Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

"Kolorowanie" grawerki


Recommended Posts

Poddałem replikę małemu grawerowaniu laserowemu, ładnie wyżłobiły się napisy :) Problem jednak w tym, że tworzywo, z którego jest replika zrobiło mi napisy w kolorze tła.

 

Jak ładnie wypełnić te "rowki" czymś białym, żeby osiągnąć trwały i estetyczny efekt? W ostateczności poszukam pewnie jakiegoś plastyka, choć gdyby nie było takiej potrzeby to mogę zrobić to sam :) Największy problem mam z bardzo małymi literkami - gdyby nie to, to nie byłoby problemu :/

Link to post
Share on other sites

Podtop kredkę/świeczkę nad korpusem, wosk niech skapie mniej więcej na grawerkę, potem wygładź powierzchnię, usuwając nadmiar wosku. Właściwie tyle. Ewentualnie, jak Winiacz, użyj lakieru (modelarski/spray) nanosząc go pierw na np. papier, a następnie igłą/czymś drobnym i szpiczastym wprowadź w rowki. Ot, co...

Edited by KapitanBomba04
Link to post
Share on other sites

To może ja się wypowiem.

W swoim G36 wypełniłem wygrawerowane oznaczenia selektora ognia.

Strzykawka + igła (ja jeszcze zwęziłem otwór wylotowy odpowiednio szlifując) + lakier samochodowy.

Robiłem to powoli bardzo, i warstwami (plastik był trochę porowaty i wchłaniał, no i lakier się kurczył), a na koniec tylko słabym rozpuszczalnikiem (do wyrobów ftalowych to był konkretnie) zmyłem nadlewki przy pomocy patyczka do uszu.

Link to post
Share on other sites

Zamaluj farbą olejną (w miarę niewielką ilością) i natychmiast ją zetrzyj wilgotną szmatką. Jeżeli rowki są wystarczająco głębokie i o kańciastych brzegach to farba z powierzchni się zetrze a w rowkach zostanie.

 

Właśnie siadłem do komputera po zrobieniu tego i widzę twój post :D Ta metoda działa ;)

Link to post
Share on other sites

Polecam korektor raki w "długopisie" z metalową końcówką z kulką. Rozprowadzasz korektorem w rowki farbę, po chwili oczyszczając miejsce nałożenia farby. Najlepiej zrobić to patyczkiem kosmetycznym z dodatkiem odrobiny delikatnego zmywacza do paznokci. ;)

 

U mnie w replikach efekt bardzo dobry.

Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...