Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

MP5 ICS Podwójny strzał.


Recommended Posts

Witam.

 

Jestem posiadaczem MP5 z ICS. Do repliki dokupiłem 8 reali z Cymy. Nie chciały wchodzić, więc spiłowałem w każdym magazynku co tam trzeba, żeby mieściły się w gnieździe. Siedzą ciasno, ale wchodzą bez problemów. Jednak od czasu, kiedy kupiłem magi, replika strzela jak chce. Strzały mają śmieszne skupienie, co chwilę zdarza się double shot. Na początku myślałem, że to wina gumki, więc wymieniłem ją, ale problem nie zniknął. Ktoś ma jakiekolwiek pomysły, jak zaradzić temu problemowi ;) ?

 

Pozdrawiam,

Piesu.

Link to post
Share on other sites

Problem jest tego rodzaju, że oryginalne magazynki pogubiłem, a nie mam kompletnie nikogo, kto mógłby mi takiego maga użyczyć. Z tego co pamiętam, problemy zaczęły się dopiero kiedy kupiłem nowe magi.

A w między czasie nie zmieniłeś kulek ?? Na jakich w ogóle sprawdzasz ?? Magazynki nie maja nic do toru lotu kulki... Edited by verb007
Link to post
Share on other sites

Prawdopodobnie jest tak, że kiedy wciskasz te magi do gniazda na siłę, to magazynek zmienia położenie komory hop-up. W niektórych replikach gdzie komora jest plastikowa dochodzi do tego, że mag wciśniety na siłę zniekształca komorę i wtedy dzieją się cuda.

 

Jednego maga możesz poświęcić i doświadczalnie przypiłować wlot kulek z maga (najlepiej urządzeniem typu dremel). Potem ewentualnie samego maga. Pozostaje metoda prób i błędów.

Link to post
Share on other sites

Magazynek nie jest odpowiedzialny za szczelność układu podczas oddawania strzału, to dysza uszczelnia się z komora. W przypadku gdy magazynek powoduje przemieszczenia się komory czyli "odsunięcie" jej od gearboxa nadal to dysza jest odpowiedzialna za wystrzelenie kulki a tor jej lotu nadaje lufa..... Magazynek tylko podaje kulki do komory.

 

@Bobek, załaduj do real capa z 10 kulek żeby nie było tak mocnego naporu kulek do komory i sprawdź.

Edited by verb007
Link to post
Share on other sites

A mnie się wydaje.... nie ja pewny jestem, że magazynek ma dużo wspólnego ze szczelnością dysza-gumka. Zwłasza gdy np. tak jak w m4/m16 i podonych, komora jest dociskana przez sprężynkę wielkości tej co jest w długopisie.

Muszę cię zmartwić ale nie wszyscy producenci stosują te sprężynki. Komora powinna być sztywno połączona z GB by nie doszło do rozszczelnienia.... Według twojego toku rozumowania nie można wystrzelić kulki bez maga bo będzie nieszczelna dysza z komorą...
Link to post
Share on other sites

Wpływ magazynka na szczelność:

 

1. Gdy wkładamy maga w gniazdo, a komora jest dociskana przez małą sprężynkę i mag siedzi luźno, to każde odchylenie maga do tyłu spowoduje nieszczelność. To samo się dzieje w przypadku sprężyn umiejscowionych przed komorą na lufie wewntrznej.

 

2. Gdy wciskamy maga na siłę, i wylot kulek z maga oraz wejście do komory nie pokrywają się ze sobą, powoduje to odsunięcie komory, bądź w przypadku komory plastikowej jej odkształcenie ( kiedy mag na siłę dociska komorę do gearboxa).

 

Co ty na to? Nie bierzesz takich rzeczey pod uwagę?

Link to post
Share on other sites

No tak a w przypadku komory z tworzywa i wciśnięcia maga na "chama", co wtedy się dzieje?

 

Co więcej, zablokowałem kiedyś komorę w m16 kawałkiem gumy. Złożyłem z dużą siłą dwie połówki body, wbiłem pin z dużym trudem. Komora nie miała się prawa ruszyć. Mag wchodził co prawda bez problemu, ale replika strzelała tragicznie. Dodam, że komora metalowa KA.

Link to post
Share on other sites

Każdą M4 która robię zapieram korkiem z gąbką około 3-4mm grubą. U siebie tak mam zrobione (GB KWA 2GX + komora KA) 130 Guardera z BU i 495fps na cylindrze typ 2 z lufa 469mm.... Wynik mówi sam za siebie, problemow z 4 rodzajami magów nie stwierdzono. Boyi hi-cap metalowy, plastikowy. Magi JG metalowe, kopie pmagów 30 acm te krótkie. Zero problemów

Link to post
Share on other sites

To znaczy, że wszystkie te magi poprostu pasowały. Koledze do mp5 nie pasują i tyle. Z podpieraniem komory nie ma co przesadzać. Ja teraz każdą lufę zewnętrzną od m4 (oporócz tych od A&K-P&J) rozkręcam i biorę rozwiertak i pogłębiam miejsce na spręźynę dociskową. Sprężyny mam dorobione. Są mocniejsze od tych stosowanych w P&J. W m16a4 G&P komora KA, lufa 509 promyk, m130 guarder, zestaw Bore-up mam 510fps.

 

Lepiej powiedz co kolega od mp5 może zrobić, jak masz inny pomysł.

Link to post
Share on other sites

Na razie nigdzie nie wysyłaj, poszukaj na strzelance albo w okolicy kogoś z magiem stockowym ICS...

W najgorszym wypadku kup maga ICSa...

 

Tutaj Tred211 powinien mieć racje....

 

Szkoda, że już ruszałeś tego hopka, mogłeś coś źle złożyć....

 

Ale moja propozycja, rozłóż to, gumke umyj płynem do mycia naczyń, komore wytrzyj do sucha i powoli w skupienie złóż jescze raz, później .... replika "do góry nogami" , 3-4 kulki do komory ile uda Ci się wsadzić zaciskasz paluchem, delikatnie dopychając kulasy...

 

Replika w pozycji strzału i walisz przed siebie... Jak będzie normalnie, to chyba wiesz co możesz zrobić z tymi magami ;P

 

Pzdr.

Link to post
Share on other sites

Z tego co pamiętam komora w ICS jest przykręcona do body wystarczająco stabilnie, żeby nie była przesuwana przez magazynek. To nie emka.

A jaką masz gumkę? ICS nie lubi gumek Guardera - zwyczajnie na nich nie działa. Na zielonej G&G podawała mi bardzo ładnie ale miała marne fpsy. Pomogła podmiana dyszy - stockowa się nie uszczelniała. Wsadziłem chyba odpad z pejoty II gen - bardzo ładnie się spasowało. :)

Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...