Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

Beretta M9 - GGB-9606, plastikowa [KJW]


Recommended Posts

Witam

Szukałem na forum ostatnio sporo odnośnie gazowej repliki.

Początkowo myślałem nad Stti, czyli czymś niedrogim.

Z góry byłem nastawiony na berettę lub p99.

Wiadomo że apetyt rośnie w marę jedzenia, co za tym idzie szybko podniosłem sobie półkę cenową.

Z forum dowiedziałem się jedynie że w tej półce cenowej to raczej nic super pięknego.

W końcu zainteresowałem się czymś typu Full Metal, jednak ze względu na ceny chwilowo odpuściłem.

Wybrałem replikę jak w temacie, cena 199zł. Jak na początek może być, z czasem się wymieni.

Ze względu na forumowe "gadanie" byłem nieco pesymistyczny co to tej repliki.

Okazało się jednak że dzisiaj byłem pozytywnie zaskoczony.

Pomyślałem że napiszę coś ponieważ sam szukając po forum nic nie znalazłem o tej średnio niskiej półce.

Jako że jedyny, do tej pory, kontakt z ASG miałem na straganach odpustowych bardzo zdziwiłem się otwierając paczkę.

Korpus mimo iż tworzywa wygląda całkiem przyjemnie, powiem więcej jest lepiej niż zakładałem.

Wszystko wydaje się być solidne i spasowane. Nic trzeszczy ani się nie przesuwa.

Magazynek w całości metalowy, pewnie ten sam co w wersji ful metal.

Jedyne nadlewki formy jakie znalazłem znajdują się na dole na rękojeściach.

Replika nie posiada żadnych oznaczeń Beretty, dla mnie nie jest to wada.

Ciężko mi powiedzieć jak to wygląda w środku ponieważ nie mam w tym temacie wielkiego doświadczenia.

Dodam pare fotek to sami oceńcie.

20130109357_zpsd01015ff.jpg

20130109354_zpsbd5c1c21.jpg

20130109356_zps0ae4b104.jpg

20130109349_zps42834a36.jpg

20130109345_zpsde59c6ea.jpg

20130109341_zpsbd883136.jpg

20130109344_zps8f90e77e.jpg

jutro gdzieś kupie GG i nabije magazynek.

Jak trochę przestrzelam to opiszę jak to działa i czy są jakieś problemy.

Edited by klamot
Link to post
Share on other sites

Dzisiaj dopiero miałem okazje postrzelać trochę.

Rezultat taki jakiego się spodziewałem.

Z odległości 7-10m bezproblemowo można strzelać w klapeczki szer 2cm.

Celność na poziomie 70%.

Przy dystansie 15m strzelałem do puszki i przy dobrym ciśnieniu każda trafiała puszkę.

Pod koniec gazu, ostatnie 4strzały, uciekały na boki tak +-20cm.

Na jednym nabiciu wystrzeliło prawie 2 magazynki czyli +-44szt

Tak od 39-44 strzału wydawało mi się że mi strzela co drugi strzał :o

Jeden strzał z metalicznym dźwiękiem puszki a następny całkowicie głuchy.

Jakbym nie trafił to i tak by było słychać uderzenie w ścianę.

Na dłuższym dystansie nie próbowałem, garaż mam zawalony a na zewnątrz raczej nie było zbyt zachęcająco.

Link to post
Share on other sites
  • 3 weeks later...

siema

Ostanio troche mi warjuje ten pistolet.

Jak strzelałem nim jakiś czas temu w garażu to nabicie wystarczało mi na prawie dwa magi.

Aktualnie w domu, w temp. pokojowej, ledwo strzela jeden.

Dodatkowo bardzo często strzela "pusto", po prostu nie nabiera kulek do lufy.

Większy pobór gazu może się wiązać z tym że strzela "ślepo"?

Jak strzela ślepo to musze ręcznie przeładować, czasem pomoże i dalej strzela ok a czasem nic nie da i po 2 strzałach znowu nie ładuje.

Zastanawiam się czy problemem nie jest magazynek.

Główka podająca kulki ma kształt taki że narzuca kulce miejsce w którym ma być.

Wejście/wyjście kulek jest dość ciasne a co za tym idzie nie ładuje się lekko.

Gdy kulka jest w miejscu które producent przewidział to byćmoże łatwiej jej jest wcisnąć sprężynę do dołu niż wypchnąć kulkę przez "głowicę" przez co nie ładuje kulki.

Gdy ręcznie przesunę kulkę do przodu to jej spód zapiera się o kant magazynka i zawsze podaje prawidłowo gdyż nie ma możliwości schowania się kulki do magazynka.

Spróbował bym to podpiłować trochę ale troche mi szkoda bo jest na gwarancji.

Link to post
Share on other sites

Yoo

Repliki nie ma co czyścić bo prawie nówka w idealnym stanie.

Problemem raczej na 100% jest magazynek.

Dzisiaj wróciłem do domu i chciałem sobie postrzelać a tu lipa.

Początkowo 4/10 strzelał a póżniej już tylko po ręcznym załadowaniu.

Kulki zacinają się w magazynku w taki sposób jak na focie.

20130208410_zpsa1939b3b.jpg

 

Dodatkowo kilka razy zdarzyło się tak że po strzale zamek się cofnoł ale "cylinder" pozostał w lufie i nie dało się go cofnąć.

Dopiero po zdjęciu zamka wrócił do swojego położenia.

Szczerze powiedziawszy to myślałem że replika za 200zł wytrzyma więcej niż kilkanaście magazynków.

Link to post
Share on other sites

W takich przypadkach u mnie i u kumpli z grupy pomagało lekkie smarowanie magazynka (żeby smar nie dostawał się na kulki i żeby nie łapał zbyt dużo syfu). Jedni CI to polecą, drudzy kategorycznie zabronią, dlatego radziłbym jednak czekać na wypowiedź bardziej doświadczonych użytkowników.

Link to post
Share on other sites

Ale przy czyszczeniu (oprócz samego czyszczenia rzecz jasna, które zazwyczaj ma zbawienny wpływ na klamki) dokładnie oglądniesz każdą część i będziesz wiedział czy coś nie jest pęknięte na przykład. Zró jak uważasz. Rady otrzymałeś.

 

 

Replika za 200zł to replika niemal najtańsza z możliwych. Nie oznacza to, że ma się od razu rozpaśc ale tez nie oczekuj po tym jakiejś jakości.

Link to post
Share on other sites

Chyba znalazłem problem, a raczej tak mi się wydaje.

Problemem mogą byś sprężynki łączące tłok z zamkiem.

Gdy zamek się cofa sciska spreżynki które po pewnym czasie zaczynają ciągnąć za sobą tłok.

Sprężynki są na tyle słabe że czasem zamek cofa się a tłok zostaje w lufie.

Przy szybkim strzelaniu zamek się cofnie i powróci ale w tym czasie cełnego ruchu nie zdąrzy wykonać tłok więc nie ładuje kulek.

Ręczne przeładowanie się sprawdzało bo tłok mógł nadąrzyć za zamkiem i cofnąć się ta tyle by mógł zapakować kulkę wracając.

Jak na razie rozciągnołem trochę sprężynki żeby były dłuższe i wsadziłem z powrotem.

Postaram się pomyśleć nad jakimiś lepszymi sprężynkami.

Wystrzeliłem 2 magazynki i 100% kulek załadowało.

Link to post
Share on other sites

Nie. Zamek cofa się na większym dystansie niż jest ruch cylindra względem zamka. Nawet jak dysza mocno wcisnie się w gumkę HU (nawet jesli sprężynek nie ma w ogóle!) to zamek wyciaga cylinder-dysze z komory HU na odległość wystarczającą do pobrania kulki. Przykładem niech będzie, że klamki GBB działają i bez tych sprężynek. Z resztą prześledź działanie mechanizmu repliki: to cylinder odpycha zamek od komory HU a nie zamek ciągnie cylinder. Tzn ciągnie go ostatnie kilkanascie mm, swoja bezwładnością. Cofanie zamka bez wyciągania dyszy z gumki HU i bez cofania za szczęki maga może być OBJAWEM problemu z BB ale nie przyczyną niepobierania kulek. Na moje oko i doświadczenie z beretek: nie uszkodził Ci sie kurek? Po lewej stronie w mechanizmie kurkowym, naokoło osi kurka działa taka "rameczka". Jest ona opuszczana występem przy osi obrotu kurka, po jego lewej stronie z perspektywy strzelca patrząc. W KJW czasami sie to ułamuje. Skontroluj też zbijak zaworu i jego sprężynkę. Wsadzenie mocniejszych sprężynek może pozornie rozwiązac problem ale w gruncie rzeczy usunie jedynie objaw a nie przyczyne problemu.

Edited by dexterkrak
Link to post
Share on other sites
  • 1 month later...

Rozebrałem gnata na części i wszystko wydaje się być OK.

Problem jest ewidentnie z tym że tłok nie cofa się na tyle żeby załadować kulki.

Po rozebraniu i złożeniu pistolet działa 2 magi. Po wywaleniu 40 kulek nagle tłok zaczyna pracować ciężej i sprężynki nie dają rady go cofnąć. Często tłok pozostaje wysunięty, i zamek cofa się tylko do połowy.

Pod zamkiem w okolicy kurka znajduje się śrubka która trzyma taki stelaż z uszczelką którego zadaniem jest cofać zamek.

Zastanawiam się czy ta śrubka się nie luzuje i ten stelaż się okręca i trochę blokuje tłok.

Dzisiaj po wystrzeleniu 2 magów znów zaczął nie ładować. Wystarczyło że dokręciłem sztywno tą śrubkę i wszystko działało jak należy.

Zobaczę czy na dłuższą metę to się sprawdzi.

 

EDIT

 

 

Siema

Awari ciąg dalszy :icon_razz:

Pękła mi sprężynka której zadaniem jest napinanie spustu, pistolet działa ale ręcznie trzeba przeówać spust do przodu.

Pytanie jest takie, czy odsyłac gnata na gwarancje skoro już milion razy go rozbierałem ?

Myślicie że serwisant podchodzi do tego na luzie czy jak zobaczy że był grzebany to mi podrze papier ?

Da się gdzieś kupić taki element czy muzę sobie coś samemu wygiąć ?

 

Chwilowo poradziłem sobie rozwijająć sprężynkę o jeden zwój.

Działa to jako tako ale wyczówalny jest mniejszy opór i lakkie luzy.

Edited by pidzejfat
Link to post
Share on other sites

http://www.specshop.pl/product_info.php?cPath=22_133_227&products_id=8898&name=WE_-_Czesc_zamienna_-_M92_-_#!prettyPhoto

 

Chyba bedzie pasowało?

To odwinięcie jednego zwoju na razie działa lecz sprężyna jak wcześniej pisałem straciła sporo na sztywności.

W związku z tym pojawił się problem że spust nie naciąga kurka ponieważ sprężyna nie ma siły wrócić spust tak by złapał ostatni ząbek. Działa jak SA.

Przy strzelaniu z blowbackiem nie robi to problemu bo zamek sam naciąga kurek.

Link to post
Share on other sites
  • 9 months later...
  • 1 month later...

Cześć, mam problem z magiem co2 kjw. Podzczas wkręcania kapsuły, górą ucieka cały gaz. Dodam że wcześniej miałem problem z tym magazynkeim gdyz zawór wchodził do środka przy przeładowaniu, kolega to wyelminował lecz teraz, cały gaz ucieka górą a wcześniej nic nie uciekało. Jednym słowem jedno zrobił drugie zepsuł. Co może być przyczyną tej gwałtownej ucieczki gazu?

Link to post
Share on other sites
  • 1 year later...

Magazynek juz naprawiłem razem z kolegą, nasmarowaliśmy, przykręciliśmy i działa jak trzeba. :icon_smile:

 

I jak chodzi ta beretta jak strzelasz na CO2? Lepiej kupić magazynek CO2 czy green gas? Masz może jakieś rady do stosowania CO2 w tej replice? :icon_razz2:

Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...