Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

Madbull gumka czerwona a niebieska.


Recommended Posts

Witam. Chciałbym zakupić zestaw gumek madbulla. Tylko mam dylemat. Chciałem zakupić ten http://blacksword.pl/product-pol-230-MadBull-Gumka-Hop-Up-niebieska.html ale znalazłem też inny który różni się dystanserem. http://www.specshop.pl/product_info.php?products_id=3129 czy lepiej będzie kupić ten zestaw ? Wyczytałem że różni się tylko dystanserem. Który lepiej kupić ?

Link to post
Share on other sites

Miałem jedną w giecie. Ale rozbierałem ją i gdzieś w tym całym bajzlu zgubiłem. Z tego co pamiętam nieźle kręciła. I wyczytałem że niby dobra jest na mróz. Nie wiem ile w tym prawdy. No i cena. Za jedną gumkę wychodzi 25 zł. I musze wymienić w 2 replikach gumkę więc pomyślałem właśnie o tym zestawie madbulla. Tylko jeszcze się waham czy nie dołożyć do G&G.

Edited by PlanB
Link to post
Share on other sites

Powiem Ci że używałem białego guarderka i strasznie delikatny jest. Przejechałem na nim 3 magazynki i odłożyłem. I przy okazji dałem do serwisu i wyszło tak że poprosiłem ich od razu o wymianę gumki z guardera właśnie na tego niebieskiego madbulla. I na madbullu miałem więcej fps. Więc guardera już w ogóle sobie odpuściłem. Jakoś za niedługo będę zamawiać madbulla to napiszę jak się sprawuje.

Link to post
Share on other sites
  • 1 month later...

Niebieski MB rzeczywiście daje więcej f/s. Wynika to z budowy kołnierza, który jest trochę grubszy niż standardowe. Dzięki temu pełniej doszczelnia się z dyszą gdzie powoduje mniejsze straty tłoczonego powietrza. Do tego cała guma jest dużo lepiej zwymiarowana pod większość komór HU i luf wewnętrznych (np. nie ma takich luzów jak Guarder). Żywotność też ma całkiem niezłą nawet do 70,000 cykli bez odkształcenia i naderwania.

 

Czerwone mają wewnątrz 3 wypustki wew. tuż za kołnierzem. Kilka lat temu MB wypuścił serię SHARK (w zestawie gumka czarna i przezroczysta) z tymi wypustkami ale chyba się nie przyjęła. Ogólnie wypustki przytrzymują dodatkowo gumkę po jej wprowadzeniu dyszą. Dobrze się sprawdza taka guma z większością replik A&K, gdzie gumki mają pełne kołnierze a takich zamienników na rynku brak.

 

Czy lepiej sprawują się na mrozie od przezroczystego Guardera to nie wiem, nie porównywałem. Ale wiem, że nie ma problemu ze strzelaniem przy wylotowej 480f/s, 440f/s, 470f/s i 515f/s (prędkości wylotowe 4 różnych replik) na mrozie -14*C.

Link to post
Share on other sites
  • 4 months later...

Witam

Potwierdzam ze te niebieskie MB sa fajne. Mam na nim okolo 20fps wiecej (~520) niz na Systema energy, a kreci tak samo. Jest dopasowana do promyka wrecz idealnie, gdzie Systema lata jak luzny kapeć i trzeba taśmować teflonem.

Zato fioletowa KA mi zupelnie nie dziala, strata 100fps, strzal co druga kolka. Guarder czarny tez nie zabardzo mi spasił.

 

Zastanawiam sie tez czy, w celu doszczelnienia takiego MadBulla zamiast tasmy, nie posmarowac lufy silikonem lub jakims smarem teflonowym. Tylko w miejscu gdzie konczy sie gumka HU. Tasmy teflonowej tam nie zmieszcze.

Link to post
Share on other sites

No ok, ale chyba taki smar lepszy niz brak tasmy teflonowej ? Skoro jest ciasno to silikon uszczelniajacy stwardnieje. Zreszta tych tasm nie lubie stosowac bo sie lubi to fałdowac i albo ciezko sie wklada albo pozniej nie idzie zdjac.

 

Ogolnie przy tej calej technologii ASG to sie dziwie ze zrobili taka popeline przy polaczeniu luf z komorami. Zamaist na jakis gwint to zrobic albo zatrzask.

Edited by meteoryt
Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...