Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

Mundur na start


Recommended Posts

Witam.

Mam zamiar niedługo kupić CM028 i isc na strzelanke lecz jest problem.

Nosze okulary i nie mam mundury, stad pytanie. Czy do okularów nie lepsza maska(jaka?) i jaki mundur kupic?

Mam wojskowe dresy, dam pod spód i bd mniejszy ból ale co z tym mundurem, w jakich cenach są?

Link to post
Share on other sites

Chłopie, załóż dres na tą pierwszą strzelankę ,pójdź i popatrz jaki kamuflaż Ci się najbardziej podoba na żywo. Wybierz czy wolisz lans np. mundury pustynne do lasu :D, czy skuteczność (do naszych lasów w zależności od pory roku nadają się najbardziej kamuflaże flectarn, wz.93, DPM)...Jak nie masz kasy to nie proponuję nawet egzotyków typu mundury rosyjskie, szwedzkie, duńskie czy pixele ;)...

Link to post
Share on other sites

Ciężko o porządną maske do ASG która skutecznie chroniłaby oczy. No, może nie ciężko ale drogie są (przynajmniej wg mojej wiedzy). Kup te gogle. Podobno mieszczą się pod nimi okulary korekcyjne. Podobno też pod Bolle X800 wchodzą okulary. Niech Cie Bóg uchowa przed używaniem gogli/maski z siatką jako ochrony oczu.

Jeśli chodzi o mundur to na początku olej go. Postrzelaj w starych ciuchach a potem kup taki jaki uznasz za dobry - ja używam Flecktarna i jest git. Kumple używają Wz. 93 i też nie narzekają. Tani a dobry jest też DPM.

Edited by MarekMac
Link to post
Share on other sites

Szukaj DPM albo flektarn'a na start. Multichłamy i inne temu podobne- fajne, szpanerskie ale na nasze warunki klimatyczne to mniej więcej tak jakbyś w desercie w lesie biegał. Polak- maskuje się fajnie ale co z tego jak niepraktyczny w cholerę a przy tym drogi. Chyba, że uwspółcześnione kroje w kamuflażu "pantera" ale tak czy siak wychodzą 3-5 razy drożej niż stary, dobry dpm.

Link to post
Share on other sites

W multicamie w naszych lasach widać Cię jak na dłoni. Jest strasznie jasny. Może na łąki się przyda, ale to chyba w porze żniw.

 

Garnek i dexter dobrze piszą, jednak powinni też spytać, czy zamierzasz dołączyć do jakiejś grupy. Bo mundur się dobiera do ekipy (przeważnie).

 

Ochrona oczu - albo inwestujesz w soczewki korekcyjne i cieszysz się każdymi okularami i goglami, albo szukasz modeli z oprawkami na szkła.

Link to post
Share on other sites

Ja ze swojej strony polecam Ci brytyjskiego DPMa, lekki, przewiewny (doskonały na lato) i bardzo dobrze maskuje. Jedyna wada to spodnie lightweight nie chronią przed pokrzywami i innym dziadostwem, ale ja nosząc ten mundur cały jeden sezon miałem może 2 sytuacje gdzie się poparzyłem. Rozwiązaniem są też spodnie trochę grubsze, ale one są już mniej wygodne i goręcej w nich trochę.

Jeśli nie bierze Cię odruch wymiotny patrząc na flecktarna, to to będzie chyba najlepszy wybór - tani, podobno bardzo wygodny i co najważniejsze świetnie maskuje (kosztem urody....)

A jak na razie to możesz poczytać w różnych źródłach informacji gdzieś w necie o tych wszystkich kamuflażach, i wybrać ten który Cię najbardziej interesuje albo ten, który narzuci ci ekipa w ramach unifikacji.

Link to post
Share on other sites

Flecktarn, co prawda wygląda jak "coflina after day" ale:

- dobrze maskuje w naszych warunkach klimatycznych zwłaszcza w lesie (gorzej w terenie trawiastym, otwartym gdzie lepiej zdaje egzamin DPM),

- mundury Bundeswehry mają bardzo wygodny krój,

- jest tani i łatwo dostępny.

Link to post
Share on other sites

Co do flecktarna, to można dokupić całkiem sporo szpeju w tym kamuflażu, no i maskuje naprawdę dobrze. Gdybyś zechciał nieco się wyróżniać pośród airsoftowej braci, to polecam rosyjskie maskałaty "dresiki" KZM - na Frontowcu i Allegro jest całkiem przyzwoity wybór.

Link to post
Share on other sites

Co do flectarnu łatwo dostępne są małe i średnie rozmiary, na dużych chłopaków jest bardzo ciężko :( .

Ze swojej strony polecam wz93 szczególnie gdy ktoś ma powyżej 115 w klatce, łatwo i w miarę tanio można dorwać mundur.

 

A tak poza tym flecktarn mi śmierdzi, kumpel dostał po nim czerwone wypieki.

Edited by tomcio1980
Link to post
Share on other sites

Ze swojej strony polecam wz93 szczególnie gdy ktoś ma powyżej 115 w klatce, łatwo i w miarę tanio można dorwać mundur.

 

A tak poza tym flecktarn mi śmierdzi, kumpel dostał po nim czerwone wypieki.

 

WTF.

 

Lemposz, Pantera jest w stanie dobrze zakamuflować w lesie mieszanym z wyraźną ściółką i w cieniu. Z tym, że większość dostępnych mundurów jest, w mojej opinii, za ciepła. To jednak kwestia indywidualna.

Edited by SirHawk
Link to post
Share on other sites

Zastanawiałem się nad Polskim WZ 93

 

Zerknij na post nr. 11. Czytanie za zrozumieniem się kłania. Buniek92

 

To tylko rip-stop,albo dołóż trochę kasy i kup spodnie z Currahee z bluzą CS. Na początek możesz kupić np. same spodnie :icon_wink: No,ale jak nie chcesz dużo wydać to raczej odpada. Pomyśl nad DPM,łatwo można dorwać szpej do tego (i w miarę tanio).

 

Buniek o gustach się nie dyskutuje :teethh:

Link to post
Share on other sites
Guest
This topic is now closed to further replies.
×
×
  • Create New...