Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

Recommended Posts

Witam , chciałbym zacząć przygode z airsoftem jedak nie chcę wydawać na początek zbyt wiele . Przeglądając sprężynowe repliki (głównie pompki) trafiłem na coś takiego

http://www.airsoft-militaria.pl/product-pol-2732-Replika-strzelby-ZM61.html

Poszukałem na forum ale nie udało mi sie znaleść zbyt wiele , dlatego pytam , opłaca sie ? Jeśli nie jaką replike sprężynową (niekoniecznie shotgun) z PRZYŻĄDAMI CELOWNICZYMI polecili byście ?

Link to post
Share on other sites

Co nie zmienia faktu, że celowników nie ma i jest to raczej słabe - jakkolwiek replika fajna i pożyteczna (przemycanie batoników, trytytek i tubek ze smarem :D).

Wiesz, teoretycznie możesz takie celowniki dorobić, lub kupić jakiś tani i dokręcić/przykleić z góry.

Ja niedługo coś pokombinuję, z dodatkową krótką szyną. Wrzucę efekty jak będą tragicznezadowalające.

Link to post
Share on other sites
  • 3 weeks later...

Czytałem na temat 003 cały . Wersja long mi sie bardzo podoba tylko brak mi w nim przyrządów celowniczych . Szyne moge przykleić tylko jaki kolimator do niej kupie skoro shotgan kosztuje 60 zł ?

Wybór jest prosty. Dobry albo kiepski, drogi lub tani a najlepiej żaden (shotgun jest piękny bez dodatków, takie moje prywatne zdanie). Kurde, nie sugeruj się ceną repliki kupując do niej osprzęt, który bez problemu będziesz mógł zamontować na innej replice. Przyoszczędzisz i kupisz sobie AEGa to i będziesz miał już do niego kolimator (dlatego lepiej od razu kupić dobry).

Przyrządy celownicze nie są potrzebne w AGMie bo bez problemu można nauczyć się celować po lufie i obserwując lot kulki. Dodatkowo możesz je sobie dorobić. Jeśli posty nie poleciały przy sprzątaniu tematu o AGMie to (jeśli mnie pamięć nie myli) było tam kilka pomysłów na przyrządy samoróbki. Ktoś nawet chciał lub przynajmniej proponował przykleić (nie pamiętam czy pomysł zrealizowano) klocki Lego (takie z dziurką).

AGM to najlepszy wybór do 100zł. Do 200 dochodzi jeszcze M56 od DE ale który jest lepszy to ciężko mi ocenić, sam M56 nie miałem a ludzie różnie piszą - jedni wolą 003 a inni M56. Potem chyba nic nie znajdziesz aż do okolic 350zł kiedy będzie Cie stać na Cm 028 (i AEGi podobnej klasy). Kup więc AGMa, sprawdź jak Ci się celuje bez przyrządów a jak będzie źle to wtedy kombinuj. Bo jak będziesz dobrze celował bez przyrzadów to po co płacić za coś niekoniecznego?

Edycja. Dopiero zobaczyłem, że temat już troszkę mało świeży... No, ale może jacyś nowi skorzystają.

Edited by MarekMac
Link to post
Share on other sites

Jakikolwiek celownik w shotgunie primo jest zbędny, secundo psuje jego imago.

Biorąc pod uwagę proporcje jakości do ceny, zdecydowanie stawiam na AGM-a. DE ostatnio zdrożały bez uzuasadnienia, pewnie doliczono do ceny te "obwieszki", ktorymi bezsensownie je doposażono, nota bene są to wyłącznie gadżety, atrapy nie zdające egzaminu.

Link to post
Share on other sites
  • 2 months later...
  • 11 months later...

Nie chciałem pisać nowego tematu, więc piszę tu.

Mianowicie mój kuzyn chce zakupić pierwszą replikę, koniecznie shotguna, jego cena ma wynosic maksymalnie 200 zł. Znalazł replikę która mu się podoba http://gunfire.pl/product-pol-1152202052-Replika-strzelby-GFG27.html

Co o tym Sądzicie, ewentualnie co Polecacie??

Z góry dzięki!

Edited by kemot1997
Link to post
Share on other sites

Ja mogę z czystym sercem polecić shotguna AGM (jest obszerny temat na forum).

Podlinkowana przez Ciebie strzelba posiada zapewne wadę chyba wszystkich strzelb strzelających trzema kulkami - rozrzut. Do budynków się to nada bo odległości do celów małe (więc rozrzut nie przeszkadza mocno), ale w lesie będzie problem. AGM natomiast nadaje się i do lasu i do CQB.

Dodatkowo te GFG27 jest nowe na rynku (przynajmniej tak mi się wydaje), a o jakości repliki świadczy nie tylko to jak strzela, ale też jak długo strzela. Są ludzie, którzy AGMy mają kilka lat i te działają (ale są też tacy, którym szybko repliki padają - może to jednak wynikać ze złego traktowania repliki).

Link to post
Share on other sites
  • 3 months later...

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...