Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

Recommended Posts

A może jak ktoś ma poczucie krzywdy to niech sobie da na luz z wojskiem. Można robić tyle innych fajnych rzeczy. np. iść na kasę w Biedronce. Albo cokolwiek innego robić. A nie tylko jęczęć, że syf i malaria (mam to samo pracując w szkole jako nauczyciel).

Generalnie wojsko nie jest od tego aby poobciągać komuś ego.

Link to post
Share on other sites

Marnowanie zasobów boli najbardziej, zarówno finansowych kraju jak i osobowych. Nie będę się rozwijał, ci co trochę posłużyli wiedzą jak to działa.

Nie ma to jak wypady na dołek saperski z bonusem 40 PAXów bo minimaxa trzeba przecież zaliczyć...

Dobre są też grudniowe poligony w celu wystrzelania limitów.

Ja się skrzywdzony nie czuje, odnajduje się w tym całym bajzlu. Mimo wszystko nie raz przecierałem oczy, gdyż nie wierzyłem w to co widziałem.

Nie trzeba lat reform by naprawić drobnostki, które np. w prywatnej firmie byłyby nie do pomyślenia.

Nasza armia mydli oczy na potęgę gdzie się da i komu się da. Zamiast wyłożyć kawę na ławę że coś jest zepsute, wolą zawiesić tabliczkę "do remontu". Przecież nikt nie chce za swojej kadencji zbędnych problemów.

Nie płaczę tu dlatego że jest mi źle, smuci mnie fakt że tak na prawdę nasza armia jest w opłakanym stanie.

Link to post
Share on other sites
Guest Dawid4009

@Szmer, ale Ty to wiesz, wiem to ja, ale są tacy którzy tego nie wiedzą. I oczywiście, skoro narzekamy, to jesteśmy biedakami którym wojsko ratuje 4 litery :)

Trzymaj się tam dzielnie- co do paxów to nic się nie zmieniło od poprzedniej zmiany, z tą różnicą że z nami bujali na Vulcan:)

Wesołych świąt dla Was chłopaki, i pozdrowienia od ekipy z Krakowa z którą biwakowaliście w Bagram w październiku!

Link to post
Share on other sites

Szmerglu nic odkrywczego nie napisałeś. Serio.

Natomiast zawsze dziwi mnie jęczenie, że to, że tamto, że oszukali mnie obiecując xyz. Znam w pip ludzi w wojsku i owszem narzekają na beton. Ale mówią, że robią swoje (czyli to czego od nich oczekują ci z góry).

Jak mają głowy to i tak wypłynięcie na górę nie stanowi dla nich problemu.

A jak ktoś narzeka, że syf i malaria to serio niech zmieni pracę (bo nie służbę). Będzie lepiej dla wszystkich. Bo i nie wszyscy powinni być w wojsku.

Link to post
Share on other sites
Można robić tyle innych fajnych rzeczy. np. iść na kasę w Biedronce.

Właśnie problemem jest to, że ta nieszczęsna kasa w Biedrze jest porównywalną alternatywą, a nie powinna być. Służba wymaga sporego poświęcenia, gotowości do narażenia życia, a wzamian daje relatywnie niewiele - taką sobie kasę i obietnicę zwolnienia przed emeryturą. W porównaniu z zaproponowaną koledze Bundeswehrą oferta naszej armii wypada blado.

Link to post
Share on other sites

Dread ale to samo jest w szkolnictwie. A nie siedzę w szkole dla etatu (pełnego) wynoszącego 30 godzin w skali tygodnia jako nauczyciel (nie tablicowy ale robię zastepstwo za koleżankę na wychowawczym dodatkowo), który użera się z małolatami i ich rodzicami. Dziwi mnie to, ze ludzie się dziwią temu co w wojsku zastają i krzyczą że zostali oszukani. Tak to już jest w realiach sfery publicznej.

Link to post
Share on other sites

Tylko że w szkoła nie oszukuje całego narodu na grube miliony...

Nie twierdze że Ministerstwo edukacji nie trwoni pieniędzy, ale na pewno nie na taką skalę jak MON.

Wciąż zadziwia mnie Twoja postawa usprawiedliwiania tego zjawiska. Czasy komuny, gdzie każdy z nas musiał się na to godzić przeminęły.

Link to post
Share on other sites

Szmerglu zdziwiłbyś się gdybyś zobaczył jak są marnowane pieniądze w oświacie. Kliki, wazeliniarstwo i kwitologia nie gorsze niż w MONie.

I nie usprawiedliwiam czegokolwiek. Natomiast wyśmiewam postawę wszystkich zołnierzwanabe, że nie jest tak jak w telepudle/ynternetach i że nie mogą robić co chcą. Zwyczajnie w świecie wiem, że świat nie jest taki jakimby się chciało aby był i nikt nie spowoduje jego przystosowanie się do naszych warunków tylko na odwrót.

Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...