Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

A&K SVD vs MB-08 WELL


Recommended Posts

Witam,jestem już doświadczonym graczem asg a replikę svd kupiłem jeszcze wtedy gdy zaczynałem.Po zakupie wymieniłem sprężynę główną na SP 160 z guardera,potem zakupiłem lufę precyzyjną z tej samej firmy,oraz gumkę hop up.Mimo tych dodatków replika miała słaby zasięg(brakuje szczelności w układzie hop up),więc na strzelankach używałem głównie RK-03 z BOYA,potem cm041b.Obecnie wojuje z Defenderem 16 Patrol R.I.S od kwa,a svd leży praktycznie nieużywane w kącie.Mam więc pytanie,czy opłaca mi się sprzedać małoużywane svd z tymi dodatkami i zakupić MB-08(napewno będę musiał dopłacić) z taiwanguna.Model ten interesuje mnie głównie z powodu składanej kolby oraz ryglowego zamka czterotaktowego.Pomyślałem ,że na strzelankach będę biegał z emką a snajperka będzie jako broń poboczna,po prostu for fun żeby pobawić się zamkiem ryglowym.Oczywiście fajnie byłoby od czasu do czasu zaliczyć jakiegoś snajperskiego fraga.Jak myślicie,czy coś takiego wogóle ma sens?

Interesują mnie głównie opinie użytkowników wymienionych wyżej snajperek.

Czytałem na forach,że żeby karabin od wella miał ładny zasięg trzeba wpakować w niego naprawdę sporo kasy,więc interesują mnie głównie jego osiągi w stocku, ewentualnie z zamontowanym zestawem od taiwanguna:

http://www.taiwangun.com/gearboxy-oraz-ich-czesci/zestawy-cylindra-inne/wzmocniony-zestaw-na-550-fps-do-mb01-mb05-mb06-i-mb08-p-j.html

Chciałbym też dowiedzieć się, co trzeba zrobić,aby zespół zamkowy działał możliwie jak najpłynniej i z jak najmniejszym oporem,jak widać na filmie ze strzelanki w Szkocji :

Z góry dziękuję za odpowiedzi.

Link to post
Share on other sites
  • 7 months later...

Hi, nie wiem czy Ci się jeszcze przyda.

 

Kupiłem MB08 WELL używanego jakiś rok temu, był w stanie idealnym wydaje mi się że poprzedni właściciel wcale nie strzelał bo nawet nie było śladów mocowania optyki.

 

Początek z tą repliką był fatalny, zasięg spory jednak masakryczna celność. Gdy ustawiłem lunetę na odległość 70m, to na 50 m już nie mogłem trafić. Zabawa z hopem nie pomogła. Dopiero zmiana amunicji z 0.24 na 0,40 poprawiła celność przy utracie zasięgu. No ale coś za coś.

Obecnie po kilkunastu manewrach przyzwyczailiśmy się do siebie :P jednak niema całkowitej satysfakcji. Jeżeli przeciwnicy używają replik do 470 fps można sobie pograć jednak gdy używają coś mocniejszego to już jest gorzej.

 

Po tym sezonie chcę w mojego WELLa troszkę zainwestować by mieć jednak trochę przewagi nad elektrykami. Znalazłem kolesia który sam dorabia sprzęt i montuje go w replikach. poniżej przesyłam Ci link. Dam znać również jakie będą efekty po przeróbce repliki.

 

http://www.neoserwis.com

Link to post
Share on other sites
  • 1 year later...
Guest
This topic is now closed to further replies.
×
×
  • Create New...