Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

Colt MEU KJW, cylinder ściąga oring z wentylowanej głowicy tłoczka


Recommended Posts

Chcąc poprawić mierną wydajność Colta MEU KJW na green gazie, postanowiłem wymienić głowicę tloczka na wentylowaną "Dyna Piston Head" Elementa. Czy wydajność się zwiększyła nie miałem okazji się przekonać, gdyż po pierwszym (czasami drugim) strzale (świeżo nabity magazynek) zamek nie wraca do pierwotnej pozycji - zatrzymuje się w około 3/4 drogi powrotnej, czemu winny jest cylinder, który nie może się cofnąć. Po oględzinach okazuje się, że cylinder nie cofa się, gdyż oring głowicy tłoczka zostaje z niej w połowie ściągnięty (dolna połowa zostaje na miejscu, górna się zsuwa) - cylinder klinuje się na tłoczku przez oring. W zestawie załączone są dwa oringi - próbowałem z każdym z nich i to samo. Próbowałem większe, mniejsze i zerowe ilości smaru na głowicy tłoczka - bez zmian. Po złożeniu zamka do kupy całość chodzi przyjemnie gładko, bez żadnych zacięć, które mogłyby tłumaczyć problem. Cylinder chodzi płynnie, sprężynka pracuje sprawnie. Nie potrafię rozwiązać problemu - dlaczego oring zostaje ściągnięty przez cofający się tłoczek? Będę wdzięczny za wszelkie sugestie.

Link to post
Share on other sites

Miałem to samom zarówno w WE jak i w bellu - te oringi z głowicy elementa jakieś nie-bardzo są, faktycznie cylinder je ściągał. Podejrzewałem sam cylinder, bo stockową gumową głowiczkę też zawijał, ale okazał się ok, bez pęknięć i takich tam.

Wycieczka do sklepu z łożyskami i zakup kilku różnych i oringów za niebagatelną sumę 2zł, oraz trochę zabawy w testowanie i wszystko śmiga jak należy. Nie podam ci rozmiaru pasującego oringa bo nie pamiętam, kombinuj.

Link to post
Share on other sites

Są całkiem bardzo te oringi bo z racji ceny przerobiłem ich chyba większość jakie trafiły do Polski przez SS i problemów nie miałem. Inna sprawa, że akurat nie w klamkach WE ani nie konkretnie na colcie KJW ale na bellach już owszem i nigdy problem nie występował. Ani w glockach TM/ARMY/KJW ani w coltach TM/Bell ani w hi capach TM ani w kilku innych modelach, firmowych lub mniej.

Link to post
Share on other sites

a bo ty widocznie Dex jakieś inne palce masz. Chodzą słuchy że palce zaginają ci się w drugą stronę... ;p

Ja brałem te głowiczki 2 szt. na wgc, bo u nas rzadko bywały wtedy. obie miały oringi takie nie-tego: sztywne jakieś i albo szczelności nie było albo zjeżdzały.

Link to post
Share on other sites

Sprawdziłem dziś cylinderek - żadnych pęknięć ani żadnych uszczerbień, które mogłyby w jakikolwiek sposób wpływać na jego pracę. Przeprowadziłem kolejną próbę i efekt ten sam - oring ściągnięty.

Pójdę za sugestią Mendiego i postaram się dopasować jakiś inny oring.

Jak się nie uda, to pozostaje jakiś dobry serwis ;-)

 

EDIT:

Dla świętego spokoju sprawdziłem jeszcze raz działanie repliki na stockowej głowicy tłoczka - wszystko OK, zatem winowajcą jest bez wątpienia nowa głowica/oring.

Edited by Pietracha
Link to post
Share on other sites
  • 2 weeks later...

Dzisiaj udało mi się zakupić kilka różnych oringów. Na pierwszy ogień poszedł oring o wymiarach takich, jak ten oryginalny od głowicy (czyli 8,5 x 1,5 mm) aby wykluczyć ewentualną kiepską jakość lub defekty tego oryginalnego. Po założeniu oringa cylinder porusza się na tłoczku z wyczuwalnie większym oporem. Udało mi się wystrzelić cały magazynek w temperaturze pokojowej przy powolnym strzelaniu (strzał co około 1 sekundę) przy czym ostatnie 4 strzały były już bardzo słabe a po wystrzeleniu ostatniej kulki zamek nie zatrzymał się w tylnym położeniu. Niestety przy drugim nabiciu magazynka (po wystrzeleniu około 10 kulek) zaczęły pojawiać się podobne symptomy jak na oryginalnym oringu z głowicy Elementa - zamek nie wracał do końca. Po dopchnięciu zamka replika normalnie strzelała - w ten sposób wystrzeliłem jeszcze 12 kulek po czym skończył się gaz. Rozmontowałem zamek i ze zdziwieniem stwierdziłem, iż oring jest na miejscu, zatem coś innego musi powodować, że zamek nie wraca (podjerzewam, że coś jest na rzeczy ze zbyt ciężko chodzącym cylindrem). Mam w zanadrzu jeszcze kilka oringów o różnych wymiarach (zarówno średnica wewnętrzna jak i grubość) jednak na razie nie przeprowadzę żadnych testów ze względu na brak gazu :/ Nie mniej jednak pierwsze próby są obiecujące - już wymiana oringa na inny, mimo iż o takich samych wymiarach (być może lepszy jakościowo) daje efekty. Wydajność jest zauważalnie wyższa, niż na stockowej głowicy tłoczka. Jak tylko zakupię nową butlę gazu, przetestuję resztę oringów. Stay tuned.

Link to post
Share on other sites
  • 7 months later...

Oj, szczerze mówiąc zapomniałem o temacie :/ Stanęło na tym, że Colt poszedł w odstawkę. Nie miałem po prostu czasu go używać bo miałem inne rzeczy na głowie. Sprawa wygląda tak, że dalej jest w nim zamontowana wentylowana głowica Elementa z ręcznie dopasowanym oringiem. Ostatnio jak z niego strzelałem w warunkach domowych to wszystko było w porządku, jednak dalej żarł gaz jak głupi. Po dokładniejszych oględzinach dopatrzyłem się też możliwej przyczyny ściągania oringa z głowicy - podczas ruchu zamka tłoczek wychodzi z cylindra na tyle daleko, że oring znajduje się za krawędzią cylindra i ten, naciskając na krawędź głowicy, ma tendencję do ściągania uszczelki w trakcie ruchu powrotnego zamka. Próbowałem ograniczyć trochę ruch tłoczka w prowadnicy, jednak bez powodzenia. Najpewniej do tematu powrócę w przeciagu kilku miesięcy, ale muszę mieć na to sporo wolnego czasu, którego ostatnio mi brakuje. Jeśli coś się w sprawie ruszy to dam znać.

Link to post
Share on other sites

Może masz szorstki cylinder w środku, właśnie przy końcu. Myślałeś nad zmianą cylindra?

Przy okazji zmierzę oringa w bellu którego składałem, tam śmiga bez problemu. A to, że nabity mag wystarcza na wystrzelanie ok 15 kul to standard niestety. Na gazie Guardera śmiga to ładnie.

Link to post
Share on other sites

Może masz szorstki cylinder w środku, właśnie przy końcu. Myślałeś nad zmianą cylindra?

Przy okazji zmierzę oringa w bellu którego składałem, tam śmiga bez problemu. A to, że nabity mag wystarcza na wystrzelanie ok 15 kul to standard niestety. Na gazie Guardera śmiga to ładnie.

Cylinder jest gładki. Nie ma widocznyych nierówności lub innych niedoskonałości. Ja strzelałem na GG Super Power (butla w ciapki) i GG od ASG DK. Na obu gazach taka sama wydajność. Kiedyś wrócę na poważnie do tematu i dam znać o wynikach.

 

przy cylindrze airsoft surgeron też mi sciągało uszczelkeę, postanowiłem przykleić uszczelkę na super glue, zadziałało, do dziś siedzi bez zarzutu.

Jest to oczywiście jakieś wyjście, ale wtedy stosowanie wentylowanej głowicy tłoka traci sens :wink:

Edited by Pietracha
Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...