Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

Recommended Posts

  • Replies 111
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Nie wiem o jakich mitach i mundurach Ty mówisz.

Chodzi mi o wypowiedzi traktujące o tym, że nosić beretu nie można dlatego, że godło, że szacunek, że żołnierz zasłużył, a cywil nie. I cały czas zaznaczam, że nie neguję zakazu noszenia beretu regulaminowego.

Link to post
Share on other sites

Biegają z flagami powiadasz? Nie wiem na jakiej strzelczance to widziałeś, bo ja ostatnio chyba

. :icon_lol:

 

I to było by na tyle części humorystycznej, bo patrząc na kolejnego delikwenta, który nie przeczytał wątku i poprzedza o mundurach, naszywkach itp. państw obcych, można jedynie ręce załamać. Używanie munduru obcego jest wykroczeniem. Używanie samych obszyć - co do zasady - nie jest. I o ile nie jest to wyraźnie sprzeczne z prawem, to generalnie nie widzę nic zdrożnego w noszeniu naszywek z barwami narodowymi, a tym bardziej obcymi...

Link to post
Share on other sites

Aleś mnie złapał za słówko. Że ech..normalnie ty to masz jaja. Łał po stokroć.

Przeczytałem. Czytam na bieżąco bo lubię poczytać takie bzdury jak się tu wypisuje.

Uwaga Kuba napisał:

Używanie samych obszyć - co do zasady - nie jest. I o ile nie jest to wyraźnie sprzeczne z prawem, to generalnie nie widzę nic zdrożnego w noszeniu naszywek z barwami narodowymi, a tym bardziej obcymi...

Przecież tak jest wygodniej prawda?

To jest czy nie jest ?

Ty nie widzisz zdrożnego? A kim Ty jesteś? Ty powiedziałeś. Niech tak się stanie.

Link to post
Share on other sites
Chodzi mi o wypowiedzi traktujące o tym, że nosić beretu nie można dlatego, że godło, że szacunek, że żołnierz zasłużył, a cywil nie. I cały czas zaznaczam, że nie neguję zakazu noszenia beretu regulaminowego.

 

Ze wskazanych przez Ciebie powodów? Nie tyle nie można, co nie powinno się. Prawo to jedno, pewna kultura i przyzwoitość, to drugie (choć w tym wypadku są zbieżne). Powtórzę. W naszej tradycji nakrycie głowy z orłem wojskowym, ma znaczenie szczególne. To nieodłączny, identyfikujący, atrybut polskiego żołnierza. Czyli kogoś kto ma służyć nam wszystkim, krwi własnej ani życia nie szczędząc. I mieszkając w tym kraju, wypada to uszanować. Nawet jeśli jest się dzieckiem swoich "nowoczesnych" czasów i nie rozumie takich "archaicznych" pojęć...

 

Aleś mnie złapał za słówko. Że ech..normalnie ty to masz jaja. Łał po stokroć. (...) Ty nie widzisz zdrożnego? A kim Ty jesteś?

A teraz, żeby to odreagować, prowokujesz pyskówkę? Idź kolego do piaskownicy, bo tam jest Twoje miejsce. Ja wyrażam na forum swoje zdanie, opinie i poglądy. Ty, jak widać, leczysz jakieś kompleksy...

Edited by Kuba
Link to post
Share on other sites

Kubo chyba jednak Ty leczysz tu swoje kompleksy , zresztą jak w każdej rozmowie, którą prowadzisz na tym portalu. Zawsze wszystko wiesz , o wszystkim chcesz decydować, jak ktoś ma inne zdanie niż Ty to jest debilem etc.

 

 

" Nie tyle nie można, co nie powinno się."-dwie strony wcześniej twierdziłeś iż kategorycznie nie wolno, zmieniłeś zdanie ?

 

Pozwolisz iż spytam , a czym na beret zasłużył gość z Twojego albumu ze zdjęciami ? Beret przeszkadza Ci tylko na głowach obcych, znajomi z replikami mogą już w berecie kompozytem strzelać ?

Link to post
Share on other sites
" Nie tyle nie można, co nie powinno się."-dwie strony wcześniej twierdziłeś iż kategorycznie nie wolno, zmieniłeś zdanie ?

Kategorycznie nie wolno regulaminowego beretu, "podróbkę z orzełkiem" można, ale według Kuby nie wypada.

Link to post
Share on other sites

Nie mogę już edytować, więc jedno pod drugim:

 

Ze wskazanych przez Ciebie powodów? Nie tyle nie można, co nie powinno się. Prawo to jedno, pewna kultura i przyzwoitość, to drugie (choć w tym wypadku są zbieżne). Powtórzę. W naszej tradycji nakrycie głowy z orłem wojskowym, ma znaczenie szczególne. To nieodłączny, identyfikujący, atrybut polskiego żołnierza. Czyli kogoś kto ma służyć nam wszystkim, krwi własnej ani życia nie szczędząc. I mieszkając w tym kraju, wypada to uszanować. Nawet jeśli jest się dzieckiem swoich "nowoczesnych" czasów i nie rozumie takich "archaicznych" pojęć...

Airsoft to trochę taka zabawa w wojnę, więc naturalnym jest, że przebieramy się za żołnierzy. Przebierając się tym bardziej ważne jest, by używać odpowiednich atrybutów. W tym świetle wskazane jest i chwalebne, by czerpać wzór ze swoich bohaterów, chyba na tym polega patriotyzm. Żeby tak posłużyć się przykładem, w międzywojennej Polsce co drugi konik na biegunach był "Kasztanką" (w powojennej co drugi śmietnik był "Rudym 102", ale to inna bajka :) ). Powiedz mi gdzie "kultura i przyzwoitość" zakazuje krzewić ducha patriotycznego? Chyba, że wyznajesz patriotyzm martyrologiczny, cierpiętniczy, spod znaków "nie godzi się", "hańba" i "nóż w plecy", akcentujący klęski narodowe, w którym mitycznego "Żołnierza Polskiego" należy zamknąć w szklanej gablocie i nabożnie czcić. Gdzie flaga państwowa ma leżeć w szafie, a użyć jej wolno jedynie dwa razy do roku.

Wybacz, ja tam wolę patriotyzm wesoły, w którym 11 listopada jest okazją do festynu, gdzie flaga narodowa i orzeł w koronie służą do wyrażenia swojej radości z bycia częścią społeczeństwa, gdzie hymn narodowy sprawia że rośnie serce, a nie, że zaciska się pięść. W tym schemacie (nieco większy, choćby i czterdziestoletni) dzieciak biegający po lesie z orłem na łepetynie po prostu cieszy się i jest dumny z tego, że naśladuje swoich bohaterów, którzy walczyli za wolność naszą i waszą.

Link to post
Share on other sites
Guest
This topic is now closed to further replies.
×
×
  • Create New...