Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

imax b6-zasilacz


Recommended Posts

Link to post
Share on other sites

zasilacz do ładowarki imax, turnigy czy tez podobnej, musi mieć co najmniej 11,5v i 1,5A (tak by zbalansować poprawnie ogniwo lipo 3s o średniej pojemności i wszystko inne o niższych napięciach). Zasilacze dedykowane są dosyć drogie - 40-100zł, są za to 2 inne możliwości:

- zasilacz z komputera PC ATX (nie każdy się nada, te dziadowskie dają napięcie w okolicy 11,5 lub poniżej, będzie ładowarka piszczeć przy sporych lipo że imput low lup power break), wystarczy obciąć jedną z końcówek do dysków, na kabelki wpiąć żabki z końcówką do ładowarki (jest w zestawie zwykle) lub wlutować odpowiednią wtyczkę (1zł w elektroniku) oraz zewrzeć 2 kable na 20-24 pinowej wtyczce do płyty głównej (zielony i którykolwiek czarny w pobliżu); rozwiązanie nie jest może idealne, ale działa;

- dorwać zasilacz z laptopa lub monitora, np. taki z odgryzioną lub inaczej uszkodzoną końcówką (nam i tak sie ona nie przyda); zasilacze te mają zwykle 12-24v i 2-5A, czyli akurat do potrzeb ładowarki; podpięcie identyczne jak w przypadku zasilacza z PC - żabki lub wlutować końcówkę.

 

Obydwie opcje sprawdzone wielokrotnie, lipo i balancery do nich stosuję ponad 4 lata - ludzie kiedyś uciekali i odsuwali się, bojąc się że mi to to w kolbie wybuchnie :icon_lol:

Link to post
Share on other sites
  • 1 month later...

Nie chciałem zakładać nowego tematu także piszę tutaj.

Mam ładowarkę Turnigy Accucel-6 oraz akumulator turnigy 1300 7.4.

Kolega pisząc żabki miał na myśli krokodylki?

 

Na ładowarce wejście balansera jest ale nie ma mini tamyia, co w takim razie zrobić? Jakaś jest przejściówka do tego?

Link to post
Share on other sites
  • 1 year later...

Witam, mam pytanko co do tematu. Kupiłem na deltashop.pl imax'a b6 ale przyszedl bez kabla zasilającego. Probowałem go podłączyć pod zasilacz od laptopa ale wyskakiwał mi napis Input Vol ERR bez podłączonej baterii. Ładowarki mają takie same wtyczki pasujące jak do lapka i jak do ładowarki. Oto parametry tych zasilaczy:

 

Asus AC ADAPTER

Input: AC100-240V ~ 50-60Hz 1.5A

Output: +19 - 4.74A

 

Toshiba

Input: 100-240V ~ 50-60Hz 1.5A

Output: 19V - 3.95A

 

W czym jest problem? Złe zasilacze? Czy muszę najpierw podłączyć baterie lipo / nimh potem kabel zasilający?

Link to post
Share on other sites

Teraz mam mały problem, bo z ładowarką dostałem kabel zasilający, który z jednej strony ma wtyczkę do ładowarki a z drugiej strony ma szczypce do łapania. Więc postanowiłem użyć tego kabla do przrobienia swojego zasilacza LG wyżej wymienionego we wcześniejszym poście. Nie jestem jakimś elektrykiem i mam problem z tym. Odciełem końcówkę kabala od zasilacza LG i okazało się, że tam w srodku jest tylko jeden kabel a nie 2 kable jak przy wtyczce, którą posiadam z ładowarką, Ten jeden kabel jest w białej izolacji i dodatkowo otoczony niezaizolowanym kablem, Może ktoś wie jak podłączyć to?

 

Zdjęcie pierwsze: zasilacz z uciętym kablem

zasilacz.jpg

 

Zdjęcie drugie: ucięty kabel z bliska.

kabel.jpg

 

Zdjęcie trzecie: kabel od ładowarki z wtyczką do podłączenia.

wtyczka.jpg

Edited by zjadaczmandarynek
Link to post
Share on other sites

Obstawiam, że wewnętrzny to + (czerwony), a zewnętrzny - (czarny) ale bez miernika pewności nie będzie; czasem na wtyczce może być to odpowiednio oznaczone, np. tak: http://faylist.com/azsurplus/AC%20DC%20ADAPTER%203V%20300mA.JPG gdzie zilustrowane jest, że wewnętrzna część wtyku to plus, a zewnętrzna minus. I o ile jest to prawdopodobny scenariusz, że w tym samym układzie przebiega cały przewód, nie ma takiej gwarancji - kabel na samym końcu może się przeplatać i polaryzacja będzie odwrócona. Ogólnie jakbyś tak podłączył, to o ile nie zrobisz zwarcia nic nie powinno się stać - w przypadku odwrotnej polaryzacji Imax powinien to zasygnalizować, ale wiadomo - lepiej nie ryzykować i sprawdzić najprostszym miernikiem.

Link to post
Share on other sites

Opis na nalpece na zasilaczu jest taki sam jak u Ciebie (zjd). Tzn, że gdy wezmę ten kabel z zaciskami od ładowarki i zacisne czarne szczypce na zewnętrznych kabelkach a czerwone szczypce na wewnętrznych kabelkach i zasune izolacje ze szczypców na nie, żeby nie spowodować przypadkowego dotknięcia sie ich to powinno byc dobrze tak? Bo nie chce ciąć tego kabla od ładowarki, tzn nie chce obcinać tych końcówek ze szczypcami, ale jezeli będę musial je obciąć i na po prostu kable ze sobą zwinąć a na koniec obkleić taśma izolacyjną to to zrobię, ale wolałbym zostawić to i nie ciąć kabla.

 

Zdjęcie przedstawia nalepke na zasilaczu.

zasilacz_blisko.jpg

 

Zdjęcie przedstawia podłączone kable poprzez zaciski:

kable_2.jpg

Edited by zjadaczmandarynek
Link to post
Share on other sites

Polecam kupić - nawet najbardziej chiński model multimetru (nie powinno być więcej niż kilkanaście zł) będzie w stanie zdiagnozować rozładowaną baterię, ogólnikowo stan naładowania (o tyle o ile bo tylko po napięciu) i ogólnie może się przydać "w domu".

Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...