Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

Recommended Posts

  • 2 weeks later...
  • 2 weeks later...
  • 2 months later...

Właśnie. Którą gumkę bardziej polecacie?

Mam zamiar władować trochę szmalu w układ LUFA, GUMKA i myślałem, żeby kupić do swojej emki lufę Plack Python Mad Bulla, dystanser typu H od elementa (od deep fire kosztuje ponad 30zł... jeszcze mnie nie po******ało zebym nie wziął elementa za niecałe 7.....).... oprócz tego zostaje oczywiście gumka. No i tu zaczyna się rozmowa. Którą wybrać? jedni są za Zieloną GG a inni za Systemą Energy. Dodam, że moja replika ma ok 360fps (zapewne, przez świńskie nieszczelności w komorze i gumce).

 

Pomóżcie, nie wiem którą kupić:D

Link to post
Share on other sites

...dystanser typu H od elementa (od deep fire kosztuje ponad 30zł... jeszcze mnie nie po******ało zebym nie wziął elementa za niecałe 7.....)

 

Zastanow sie nad tym dystanserem dobrze. Element to syf. Kupisz, bedziesz sie z nim meczyl jakis czas :icon_mad: a potem wywalisz i kupisz cos normalnego.

Sorki za off top.

Link to post
Share on other sites

Mam karabinek z systemą i mam karabinek z zieloną g&g. Systema-zero problemów, zero zacinek w komorze, dobre uszczelnienie z lufą Prometheusa i komorą KA. Zielona GG założona w stockowej, kałachowej komorze boyi i do stock lufy. O matko i córko! Wyregulowanie hopa graniczyło z cudem. Albo zero hopa-kulki w dół, lekkie dodanie hopa-niedostateczne podkręcanie, hop do połowy i zacinki w komorze, podwójne podawanie non stop. Problemem był dystanser, który był za twardy. Po zmianie na inny-znaczna poprawa.

W dotyku gumki się różnią, systema sprawia wrażenie bardziej gładkiej (coś jak linoleum), gg bardziej "gumowa" (coś jak miękka gumka do ścierania). Ja bym brał G&G, ale na pewno nie z dystanserem elementa.

Edited by Nath
Link to post
Share on other sites

Cóż, jeszcze zapytam się w sklepie w którym będę kupował co bardziej by polecali... Poza tym stać mnie tylko na dystanser elementa chwilowo, więc może skończy się na tym, że go kupię i sprawdzę, czy będzie działał dobrze. Potem kupię np. DP i zrobię porównanie. Myślę, że ten Elementa typu H będzie i tak lepiej pracował, niż ten dodawany do zielonej gumki GG. Poza tym jak kosztuje 7złotych to warto przynajmniej sprawdzić ;)

Link to post
Share on other sites

Popieram Natha.

 

Zielonej g&g dałem 3 szanse.W emce kwa, kałachu boyi, emce g&p.Za każdym razem mnie zawiodła,niezależnie od dystansera(na H madbulla było lepiej,ale i tak niezadowalająco). Albo nie kręciła wcale,albo waliła w kosmos.Regulacji brak! Jedyny plus-dobrze się uszczelnia.

 

Strasznie przereklamowana ta zielona g&g.

 

Systeme ładuje już do 5-tej repliki. Komletnie zero problemów.Kręci w lato,kręci w zimę.Kulki latają świetnie,i jest pełna regulacja.Świetnie się uszczelnia.

Edited by Nitro
Link to post
Share on other sites

Strasznie przereklamowana ta zielona g&g.

 

Nie do końca się zgodzę.

 

Myślę, że mnie nie zakrzyczycie ale mam wrażenie ze pokazały się również podróby zielonych G&G a zwłaszcza jak nagle spadły ich ceny w niektórych sklepach.

 

Ostatnimi czasy natrafiłem również na jakąś felerną , kołnierz nie był dobrze odlany , po 1 tys kulek został rozszarpany rof 16 rps.

Pisze to bo montowałem je w paru replikach i nie było problemu sam mam w jednej mało używanej tzn obecnie przebieg okolo 20 tyś BBs z dystanserem H kręci fajnie nic się nie dzieje jestem zadowolony.

A i sami maniacy trochę czasu wstecz zaczęli na nie narzekać.

Obecnie gumki te wyszły w opakowaniach 3D ale jeszcze nie sprawdzałem.

 

Na chwilę obecną jednak polecił bym systemkę.

Link to post
Share on other sites

Nie trafiłem na podróby i jestem zdania, że są to z grubsza równie dobre gumki ze wskazaniem w stronę systemki. A dystanser to po prostu musi sie lubić z daną komora i daną gumką. Mi np dystansery typu H zawsze poprawiały osiągi fajnie ale czasem słyszę głosy, że gorzej niż było. Czyli- albo ja mam farta albo po prostu trzeba ręcznie dobrać na czym dana sztuka działa lepiej. Tyczy się to zestawu lufa-gumka-komora-dystanser.

Link to post
Share on other sites
  • 1 year later...
Guest deaerio

odświeże temat. Do M4A1 od KA model KA-GA-20 ,która z gumek bardziej podejdzie?? zielona gg (chodza słuchy że zmarniały) czy czarna systema? Jesli fpsy są ważne przy jej doborze (na poczatku ktoś też o to pytał) to 410 (+;-3)

Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...