał mi nowy, bez hamulca i kazał wymienić. ;)

 

W każdym razie, o ile jest używany, to raczej się go nie oszczędza (w końcu jak coś jest wszystkich, to tak jakby było niczyje ;) ) i żadnych usterek związanych mosfetem ani przez niego wywołanych/współpowodowanych, nie odnotowałem. Natomiast poprawiła się tzw. kultura pracy km-u -szybkostrzelność jest większa i nie trzeba co 2 m-ce wymieniać kostki stykowej na nową.

Link to post
Share on other sites

Czując się niejako wywołany... Posiadamy (jako broń zespołową, par excellence :icon_smile: ) minisa, który od ~2 lat ma mosfet Kicpy, z hamulcem. Ale niedawno Kicpa dał mi nowy, bez hamulca i kazał wymienić. :icon_wink:

 

W każdym razie, o ile jest używany, to raczej się go nie oszczędza (w końcu jak coś jest wszystkich, to tak jakby było niczyje :icon_wink: ) i żadnych usterek związanych mosfetem ani przez niego wywołanych/współpowodowanych, nie odnotowałem. Natomiast poprawiła się tzw. kultura pracy km-u -szybkostrzelność jest większa i nie trzeba co 2 m-ce wymieniać kostki stykowej na nową.

 

Kicpy tzn jaki?

Link to post
Share on other sites

Z tego co wiem na razie pracuje nad końcem świata - a potem się okaże. ;)

 

Jeśli chodzi o to jakich jego mosfetów używam (poza tym, że z hamulcem) to nie ma pojęcia - ja tam nie ogarniam jego modeli i generacji. Jak zobaczy to niech sam, napisze..

Link to post
Share on other sites
  • 3 weeks later...

Panowie i Panie.

Potrzebuje w miarę pilnie jakiś produkt własnej roboty, nie koniecznie za AB, ale takie coś sprawdzonego aby mi zaraz nie padł w konfiguracji Sp150 i 3S.

Mój mistrz poza zasięgiem a akurat w replice miałem produkt kogoś innego i niestety po ponad 2 latach tyrania padł w tą niedziele.

Polecicie coś?

Link to post
Share on other sites
  • 1 month later...

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...