Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

Pierwsza długa replika


Recommended Posts

Witam, chcę zainwestować trochę kasy w karabin. Konkretne mogę wydać max 2000 złociszy. Szukam raczej czegoś długiego, krótkie karabinki takie jak M4 czy AKu niezbyt mnie interesują. Najbardziej podoba mi się (przynajmniej z wyglądu) M16. Patrzyłem na oferty sklepów internetowych ale jest ich taka mnogość że nie mogę się już połapać ;) Szczególnie że to moja druga replika, a cały mój staż w asg wynosi dokładnie 2 strzelanki z kumplami w lesie na pożyczonym ak :)

 

Zależy mi na niezawodności, konkretnie by replika nie posypała się po pierwszym sezonie, no i rzecz jasna by miała dobre osiągi. Interesowała by mnie też wersja M16 z granatnikiem, ale nie takim podczepanym na szynę tylko mocowanym do lufy i z taką charakterystyczną obudową u góry.

Niedawno widziałem taką replikę bodajże na stronie asg shop ale teraz nie mogę jej nigdzie znależć :/

 

Możecie mi coś polecić?

Link to post
Share on other sites

A co sądzicie o gazowych karabinkach?

http://www.taiwangun.com/karabiny-szturmowe-gbb/karabiny/a-w-s-s-we-m16a1-hard-kick-gas-blowback-type.html

 

Klasyczny wygląd, żadnych zbędnych bajerów, no i realistyka (sądząc po filmikach na YT). Dla mnie bomba, tylko 4 pytanka;

- Jak z "awaryjnością" tego cudeńka?

- Czy ma dobre osiągi? Tzn. czy jest celny i daleko niesie czy raczej średniak?

- Czy można dostać do tej repliki hi-capy? Bo nigdzie znaleźć nie mogłem.

- Jak z zasilaniem gazowym? Duże zużywa gazu? I czy da się (gdzieś słyszałem) napędzać takie repliki gazem do zapalniczek?

Link to post
Share on other sites

1.WE czyli loteria, chociaz ostatnio troche sie porawili.

2.Nie ma dobrych osiagów

3.Nie, tylko realcapy

4.Green gas to nie gaz do zapalniczek;) mozna kupic magazynek na co2. bedzie ekonomiczniej i postrzelasz w chlodniejsze dni.

 

ogólnie lepiej zainwestowac w KWA

Link to post
Share on other sites

Jesli szukasz czegos w miare bezawaryjnego to wez jakiegos AEG-a. Gazowki do najbardziej bezawaryjnych nie naleza, do tego w ekspluatacji wychodza drozej a i dbac trzeba o nie znacznie bardziej niz o AEG-i. Z tego co sie orientuje G&P robi M16 z M203 takie jakie szukasz, ale gdzie go dostac w Polsce to nie wiem.

Link to post
Share on other sites

Gdzieś, chyba na zbrojowni albo blackswordzie, widziałem M16 od Evolution Airsoft w granicach 1000 zł,

Wymienisz sprężynę, gumkę h-u, może zespół tłoka jeszcze, doczepisz M203 Handguard (tak on sie chyba nazywa, ten którego szukasz), granatnik od G&P, batke, ładowarke i jeszcze starczy na jakiś szpej czy magazynki :>

 

Osobiście mam M16'ke od P&J w wersji RIS wlasnie z granatnikiem od G&P i z mojego doświadczenia powiem, że jak nie masz pary w łapach to szybko go zdejmiesz :> Chyba, że wyważysz jakoś replikę (dodając balast w kolbie) gipsem, betonem czy kamieniami jakoś posklejanymi, np. przy pomocy pistoletu do kleju na gorąco. Ale spodziewaj sie wagi w granicach 7-7,5 kilogramów :>

Edited by KnightMoritz
Link to post
Share on other sites

Właśnie o tym M16 z granatnikiem pisałem;

http://cokupic.pl/pr...kiem-M203-GP299-

 

Niestety przekopałem chyba wszystkie polskie sklepy i nie znalazłem nawet śladu tej repliki :/ A wersja M16A3 bez granatnika mnie odstrasza tą plastikową obudową lufy (sprawia wrażenie strasznie tandetnej, zwykły cienki plastik). Chyba że M16A1, ale też jakoś ciężko znaleźć coś ciekawego. Jak narazie znalazłem tylko to:

http://www.airsoftxt...FULL-METAL.html

Spora prędkość kulki (450fps), większość części jest z metalu, cena niezbyt duża... w czym jest haczyk?

Edited by Szary2
Link to post
Share on other sites

Znalazłem jeszcze to:

http://www.wgcshop.com/wgc2008/main/product_detail1.php?tabpage=1&search=special&rs=GP GBBRs&item=GP-GBR-WOC36&search_From=category&view=info

 

Czyli rozumiem że najlepiej będzie "upolować" M16 G&P tak? Jak myślicie, będe zadowolony z osiągów i czy będe zadowolony długo (kwestia awaryjności)?

 

A i jeszcze pytanko; ten granatnik na jakiej zasadzie działa? Wystrzeliwuje granat z kulkami i po upadku/uderzeniu wysypują się z niego kulki? Czy działa poprostu jak jedna wielka "śrutówka asg" ?

Link to post
Share on other sites

Polecam M16 od G&P, cudowna replika :icon_wink: Korzystam, jak na stock to zasięg i moc jest niesamowita. Żadnych awarii, piękne wykonanie.

 

Granatnik działa na zasadzie takiej, że ładujesz granat gazem, ładujesz kulki, wsadzasz do granatnika, odblokowujesz spust (granatnika), naciskasz, metalowy/stalowy bolec wysuwa się i naciska przycisk u spodu granatu, który uwalnia gaz wypychający kulki tworząc z nich mgłę, dobre do CQB :icon_wink: http://www.youtube.com/watch?v=3cgpIKKE-kA

Prezentacja działania, pierwszy "lepszy" film.

 

Waga M16 G&P to jakieś 6-7kg.

Edited by WszystkoZajęte
Link to post
Share on other sites

Fajne "koleżeńskie zabawy" ;P

 

Dobra, w takim razie już zdecydowałem ;) Moją pierwszą repliką będzie M16 z M203 od G&P :)

 

Ale pomęcze was jeszcze jednym pytankiem; mam już mundur, teraz chce kupić kamizelkę, kwestia jest taka że chce mieć w niej ładownice na magazynki do m16, kabure na pistolet (następny zakup po m16) no i ewentualnie kieszenie na magazynki do pistoletu.

Spodobała mi się ta kamizelka;

http://www.taiwangun.com/wyposazenie-taktyczne/kamizelki-taktyczne/kamizelka-taktyczna-modularna-olive-a-c-m.html

Ma wszystko co potrzebuje, cena też mi odpowiada, ale może macie jakieś lepsze propozycje?

Link to post
Share on other sites

Co do kamizelki...A.C.M - All China Made. Bezimienne bo producenci się wstydzili :D

Jakość mocno losowa,podobno komuś tam niespecjalnie się pruje,innemu się rozpadła przy wyjmowaniu z paczki itd. Mocno koloryzuję ale to słaby wybór.

Dodatkowo jeśli zamierzasz się strzelać w lesie to wyżej wspomniane oporządzenie ALICE sprawdzi się chyba lepiej od jakiejkolwiek kamizelki.Kamizelka-raczej CQB,do lasu pas z szelkami.

 

 

Link to post
Share on other sites

No to nie wiem, a jak cenowo to wygląda? Tzn. te szelki z pasem a ładownice trzeba będzie kupować osobno? Jaki będzie to koszt? I jak z kaburą na pistolet i ładownicami na magazynki pistoletowe? Patrzyłem i widziałem tylko ładownice na magi do m16, manierki i jakieś kieszenie na kompas itp.

 

Sorki że tak was zamęczam pytaniami ale nie chce wydać ani grosza w błoto ;)

Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...