Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

części od wersji ostrej do g36


Recommended Posts

Te części (od ostrej) mogą kosztować więcej niż niejedna replika więc jeżeli byś je dostał (kiedyś widziałem górnego RISa od ostrej za jedynie 850zł) "legalnie" to pewnie i tak nie obeszłoby się bez przeróbek.

Edited by Azot174
Link to post
Share on other sites

witam ! mam pytanie czy ktoś wie jakie części dam rade zmienić w g 36 na te z wersji ostrej słyszałłem o górnej szynie z optyką , i rączce przeładowania ale nie wiem gdzie mógłbym je kupić :C

Witam,

akurat o rączce przeładowania nie słyszałem, ale mogę potwierdzić że wszystkie rodzaje szyn górnych ( wersja KSK,HKV itp.) pasują.

Nie obejdzie się oczywiście bez dopasowywania, więc potrzebne są elementarne zdolności manualne. Tłumik płomienia też pasuje, po dorobieniu adapreta u tokarza. Natomiast jedyny element pasujący bez problemu to zawieszenie taktyczne :icon_razz: Trochę gorzej wygląda sprawa z kolbą lub chwytem przednim. Aspektów finansowych nie poruszam, bo to akurat kwestia osobista.

Temat ten był już poruszany na forum w dziale rekonstrukcja niemcy. Wystarczy poszukać.

Link to post
Share on other sites
  • 1 year later...

Odkopię bo może komuś się przyda, W rączce z optyką od GF można wymienić samą lunetę na tę z wersji ostrej bez większych problemów.

 

1) wykręcasz śrubki od regulacji pion-poziom

2) wyjmujesz gumę otaczającą okular wejściowy

3) wyjmujesz sprężynkę stanowiącą kontrę dla śrub regulujących pion-poziom (wystarczy płaskim śrubokrętem ją delikatnie docisnąć i wychodzi)

4) Zdejmujesz gumową osłonę zamocowaną dookoła okularu wyjściowego

5) Opierasz drewniany wałek o średnicy trochę większej niż nakrętka którą widać dookoła okularu wejściowego i naciskasz tak by się wsunął do środka, jak pójdzie 3-5mm to opór znacznie się zmniejsza. Optyka powinna być uwolniona po około 3-4cm "wciskania".

6) Wewnątrz oprawki która znajduje się dookoła okularu wyjściowego jest nakrętka nacięta w dwóch miejscach. Wąskim płaskim śrubokrętem na czuja znajdujesz jedno z nich i mocno trzymając odkręcasz kręcąc obudową a nie śrubokrętem

7) Na lunetce replice są dwa gumowe oringi (takie uszczelki) zdejmij je

8) Bierzesz pilniczek drobny i zeszlifowujesz kołnierz znajdujący się przy okularze wyjściowym o jakieś 0,5mm

9) Zakładasz oringi na optykę z wersji ostrej po jednym z każdej strony kołnierza przy okularze wyjściowym

10) Wkładasz lunetkę do obudowy a potem robi się wszystko jak przy rozkręcaniu tylko w odwrotnej kolejności.

 

Jakość lupki ... nie ma co porównywać, jasność i ostrość (rozdzielczość optyczna) jest o niebo lepsza, w końcu można celować! Pole widzenia też się zwiększa ale nie diametralnie. Co dziwne obudowa jest z tworzywa i wydaje się na pierwszy rzut oka czy dotknięcie tandetna, ale to tylko pierwsze wrażenie :)

 

g36.jpg

Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...